تاریخ انتشار
پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب : ۴۱۴۳۶۸
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی؛

خیال راحت جریان اصلاحات از شورای نگهبان/ نتایج انتخابات همه را سورپرایز می‌کند

۴
۰
خیال راحت جریان اصلاحات از شورای نگهبان/ نتایج انتخابات همه را سورپرایز می‌کند
کبنا ؛فرج‌الله رجبی، پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: برخلاف نظر بسیاری از فعالان سیاسی که معتقدند مردم امروز آزرده‌خاطر شده و در انتخابات شرکت نمی‌کنند من معتقدم که در انتخابات پیش‌رو شاهد حضور و مشارکت طیف خاکستری خواهیم بود و نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی که در دوم اسفند ۹۸ برگزار می‌شود بسیاری را غافلگیر خواهد کرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخلاف اینکه برخی در جامعه اظهار می‌کنند که انتخابات هیچ فایده و تأثیری ندارد و مگر چه‌کاری شده، باید گفت که بزرگ‌ترین ویژگی نهادی مانند مجلس این است که اگر مردم از عملکرد نماینده‌ای راضی نبودند می‌توانند در انتخابات بعدی، فرد دیگری را جایگزین او کنند.
او اظهار داشت: مردم باید بپذیرند که نمی‌توان نسبت به این نهاد بی‌تفاوت شد و رأی نداد چراکه بارأی ندادن مشکلی حل نمی‌شود.
وی ادامه داد: ظرف سه سال گذشته از سوی برخی افراد و جریان‌ها تلاش شد که مجلس شورای اسلامی را یک‌نهاد ناکارآمد جلوه دهند درحالی‌که این‌گونه نبود چراکه ما زمانی وارد این مجلس شدیم که کشور با چندین چالش ملی مواجه بود که هر یک می‌توانست ایران را با یک بحران جدی مواجه کند و همین مجلسی که موردانتقاد است توانسته در حوزه قانون‌گذاری به‌گونه‌ای مدیریت کند که شیرازه کشور از هم نپاشد.
رجبی گفت: مجلس کنونی یکی از مجلس‌های پرمسئولیت بوده و بی‌شک نمره عملکرد آن منفی نیست و با توجه به شرایط کشور می‌توان به این مجلس نمره قبولی داد.
 
شورای نگهبان با سعه‌صدر برخورد خواهد کرد
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در مورد پیش‌بینی عملکرد شورای نگهبان در انتخابات پیشرو بیان داشت: بر اساس شنیده‌ها و جمع‌بندی که داشته‌ایم، شورای نگهبان در این زمینه با سعه‌صدر برخورد خواهد کرد.
رجبی افزود: از سوی دیگرکسانی هم که در حوزه انتخابات به شکل حرفه‌ای ورود می‌کنند بحث تائید صلاحیت‌ها را به‌عنوان یک واقعیت پذیرفته‌اند اما بدون تردید جریان اصلاحات برای این مسئله برنامه‌ریزی لازم را خواهد داشت و این برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای خواهد بود که رقبا ما را تحسین خواهند کرد.
 
عملکرد انفرادی نمایندگان هزینه بیشتری خواهد داشت
وی، در باره طرح مباحثی مبنی بر تشکیل پرونده برای تعدادی از نمایندگان به دلیل برخی اظهارنظرها گفت: اساساً جریان‌های سیاسی اگر بپذیرند که به شکل یک فراکسیون عمل کنند بی‌شک متحمل هزینه کمتری خواهند شد.
رجبی افزود: اگر هر جریانی اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا بپذیرند که در برخی موارد به شکل فراکسیون و تشکیلاتی در مجلس عمل کنند، هزینه آن اقدامات کمتر خواهد بود و اگر نماینده‌ای بخواهد به شکل شخصی عمل کند هزینه آن بیشتر خواهد بود.
او اضافه کرد: یکی از نمایندگان شیراز در خصوص یک اظهارنظر دارای پرونده‌ای است که البته بر این باوریم این موضوع قابل مدیریت است.
 
