تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب : ۴۲۶۲۵۹
کبنا گزارش می‌دهد:

بازدید معاون وزیر نیرو و نماینده کهگیلویه بزرگ از سد آبریز

۱
کبنا ؛معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توسعه آب و نیرو به همراه نماینده مردم کهگیلویه بزرگ، معاون عمرانی استاندار و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد و فرماندار کهگیلویه امروز (14 مهرماه 99) از ساختگاه سد آبریز کهگیلویه بازدید کردند.
به گزارش کبنا، سیدمحمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ گفت: یکی از راه‌های برون رفت کهگیلویه بزرگ و کشاورزی این حوزه احداث سد آبریز است که می تواند کمک بزرگی به این منطقه کند.
نماینده مردم کهگیلویه گفت؛ در پی تقاضایی که جهت سفر به حوزه انتخابیه داشتم همچنین همکاری و مساعدت مجموعه وزارت نیرو این سفر انجام گرفت.
سیدمحمد موحد افزود: امیدوارم این بارقه امیدی که در مردم با این سفر بوجود آمد به منصه ظهور برسد وشاهد اجرایی شدن این سد باشیم.
وی گفت: احداث سد آبریز برای نجات مردم حوزه انتخابیه در کنار جاده دهدشت - پاتاوه و جهت برون رفت این حوزه است که انشاءالله شاهد باشیم این مظلومیت با عنایت خدا و توجهات رهبر معظم انقلاب رخت بربندد.
نماینده کهگیلویه بزرگ تصریح کرد؛ این سد در مرحله کارشناسی است و کارهای اولیه انجام گرفته است انشاءالله با همکاری وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.
حجت الاسلام موحد افزود: همه مجموعه وزارت نیرو از جمله شخص وزیر، استاندار محترم و امور آب با همدلی و هم گرایی تاکنون همراهی داشتند.
بهروز مرادی در این بازدید اظهار داشت؛ مطالعات زمین شناسی سد آبریز انجام شده است امیدواریم مطالعات زیست محیطی این سد تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
معاون وزیر نیرو عنوان کرد: امیدواریم با معماری اجرایی و طراحی مدلی که برای منابع مالی این سد در دست داریم با همکاری بانک ها بتوانیم بحث تامین مالی این سد را حل کنیم.
مرادی افزود؛ با اخذ مجوزات زیست محیطی عملیات اجرایی این سد آغاز خواهد شد همچنین این طرح ۲۰ هزارهکتار اراضی کشاورزی همچنین آب شرب وصنعت را در برخواهد گرفت.
وی با بیان اینکه هنوز مبلغ برآوردی پروژه مشخص نیست عنوان کرد؛ با توجه به مشارکت بخش عمومی و خصوصی و اینکه بتوانیم از منابع مالی بانک‌ها و بخش عمومی استفاده کنیم آن وقت مشخص خواهد شد هزینه‌های طرح را بخش خصوصی و بخشی را دولت پوشش خواهد داد.
محمد کهریزی گفت: در محل سد در دست مطالعه آبریز هستیم که مجتمع  متشکل از سد، سامانه انتقال، نیروگاه و شبکه های آبیاری و زهکشی می باشد.
مجری طرح های انتقال آب شرکت ملی آب بیان داشت: این سد یکی از اقتصادی ترین طرح های آبی کشور است، که ارتفاع سد ۱۵۰ متر، طول تاج ۳۷۰متر، حجم دریاچه ۱۵۰ میلیون مترمکعب و سد بتنی غلطکی rss می باشد.
وی افزود: این سد شامل بیست کیلومتر خط انتقال و یک نیروگاه ۳۰ مگابایتی در میان راه بر روی سامانه انتقال است و انتهای مسیر انتقال دشت های دهدشت و چرام که حدود ۲۲ هزار هتکار را تحت پوشش قرار می دهد.
کهریزی بیان داشت: یکی از شاخص‌های خوب این سد حداقل خسارت است که حدود ۲۰۰ هکتار زمین و اراضی، در دریاچه سد قرار می گیرد که باید تعیین تکلیف شوند.
مجری طرح‌های انتقال آب شرکت ملی آب تصریح کرد: ۱۵۰ میلیون متر مکعب تخصیص آب کشاورزی می باشد، ۱۵میلیون متر مکعب تخصیص آب شرب شهرهای دهدشت و چرام است.
وی در پایان گفت: یکی از امتیاز مهم این پروژه شرایط گردشگری این مجموعه است که در کنار جاده پاتاوه-دهدشت قرار گرفته است و ان‌شاءالله زودتر بتوانیم مطالعات این پروژه رو به پایان برسانیم تا زودتر به مرحله اجرا برسد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

پرستار
United States
تنها راه برونرفت کهگیلویه از فقر و بیکاری ساختن سد ابریزِ ، ۲۲ هزار هکتار زمین آبی یعنی نزدیک به ۵۰ هزار شغل مستقیم
بویراحمد گرمسیر
Iran, Islamic Republic of
معاون وزیر نیرو عنوان کرد: امیدواریم با معماری اجرایی و طراحی مدلی که برای منابع مالی این سد در دست داریم با همکاری بانک ها بتوانیم بحث تامین مالی این سد را حل کنیم............................................................................................................... باسلام: امکان ندارد این سد احداث شود و براساس تجربه گذشته، دست این سد در دست سد مارون بهبهان خواهد بود
ایوب
Iran, Islamic Republic of
تو این تصاویر چرخش‌های قهرمانانه زیاد بنظر میرسه
سور
Iran, Islamic Republic of
خیلی جالبه که حضور معاون وزیر نیرو به ضعیف ترین شکل ممکن توسط رسانه های استان منعکس شده. مقایسه کنید با انتصاب یه مدیر توی یه شهرستان کوچیک
کهگیلویه و بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
درود بر موحد طلایه دار خدمت...احسن به این همه تحرک و تلاش...خدا یارت باشد
انتصابات به سبک زاکانی

انتصابات به سبک زاکانی

پیش از انتصابات اخیر زاکانی در سالگرد آغاز فعالیتش به‌عنوان شهردار دو حکم زد. یکی از ...
گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

منابع آگاه از رایزنی های ایران و دیگر قدرت های جهانی پیش از آغاز نشست مجمع عمومی و پس ...
رونمایی از سبک جدید  کی روش

رونمایی از سبک جدید  کی روش

یک پیروزی روحیه‌بخش در مهم‌ترین دوستانه پیش از جام جهانی؛ این رویایی‌ترین شروع ممکن برای ...
1