تاریخ انتشار
جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸
کد مطلب : ۴۳۷۳۱۳
عضو ه‍ئیت شورای عالی کشور در وصف علی خواجوی نوشت

گنج زری بود در این خاکدان

۱
گنج زری بود در این خاکدان
کبنا ؛فرزاد آذریان - عضو ه‍ئیت شورای عالی کشور و سخنگوی شورای استان کهگیلویه و بویراحمد در سوگ علی خواجوی نوشت: در عرصه حیات برخی مصائب چنان سنگین و جگر سوز هستند که با هیچ واژه‌ای نمی‌توان تفسیرشان نمود.
سوگ زنده یاد علی خواجوی از این جنس مصیبت‌هاست. فقدان این شخصیت بی بدیل وتکرارنشدنی از آن گونه مرگهایی است که براحتی برای آن نمی‌توان جایگزینی تعیین کرد. مرد نیک اندیش و آزاده مسلکی که خصایص والای انسانیش او را در زمره منحصر به فردترین شخصیت منطقه‌ای حتی فرامنطقه ای مبدل ساخت. فرهیختگی، نجابت، اخلاق مداری و وفاداری‌اش به صفات پاک معلمی تصویری جاودانه از او در اذهان بجای گذاشت و او را یکی از تاثیرگذارترین فرهنگیان این استان در هیئت رئیسه انجمن معلمان کشور قرارداد.
مرد سیاستمدار گشوده فکر با صلابتی که پای بندیش به مبانی مهم اصلاح‌طلبی او را به عنوان ستون خیمه اصلاحات ویکی از برجسته‌ترین چهره‌های سیاسی استان قرار کرد. در بزنگاهای حساس انتخاباتی محور اصلی تصمیمات کلان و زبان گویای تشکلات مردمی بود.
 بحق باید گفت با مرگش برگ زرینی از تاریخ اذادی خواهی وروشنفکری این دیارکم شد.
این مردنیکونهاد با برخورداری ازاین همه قابلیتهای ارزنده درعرصه فرهنگی، اجتماعی وسیاسی انسانی بی هیاهوو. بی چشم داشت بود. مطامع دنیوی و سهم خواهی مرسوم دنیای سیاست در دوره حیات پربارفعالیتهای گوناگونش جای نداشتند از این جهت کمتر کسی مثل ایشان می‌توان یافت که روحیه‌ای اینچنینی داشته باشد.
 همین ویژگیهای نادرمتمایزش او را صدر نشین دل‌ها و تکیه گاه اندیشه‌ها قرار داد. فردی با این همه قابلیت‌ها شایان ردپای زیادی در قلب‌های مردم از خودش به یادگار گذاشت، و هرگز نخواهد مرد بدرقه ابدی باشگوه، زلال اشکهای داغداران وموج‌پیامهای چهره‌ای ملی و منطقه‌ای دراسمانی شدنش میزان شایستگی او وعمق مصیبتش را برای همگان به اثبات رساند.
 حقیربه نیابت از جامعه شورای استان کهگیلویه و بویراحمد سوگمندانه به همه ارادتمندانش در سراسر استان خاصه مردم نجیب و قدرشناس گچساران و خانواده با اصالت آن بزرگوار تسلیت عرض می‌نمایم روحش شاد و خلدبرین مآوای ابدیش باد.
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...