طرح شفافیت آرا به دنبال مدیریت آرای نمایندگان از بیرون بود
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، همچنین در باره طرح یک‌فوریتی شفایت آرای نمایندگان مجلس اظهار داشت: در این طرح عده‌ای به دنبال این بودند تا فضایی ایجاد کنند که آرای نمایندگان از بیرون مدیریت شود.
رجبی افزود: آن طرح دارای ایرادهایی بود و باید تضمین می‌داد که کسی بر آرای نماینده تأثیر نگذارد.
وی ادامه داد: اما طرح جدید که مورد دفاع است، یک نگاه عمومی به شفافیت دارد و بیانگر این است که شفافیت آرا در مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام یک اصل است و این طرح برخلاف طرح نخست، فقط نمایندگان مجلس را شامل نمی‌شود بلکه سایر سطوح مدیریتی را در برمی‌گیرد.
 
دستگاه‌های فرهنگی به میزان بودجه‌ای که می‌گیرند دستاورد داشته باشند
این نماینده مجلس همچنین در بخش دیگری از مطالب خود گفت: باید از دستگاه‌های فرهنگی بخواهیم که به‌اندازه بودجه‌ای که دریافت می‌کنند تولید فرهنگی داشته و دستاوردهای آن‌ها متناسب با آن بودجه باشد.
رجبی، در مورد مسائل مرتبط با روز کوروش افزود: اینکه از هفتم آبان به‌عنوان روز تولد کوروش یاد می‌شود، هیچ مستند تاریخی در این زمینه وجود ندارد و هیچ مورخی در هیچ کجا نگفته که هفتم آبان روز تولد کوروش است.
وی ادامه داد: باید این واقعیت را بپذیریم زیرا ما نمی‌خواهیم در قالب ایجاد فضای فرهنگی به مردم دروغ بگوییم.
رجبی بیان کرد: ما اساساً سال‌هاست یاد گرفته‌ایم که در حوزه مسائل فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی به‌جای اینکه تولید محتوا داشته باشیم و در مورد آن‌ها به یک چارچوب برسیم ساده‌ترین راه را انتخاب کنیم و آن برخورد از طریق نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است.
او گفت: بدون تردید دستگاه قضایی و نیروی انتظامی خواستار این کار نیستند اما چون آن بخشی که باید تولید محتوا کند به وظیفه خودش عمل نمی‌کند از دستگاه قضایی یا نیروی انتظامی می‌خواهیم که این کمبود و خلأ را جبران کند.
رجبی اضافه کرد: اینکه ما اساساً در بسیاری از حوزه‌ها به تولید محتوا نمی‌پردازیم یک نقص است و باید از دستگاه‌های فرهنگی بخواهیم که در این حوزه بیشتر فعالیت کنند.
 
عملکرد دستگاه‌های خدمات‌رسان فارس قابل دفاع است
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مواجه کشور با فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها بیان داشت: اساساً در چنین شرایطی که ذهن همه ما تحت‌الشعاع تحریم‌ها و درآمد کشور است، اقداماتی که در استان انجام می‌شود موردتوجه قرار نمی‌گیرد که این به‌نوعی بی‌انصافی در مورد دستگاه‌های اجرایی است.
رجبی افزود: در این دوره باوجود شرایط تحریم نسبت به دوره‌هایی که درآمد کشور خوب بوده، اقدامات دستگاه‌های خدماتی استان فارس در حوزه آب، برق، گاز، راه و مخابرات قابل‌قبول بوده و کارهای خوبی شده است.
وی اضافه کرد: باید بررسی شود که چرا این جنبه‌های مثبت و اقدامات انجام‌شده به چشم نمی‌آید و دائم با مسائل مأیوس‌کننده مواجه هستیم؟ ما دچار چه مشکل فرهنگی شده‌ایم که اتفاقات خوب در جامعه دیده نمی‌شود و مدام مطالب ناامیدکننده مطرح می‌شود؟
 
