تاریخ انتشار
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۴۱۲۹۵۷
سخنگوی وزارت امور خارجه؛

سیاست تحریم یک سیاست شکست‌خورده است

۰
سیاست تحریم یک سیاست شکست‌خورده است
کبنا ؛آمریکایی‌ها باید قبول کنند که سیاست تحریم یک سیاست شکست‌خورده است و استفاده بیش از حد از این حربه و تبدیل دلار به سلاح باعث شده است که اعتبار آمریکا و اقتصاد آن در جامعه بین‌المللی به‌شدت زیر سؤال برود.
به گزارش کبنا نیوز، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحریمهای جدید ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: تحریم اعلام‌شده موضوع جدیدی نبوده و  فقط تحریمهای قدیمی به‌شکل دیگری بیان شده است.
موسوی افزود: ایران از اولین تحریمها که در نوع خود از سخت‌ترین تحریم‌ها بوده است راه خود را پیدا کرده و با اتکای به توانایی‌های داخلی و همکاری با  کشورهای دوست به رشد و توسعه خود ادامه خواهد داد.
 سخنگوی وزارت امور خارجه سیاست خارجی آمریکا را سیاستی سردرگم و درمانده دانست که جز زورگویی، یکجانبه‌گرایی و اعمال تروریسم اقتصادی علیه دیگران مبنای دیگری نداشته و فاقد توانمندی لازم برای هرگونه ابتکار معقول و پویای دیپلماتیک برای حل‌وفصل مسالمت‌آمیز اختلافات با سایر کشورهاست.
موسوی در ادامه اظهار داشت:  امیدوارم دولتمردان آمریکا درک کنند که آنها دیگر تنها ابرقدرت اقتصادی جهان نیستند و کشورهای زیادی هستند که مایلند از بازار ایران و فرصت‌های اقتصادی روابط خوب با ایران بهره‌مند شوند.
وی افزود: آمریکایی‌ها باید قبول کنند که سیاست تحریم یک سیاست شکست‌خورده است و استفاده بیش از حد از این حربه و تبدیل دلار به سلاح باعث شده است که اعتبار آمریکا و اقتصاد آن در جامعه بین‌المللی به‌شدت زیر سؤال رفته و دوران قبول آمریکا به‌عنوان یک شریک اقتصادی معتبر تمام شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه از همه اعضای جامعه بین‌المللی دعوت کرد به‌فکر نظام تجاری و اقتصادی جدیدی  باشند که در آن تأثیر اقدامات خصمانه آمریکا علیه توسعه و تجارت آزاد بین‌المللی به حداقل برسد.
موسوی همچنین تصریح کرد: یک بار دیگر تأکید می‌کنیم ملت ایران یک ملت آزاده و صلح‌دوست است و آمادگی دارد با همه ملتها و دولتهایی که با احترام و موضع برابر با آن روبه‌رو شوند، تعامل نماید.
وی افزود: دولت آمریکا با توقف اجرای تعهدات خود در توافق هسته‌ای و در ادامه نقض برجام، علاوه بر نقض تعهدات بین‌المللی خود به‌زیان ایالات متحده رفتار و میلیاردها دلار قرارداد بین شرکتهای خود و شرکتهای ایرانی به‌خصوص در صنعت هوانوردی را نقض کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تأکید کرد: ما راه تعامل را باز نگاه داشته‌ایم هم‌اکنون توپ در زمین آمریکاییها است و  آنها باید شجاعانه اشتباه خود در نقض توافق هسته‌ای را پذیرفته و تعهدات خود را به‌اجرا در آورند و در آن صورت در قالب راه‌کارهای پیش‌بینی‌شده برجام مانند سایر اعضا می‌توانند با کشور ما تعامل کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

دیپ‌ فیک «ایران من» همایون شجریان و هنرنمایی جمعی از قهرمانان ایران زمین

دیپ‌ فیک «ایران من» همایون شجریان و هنرنمایی جمعی از قهرمانان ایران زمین

جعل عمیق تصاویر و فیلم‌های موجود را بر روی تصاویر یا فیلم‌های منبع قرار می‌دهد و از یک ...
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی