تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵
کد مطلب : ۴۴۰۳۸۰
آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان؛

جان باختن یک بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

۰
جان باختن یک بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛طی شبانه روز گذشته یک بیمار مبتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد جان باخت.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، امروز پنج شنبه (29 مهرماه 1400) رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داد و شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۷۳ نفر افزایش یافت.
پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۲۷۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۲۹ نفر مبتلای قطعی و ۲۳ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
دکتر یزدان پناه اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۷۵ هزار و ۷۴۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: از ۶۱۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست‌های PCR حدود ۴۰ درصد موارد مثبت بودند بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، چرام و کهگیلویه بوده است.
دکتر یزدان پناه از مردم استان خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفر‌های غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرامستان ها، بوستان‌ها و بازار خودداری کنند.
وی گفت: کسانیکه تاکنون واکسن نزده اند هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون استان مراجعه کنند تا چنانچه گرفتار کرونا شوند شدت بیماری در آن‌ها کمتر، احتمال بستری کاهش یافته و مرگ و میر کرونا در استان به حداقل برسد.
نام شما

آدرس ايميل شما

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...