به دنبال این نیستیم که بگوییم نگذاشتند کارکنیم
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد دیگر نمایندگان شیراز در خانه ملت گفت: به دنبال این نیستیم که بگوییم نگذاشتند کارکنیم چراکه ظرف سه سال گذشته کارهای بسیاری هم انجام دادیم که گزارش آن را هم به مردم ارائه خواهیم داد اما بر این باوریم که می‌توانستیم کارهای بیشتری انجام دهیم.
رجبی، با اشاره به اینکه تأثیر نمایندگان مردم شیراز در این دوره حداقلی نبوده، افزود: معتقدیم که بر عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس انتقادهایی وارد است اما این به آن معنا نیست که آن‌ها نمره منفی گرفته‌اند.
 
مدیران باید از محافظه‌کاری فاصله بگیرند
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، خواستار گسترش فضای گفت‌وگو در دانشگاه‌های شیراز شد و بیان داشت: برخی مدیران ما به‌شدت محافظه‌کار شده‌اند که این‌یک ضعف محسوب می‌شود و باید از این فضا فاصله بگیرند.
رجبی افزود: امروز شاهد هستیم که در دانشگاه‌های شیراز فضا برای هم‌افزایی، گفت‌وگو و همفکری آن‌گونه که باید فراهم نیست و این روند باید اصلاح شود.
او ادامه داد: نباید با عدم ایجاد فضای گفت‌وگو اجازه دهیم که جامعه در ابهام قرار گیرد.
وی، با اشاره به موضع‌گیری‌ها در خصوص مسائلی همچون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یا گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در کشور گفت: این فضا که مردم همیشه در مورد کلیدی‌ترین اتفاقات در ابهام باقی بمانند برای کشور یک سم است و مانع قوام و پایداری توسعه سیاسی در کشور می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
البته تویکی با اون عکس سلفی مسخره ات با موگرینی آبروی ایران و ایرانی رو بردی.
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه استاندار بویراحمد دست اصلاح طلبان استان قرار گرفته
مهدی
Iran, Islamic Republic of
مجلسی که عهد نامه ننگین برجام را در ۲۰ دقیقه امضاء کند مجلسی که نماینده پیرمرد آن با گوشی موبایلش در صحن دفاع از حقوق اسلام ومسلمین بازی کندمجلسی که بجای اینکه خانه ملت باشد خانه دولت است وآن هم دولت ، این مجلس. است
از صحبتهای متناقضتان معلوم است که مجلس بد عمل کرده وقتی میگویید احتمالا شورای نگهبان با سعه صدر رفتار خواهد کرد یعنی ریگی به کفشتان هست ریگ که چه عرض کنم سنگی به اندازه یک کوه
دست بردارید متمسک شوید به ولایت امیر المومنین ع واز ولایت فقیه پیروی کنید حب شهوات و ریاست نداشته باشید خیانت به اسلام ومسلمین نکنید برای رضای خدا کار کنید تواضع داشته باشید ساده زیست باشید آنوقت ببینید مردم چطور به شما رای میدهند
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه در استان کهگیلویه وبویراحمد استاندار دردست اصلاح طلبان قرار گرفته ودارند چینشهای انتخاباتی خود را انجام می دهند ؟پس کو آنهای که می گفتند نمایندگان در حال چینش در بویراحمد هستند .درحال حاضر استاندار ومعاون سیاسی استاندار که خود از اصلاح طلبان در حال چینش نیورهی ا خود برای انتخابات هستند وسمت وسو را به سمت شورای نگهبان بردهاند که کار های خود را در دوطرف جبهه انجام دهند .؟؟؟/ای کسانی که در بعضی موارد که به نفع شما نیست قلم می زنید پس حالا بیدار شین وقلم بزنید ؟به طور کلی استاندار وتیمش که نسبت به برکنار کردن معاون سیاسی ،مدیرکل سیاسی وانتخابات و... اقدام نموده اند حال در حال جابه جای فرمانداران استان هستند .
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...