تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب : ۴۲۶۶۶۴
سفیر روسیه در ایران با پایان تحریم تسلیحاتی تاکید کرد؛

تسهیل تعامل نظامی تهران - مسکو

۰
تسهیل تعامل نظامی تهران - مسکو
کبنا ؛سفیر روسیه در تهران در گفت و گو با یک رسانه کشورش ضمن تاکید بر تداوم همکاری نظامی ایران و روسیه، مواضع کشورش را درباره لغو تحریم تسلیحاتی ایران بیان کرد.
 لوان جاگاریان سفیر روسیه
در تهران در گفت وگو با این شبکه در پاسخ به این که آیا با پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران، به طور کلی در همکاری نظامی میان تهران-مسکو فرصت‌های جدیدی پیش خواهد آمد، گفت: به پایان رسیدن تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در تاریخ 18 اکتبر، بدون شک موجب تسهیل تعامل ما با تهران در این زمینه خواهد شد. چشم اندازهای مشخصی در حال شکل گیری در این راستا هستند. 
جاگاریان ادامه داد: معلوم نیست که چرا این موضوع در مطبوعات و جمع‌های عمومی و سیاسی برخی کشورها تحرکاتی ایجاد می‌کند. از دیدگاه ما، هیچ اتفاقی خارق العاده ای نخواهد افتاد. در عین حال باید تاکید شود که روسیه همواره به شکل جدی به هنجارهای قوانین بین‌المللی عمل کرده و سرسختانه بر تعهداتش پایبند است. درباره تحریم‌های ثانویه هم چنین است. روسیه قدرتی بزرگ است و واشنگتن نخواهد توانست ما را با این تهدیدها بترساند. 
سفیر مسکو در تهران در پاسخ به این که آیا ایران از فرصت لغو این تحریم برای قوی تر کردن جایگاهش و شدت بخشیدن مقابله با رقبای منطقه ای استفاده خواهد کرد، توضیح داد: ایران با عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای حوزه خلیج فارس روابط به شدت سختی دارد. تا حد زیادی، این تنش به خاطر حضور گسترده نظامی آمریکا در منطقه و خط مشی همیشگی واشنگتن برای تزریق تسلیحات به برخی کشورهای خاورمیانه است. 

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران :: خبرگزاری خانه ملت

او افزود: این واقعیت، همراه با فعالیت پایگاه‌های نظامی متعدد آمریکا در این بخش از جهان و رویکرد خصمانه واشنگتن در برابر حکومت ایران که به وضوح بیان شده است، باعث ایجاد نگرانی‌های جدی در تهران می‌شود. ایران مانند هر کشور مستقل دیگری در چنین شرایطی کاملا حق دارد توان دفاعی نیروهای نظامی‌اش را بالا ببرد. 
جاگاریان همچنین بیان کرد: روسیه چند بار طرح‌های صلحی با هدف عادی کردن شرایط و ایجاد گفتمانی سازنده میان طرف‌های منطقه پیشنهاد کرده است. از دیدگاه ما، حسن نیت کشورهای منطقه همراه با کمک موثر و مثبت قدرت‌های جهانی، دست یافتن به پیش رفتی چشم گیر در روند ایجاد ثبات در این منطقه بی ثبات جهان را ممکن می‌سازد. روسیه در مدت ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل در این اکتبر، قصد دارد هر تلاشی در این زمینه انجام دهد.
 
مرجع : مردم سالاری
نام شما

آدرس ايميل شما

سنجابِ وزنه بردار! + تصاویر

سنجابِ وزنه بردار! + تصاویر

این تصاویر آن قدر طبیعی به نظر می رسند که بیننده با دیدن آن تصور می کند این سنجاب در ...
ادامه جنجال‌ها برای موضوع دختر روحانی

ادامه جنجال‌ها برای موضوع دختر روحانی

۱۲۰میلیارد تومان کمک به دانشگاه شهید بهشتی از ردیف کمک‌های تملکی صورت گرفته است.
نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی +  سند

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی + سند

30 تیرماه نامه‌ای توسط نوبخت به امضا رسیده که در آن آمده، مبلغ 120 میلیارد تومان از محل ...