کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با ارسال متنی:

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پاسخ مطلب کبنانیوز را داد

3 مرداد 1400 ساعت 23:19

مطلبی با عنوان «معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پاسخ دهد، چرا به قوانین توجهی نمی‌شود؟» در پایگاه خبری کبنانیوز منتشر شد که شهین‌تاج آرامش معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ارسال جوابیه‌ای به آن پاسخ داده است.


مطلبی با عنوان «معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پاسخ دهد، چرا به قوانین توجهی نمی‌شود؟» در پایگاه خبری کبنانیوز منتشر شد که شهین‌تاج آرامش معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ارسال جوابیه‌ای به آن پاسخ داده است.
به گزارش کبنا، متن این جوابیه به شرح زیر است؛
سایت محترم کبنا نیوز
با سلام
در پاسخ به مطلب سراسر مخرب و غیر واقعی در آن سایت تحت عنوان «معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی پاسخ دهد، چرا به قوانین توجهی نمی‌شود؟ / آیا حفظ جان مادران و نوزادان اهمیت دارد؟» لازم است در جهت تنویر افکار عمومی مردم شریف استان و مخاطبین محترم سایت کبانیوز مطلب مورد نظر وفق قانون مطبوعات در آن سایت. عیناً و به صورت کامل منتشر شود.
1-بر اساس آیین نامه تأسیس مطب مصوب هیات امنا در سال 1396 و همچنین ضوابط ومقررات وزارتخانه متبوع، بنده بعنوان عضو هیات علمی و معاون فعلی آموزشی دانشگاه، با ۱۶ سال سابقه فعالیت تمام وقت جغرافیایی و با مرتبه علمی دانشیاری، می‌توانم اقدام به تأسیس مطب شخصی نمایم که بعد از شانزده سال خدمت در بیمارستان‌ها و کلنیک های دولتی اکنون کمتر از شش ماه است اقدام به تأسیس مطب شخصی نموده‌ام و از این حیث در زمره پزشکانی هستم که سالهای زیادی را در کلنیک های دولتی با همه وجودم در خدمت بیمارانم بودم.
2- طی سال جاری در هر ماه دو کشیک (دو روز در طول ماه) توسط مدیر گروه محترم زنان برای بنده مشخص شده است (صرفاً به دلیل رعایت اخلاق حرفه‌ای و کمک به همکاران گروه علیرغم مشغله سنگین اداری و پر بودن ساعات کار موظفی این دو کشیک را همکاری کردم) که با توچه به وجود رزیدنت سال 4 در کشیک به صورت 24 ساعته، با هماهنگی ریاست بیمارستان به صورت کامل جوابگوی دستیاران کشیک بودم و در مواقع ضرورت با کمترین زمان بر بالین بیمار حضور پیدا می‌کردم. عدم وجود کوچکترین مشکل در کشیک‌های اینجانب نیز قابل استعلام از بیمارستان و معاونت درمان دانشگاه می‌باشد. همچنین بر اساس اعتقاد به اصول انسانی و اصل مهم کسب روزی حلال، بنده به ریاست بیمارستان اعلام نمودم که حق مقیمی و حق آنکالی پرداختی به بنده صورت نگیرد که اسناد مربوطه را می‌توانید از حسابداری بیمارستان استعلام نمایید و مراجع نظارتی نیز کنترل نمایند.
3-مفتخرم به اینکه بعد از شانزده سال تلاش و فعالیت در حوزه درمان و انجام هزاران اعمال جراحی بعضاً با ریسک بالا، تاکنون هیچ قصوری متوجه بنده نشده و به لطف خداوند و دعای خیر مادران و وجدان کاری خودم، چه افتخار و توفیقی بالاتر از این که در انجام وظایف انسانی و پزشکی، جان مادر و نوزادی را به خطر نندازی که این مهم نه در شعار و بیان مطالب مغرضانه بلکه در عمل باید خود را نشان دهد.
4. تنی چند از پزشکان همسو که نویسنده مطلب از آن ذکری به میان آورده از بهترین و با وجدان ترین پزشکان زنان در این استان بوده و دوستی و همکاری با آنها مایه افتخار است. کدام مادری است که از دکتر پروین غفاری و دکتر وندا به نیکی و بزرگی در اخلاق پزشکی و تبحر و تخصص یاد نکند. آیا نویسنده مطلب نمی‌داند که عمده اعمال جراحی پرخطر در حیطه زنان و زایمان در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد توسط همین سه پزشک انجام می‌گیرد.
آیا واقعاً نمی‌داند و اگر نمی‌داند اکنون اطلاع رسانی نماید که به همت والای همین پزشکان که اکنون مورد هجمه قرار گرفته‌اند. مرگ و میر زنان باردار که یکی از شاخص‌های مهم بهداشتی و سلامت مادران می‌باشد طی سال گذشته و چند ماهه سال جاری صفربوده است و همین پزشکانی که مورد تاخت و تاز قرار گرقته اند نقش مهمی در این دستاورد به دلایل حضور مؤثر در زمان خارج از شیفت و آنکالی بر بالین بیماران بد حال و کمک به پرشکان کم تجربه و همچنین پاسخگوی مشاورهای پزشکان زنان کل استان در طول ماه می‌باشند.
لازم به ذکر است مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و خوانندگان این مطلب بدانند که تخریب‌ها و هجمه‌های سنگین صرفاً موضوعاتی است که منافع شخصی را دنبال می‌کند که بعلت مخالفت با خواسته‌های ناحق و فراقانونی بعضی افراد در معاونت آموزشی، اقدام به انتشار این مطلب کرده‌اند و دلسوزی بابت جان مادران و نوزادان صرفاً بهانه‌ای است برای تخریب و فشار که در صورت نیاز اسناد آن منتشر خواهد گردید.
«الصِّدقُ صَلاحُ کُلِّ شیءٍ، الکِذبُ فَسادُ کُلِّ شَیءٍ» راستی، مایه درستی هر چیزی است؛ دروغ، مایه تباهی هر چیزی است. (غرر الحکم ص 1115-1116)
---------------------------------------------------
دکتر شهین تاج آرامش
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی
استان کهگیلویه و بویراحمد
 


کد مطلب: 437160

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/437160/معاون-آموزشی-دانشگاه-علوم-پزشکی-یاسوج-پاسخ-مطلب-کبنانیوز

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir