تاریخ انتشار
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۴۳۷۲۸۷
وزیر آموزش و پرورش:

مدارس از هر طریقی که میشود، باید بازگشایی شوند

۱
۰
مدارس از هر طریقی که میشود، باید بازگشایی شوند
کبنا ؛
وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل در معرض خطر بودن معلمان و لزوم بازگشایی مدارس، آغاز رسمی واکسیناسیون معلمان از شنبه آغاز می‌شود.
به گزارش کبنا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه پایگاه تجمیعی واکسیناسیون معلمان که در شهر ری برگزار شد، ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: حوادثی که در زندگی ما پیش می‌آید عیار آدم‌ها و سازمان‌ها را روشن می‌کند و رویداد کرونا در کنار همه مصائب و تلخی ها، عیار مجموعه ارزشمند بهداشت و درمان را آشکار کرد.
او ادامه داد: این سال برای ما سالی سخت و متفاوت بود و نظام آموزشی در برابر مهم‌ترین چالش قرن بود و همه ماموریت‌ها در معرض مخاطره قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدارس در این سال تعطیل شد، اظهار کرد: پسوند دادن نشان جمعیت بزرگ نظام تعلیم و تربیت، کاری دشوار بود ضمن آنکه معلمان ما کار در بستر مجازی را نیاموخته بودند، دانش آموزان ما هم با کار در این بستر آشنا نبودند ضمن آنکه نگرانی‌ها مزید بر علت بود.
به گفته حاجی‌میرزایی، طبق بررسی‌هایی که در جمعیت دوره دوم ابتدایی انجام شده است، ٩٠ درصد معلمان هر روز یا بیشتر روز‌های هفته در ارتباط با دانش آموزان بودند و ٨۴ درصد معلمان در کنار کار آموزشی، برای توسعه توانایی‌های دانش آموزان هم قدم برداشتند که این آمار قابل اعتنایی است.
او افزود: درست است که کار در بستر مجازی کاستی‌های خودش را دارد، اما باید وضعیت را با تعطیلی جریان آموزشی منطبق می‌کردیم و در بررسی انجام شده ٩٠ درصد دانش آموزان، دلتنگ مدرسه بودند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدرسه سلامت روان و بلوغ اجتماعی دانش آموزان را کامل‌تر می‌کند، اظهار کرد: امروز ارزیابی بین المللی این است که از هر طریقی که می‌شود برای بازگشایی مدارس اقدام شود و این ضرورتی بود که خوشبختانه در ستاد ملی مقابله با کرونا منجر به واکسینه شدن معلمان شد و آن‌ها به عنوان سرباز سپاه پیشرفت، آماده می‌شوند که از مهر امسال بار دیگر طنین مهر و محبت را در مدارس آشکار کنند.
حاجی‌میرزایی گفت: خوشحالیم که در واپسین روز‌های دولت برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید برنامه ریزی کرده و آماده شده ایم.
او تصریح کرد: همه ما باید کمک کنیم تا واکسیناسیون معلمان هرچه زودتر انجام شود و سپاسگزاریم از همه عزیزانی که از روز شنبه برای واکسیناسیون معلمان اعدام خواهند کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اینقدر خودت(وزیر ) و حسن روحانی تو این ۸ سال گفتین که رغبت نکردم وزیر آموزش،و پرورش رو بخونم یکی نیست بگه تو تا ۳ روز دیگه بیشتر سر کار نیستی بعد معلم رو واکسن میزنی چه ربطی به دانش آموز داره ضمنا بهت یادآوری کنم که همین اسرائیل که همه آرزوی نابودی اون رو دارن سنین ۹ تا ۱۲ سال رو داره واکسینه میکنه در یک کلام فکر نکن ملت دیگه مث زمان قاجار هستند نه داداش همه آگاه شدن حتی اگر اینترنت رو هم قفل بزنی .تا زمانی که ۷۰ درصد واکسینه نشدن هیچ کس بچه اش رو مدرسه نمیفرسته
بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...