تاریخ انتشار
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۴۴۸۳۸۶
در جمع خبرنگاران مطرح شد

رئیس سازمان سینمایی کشور در یاسوج: تعدادی از مساکن طرح مسکن ملی به هنرمندان تعلق می‌گیرد / درباره حل معضل زیرساخت‌های فرهنگی یاسوج گفت و گو می‌شود / آقای رئیسی از معدود رئیس جمهورهایی هستند که نگاه فرهنگی دارند

۰
کبنا ؛رئیس سازمان سینمایی کشور در سفری یک روزه به کهگیلویه و بویراحمد در فرودگاه یاسوج مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، محمد خزاعی امروز چهارشنبه (4 خردادماه 1401) در فرودگاه یاسوج، در جمع خبرنگاران، در خصوص مشکلات مسکن هنرمندان، گفت: تصمیم گرفته شده که تعدادی از مساکن طرح مسکن ملی به هنرمندان سراسر کشور تعلق بگیرد، این طرح مطرح شده و در ماه‌های آینده ابلاغ خواهد شد.
خزاعی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص دیدگاه رئیس جمهوری به حوزه سینما و هنر گفت: آقای رئیسی از معدود رئیس جمهورهایی هستند که نگاه فرهنگی دارند، در حال حاضر سه شورا به دستور ایشان راه اندازی شده، شورای فرهنگ و هنر که به ریاست خود ایشان هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود و مشکلات هنرمندان در این جلسات مطرح خواهد شد.
وی گفت: «شورای عالی سینما» دومین شورایی است که بصورت اختصاصی در خصوص سینما شکل گرفته که ریاست آن با آقای مخبر معاون رئیس جمهور است، مصوبات این شورا مصوباتی است که سریعاً ابلاغ و اعلام می‌شود، اولین جلسه آن در هفته‌های آینده برگزار خواهد شد، در این شورا معضلاتی که در حدود اختیارات سازمان سینمایی نیست مطرح می‌شود، از جمله مسائل کلان، بیکاری، معیشت، قوانین ایراد دار در حوزه سینما.
وی گفت: سومین شورا، شورای هنر است، شورای هنر به ریاست وزیر ارشاد تشکیل خواهد شد، در این شورا، تصمیمات ظرف دو هفته به صحن شورای انقلاب فرهنگی مجلس ارائه می‌شود، اگر بررسی نشود، قانون مصوب و اجرا می‌شود.
خزاعی بیان کرد: سه شورا در حوزه فرهنگ در حال حاضر کار می‌کنند که در دولت‌های قبل یا نبودند یا کم کار بودند، این نشاندهنده نگاه جدی است که دولت نسبت به مسائل حوزه فرهنگ دارد.
وی گفت: یکی از دلایلی که ما در شهرستان‌ها حضور پیدا می‌کنیم، ابلاغ و توجه خاصه‌ای است که نسبت به هنرمندان در دولت وجود دارد،  دولت خواستار است که حرف‌های هنرمندان شنیده و حل شود، فکر نمی‌کنم در دولت‌های قبل چنین شکلی از توجه به حوزه هنر وجود داشته باشد.
خزاعی بیان کرد: در حوزه‌های سینما، مخاطبین سینما از عرضه محصولات سینمایی شکایت داشته‌اند. تصمیم گرفتیم که فضای جدیدتری را تقویت کنیم، طراحی‌هایی در سازمان سینمایی کردیم.
وی گفت: اولین مرحله از فعالیت‌های جدید، طراحی سه شعار قانون گرایی، عدالت محوری، استانداردسازی است که باید همه مؤسسات سینمایی کشور به آن پایبند باشند و فعالیت کنند.
خزاعی بیان کرد: در بحث عدالت محوری، سعی شده هر هفته دیدارهایی در استان‌های کشور انجام شود، مصوباتی طرح شود و مصوبات به سرعت اجرایی شوند. نگاه جدی دولت به مناطق محروم در تمام برنامه‌های عدالت محوری دولت قابل لمس است.
وی گفت: در خصوص نقصان‌های زیرساخت‌های فرهنگی استان به خصوص در حوزه سینمایی با استاندار و مسئولان به یک جمع بندی خواهیم رسید.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
آقای رئیسی از معدود رئیس جمهورهایی هستند که نگاه فرهنگی دارند!!!!!
?//?????????????????????????????????????????????? واقعا که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نشئه درد

نشئه درد

به اجبار پدرم ازدواج کردم و به اجبار همسرم مواد مصرف کردم، اما به‌خاطر فرزندانم پاک شدم ...
برجام در دسترس؟

برجام در دسترس؟

«ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازخواهند گشت»؛ خبری که دیروز جوزپ بورل در نشست خبری خود ...
نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

بهتر است از برگزار‌كنندگان تشكر كنيد كه چشم‌ها را به اين واقعيت‌ها آشنا كردند. جلوگيري ...