تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۴۳۷۰۲۷
شهردار دهدشت خبرداد

پیشرفت ۷۰ درصدی"پارک خائیز"دهدشت(+تصاویر)

۰
کبنا ؛احسان تابش نژاد شهردار دهدشت  از پیشرفت رضایت بخش پروژه احداث پارک خائیز، حاشیه سیل بند جنوبی در کوی گلزار دهدشت خبر داد.
 در بهمن ماه ۱۳۹۹طی مراسمی با حضور شهردار دهدشت، فرماندار کهگیلویه و اعضای شورای شهر دهدشت، پروژه احداث سه پارک شامل پارک حاشیه سیل‌بند جنوبی واقع در محدوده گلزار«پارک خائیز»،پارک کوی کارکنان دولت در محدوده اداره محیط زیست و پارک محله ای واقع در محدوده صدا و سیما کلنگ زنی شد.
شهردار دهدشت در مراسم آیین کلنگ زنی احداث این سه پارک گفت :هزینه اجرای این طرح‌ها ده میلیارد ریال است که از محل اعتبارات استانی تامین شده است.
وی با اشاره به این پروژه و  دو پارک در حال احداث دیگر گفت:  مساحت این پارک نسبت به دو پارک دیگر بیشتر می باشد و به بهره برداری رساندن این پارک در اولویت قرار گرفته است.
وی تصریح کرد؛ اجرای این پارک ها را با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در فضایی به مساحت۵۷۰۰متر مربع  بیشتر از نیم هکتار آغاز بکار کردیم که ان شالله با بهره برداری از آن فضای بسیار مطلوبی در دسترس همشهریان محترم قرار گیرد.
تابش نژاد افزود: تا کنون خاکبرداری، جدول گذاری ، بلوک چینی،بلوکاژ آن در حال اتمام است.
وی تصریح کرد؛در حال حاضر خاکریزی انجام و بلافاصله چمن کاری وسنگ فرش در دستور کار قرار خواهد گرفت.
شهردار دهدشت گفت: پروژه با سرعت مطلوب و طبق برنامه زمان بندی شده پیش می رود و به امید خدا تا مهرماه به بهره برداری خواهد رسید که قطعا با بهره برداری از این پروژه ازحجم مراجعات شهروندان به محوطه پارک های دیگر کاسته میشود.
وی افزود:با توجه به اینکه منطقه کوی گلزار از خدمات اجتماعی،رفاهی تا حدودی محروم بوده است با مسقف شدن سیل بند جنویی و احداث این پارک،تعداد زیادی  از شهروندان کوی گلزار  این پارک  را برای گذران اوقات فراغت خود در نظر میگیرند که البته این باعث افتخار مجموعه شورای پنجم و شهرداری دهدشت است  که در خدمت مردم شریف دهدشت باشند و قطعا با گسترش فضاهای عمومی تفریحی استاندارد و با کیفیت به صورت همگن در تمام شهر،قسمتی از مشکلات  اوقات فراغت شهروندان قابل حل خواهد بود.
تابش نژاد بیان کرد: با بهره برداری از این  طرح ها تعداد پارک‌های محله‌ای به ۱۹ پارک افزایش خواهد یافت.
وی فضای سبز موجود دهدشت را ۳۲۰ هزار متر مربع اعلام کرد.
وی اظهار داشت؛ سرانه فضای سبز در سال ۹۳ به ازای هر نفر ۳ و نیم متر بوده که با برنامه‌ریزی و توسعه هم اکنون به ۶.۲ متر مربع افزایش یافت
شهر دهدشت مرکز شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه با ۶۱ هزار نفر جمعیت بیش از ۵۰ سال قدمت شهری دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...