کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در گفت‌وگو با کبنا:

شهردار مادوان از اقدام شهرداری یاسوج انتقاد کرد: قانون نگفته عوارض حتماً باید در شهرداری یاسوج پرداخت شود!

20 دی 1399 ساعت 12:26

اگر عوارض در یک شهرداری واریز گردد بقیه‌ی شهرداری‌های چطور می‌توانند براساس قانون خودکفایی حوزه‌ی شهری خود را مدیریت نمایند و برابر ماده‌ی ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات، عوارض و دیون دولتی در زمان شماره گذاری و نقل و انتقال پرداخت می‌شود و مسئولیت اخذ عوارض بر عهده‌ی شهرداری‌ها گذاشته شده و نگفته حتماً باید در شهرداری یاسوج پرداخت گردد.


 شهردار مادوان گفت: عوارض خودرو در شهرداری‌ها، عوارض شهری محسوب می‌شود که تجمیع آن صرف هزینه‌های نگهداری و بهبود بخشی خیابانها، توسعه حمل و نقل، آسفالت خیابانها، رنگ آمیزی جداول، روشنایی معابر و ... می‌شود و به عبارتی شهرداری با اتکاء به درآمد حاصله از دریافت عوارض، امورات شهر را مدیریت و فضای لازم برای رانندگی خوب و ایمن در خیابانها و معابر را فراهم می‌کند.
داریوش جهانبخش شهردار مادوان  در خصوص پرداخت عوارض به شهرداری ها اظهار کرد: پرداخت نکردن عوارض از سوی مردم، ارائه خدمات شهری را به وقفه می‌اندازد. با این شرح، متاسفانه مرکز تعویض پلاک یاسوج اخیراً اعلام کرده که پرداخت عوارض جز در شهرداری مرکزی یاسوج در بقیه شهرداری‌های استان قابل قبول نیست و اخیراً مشاهده گردیده که مردم در شهرداری‌های تابعه عوارض خودروی خود را پرداخت کرده‌اند ولی هنگام  مراجعه به مرکز تعویض پلاک برای فک پلاک و یا نقل و انتقال و خرید و فروش خودرو راهی جز پرداخت مجدد عوارض در شهرداری یاسوج (مرکزی) نداشته‌اند و عوارض بقیه‌ی شهرداری‌ها را غیر قابل قبول دانسته‌اند.
جهانبخش با غیرقانونی و غیرشفاف دانستن این اقدام شهرداری یاسوج گفت: رسید پرداخت در سایر شهرداری‌ها یک سند رسمی محسوب می‌شود و نباید نادیده گرفته شود و نادیده گرفتن رسید پرداخت به منزله‌ی نادیده گرفتن قانون است و از طرفی تمام شهرداری‌ها باید نسبت به انجام وظایف خود در محدوده‌ی شهر خویش اقدام نمایند.
جهانبخش افزود: اگر عوارض در یک شهرداری واریز گردد، بقیه‌ی شهرداری‌ها چطور می‌توانند براساس قانون خودکفایی، حوزه‌ی شهری خود را مدیریت نمایند و برابر ماده‌ی ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات، عوارض و دیون دولتی در زمان شماره گذاری و نقل و انتقال پرداخت می‌شود و مسئولیت اخذ عوارض بر عهده‌ی شهرداری‌ها گذاشته شده و نگفته عوارض حتماً باید در شهرداری یاسوج پرداخت شود. لذا از معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی و سازمان بازرسی استان و فرماندار محترم بویراحمد تقاضا دارم دستور فرمایند جلوی این روند غیر قانونی گرفته شود و تکلیف مبالغ اضافه‌ی پرداختی مردم را مشخص نمایند.


کد مطلب: 429491

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/429491/شهردار-مادوان-اقدام-شهرداری-یاسوج-انتقاد-قانون-نگفته-عوارض-حتما-باید-پرداخت-شود

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir