کبنانیوز؛ کبناخبر | سد معبر تعرض به حقوق شهروندی و توهین به شهروندان است

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۷ | کد خبر : 331150 |
 •   
  شهردار باشت:

  مطابق تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها، اراضی کوچه‌های عمومی، میدان‌ها، پیاده‌روها، خیابان‌ها و به طورکلی معابر، مسیر رودخانه‌ها، نهرها، مجاری فاضلاب شهرها، باغ‌های عمومی، گورستان‌های عمومی‌ و درخت‌های معابر عمومی ‌واقع در محدوده هر شهر که مورد استفاده عموم است، ملک عمومی ‌محسوب می‌شود و در مالکیت شهرداری است.

  کبناخبر؛

   

  شهردار باشت گفت: شهرداری‌ موظف است از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به معابر و پیاده روها که حق طبیعی هر شهروندان است جلوگیری نماید.

  به گزارش کبنا شهردار باشت، از برخورد قانونی و صنفی با انواع سدمعبر در سراسر بازار وخیابان های شهر باشت خبر داد.

  لطف الله موسوی صبح امروز ضمن اعلام این خبر افزود: با برنامه ریزی هایی صورت گرفته، طرح شناسائی مغازه داران متخلف شروع شده و عوامل شهرداری ضمن شناسائی مغازه داران و اصناف متخلف گزارش های خود را به این شهرداری اعلام می کنند.

  وی درباره ای اعلام تذکر واخطاریه به مغازه داران متخلف تشریح کرد: ابتدا به اصناف متخلف تذکر شفاهی داده می شود و درچند روز آینده نیز برگه های اخطار به آنان تحویل داده می شود تا نسبت به رفع سدمعبر اقدام نمایند.

  شهردار باشت افزود: در صورتی که مغازه داران نسبت به رفع سد معبر اقدام ننمایند، این نهاد عمومی با همکاری نیروی انتظامی و اداره نظارت بر اماکن عمومی، نسبت به پلمپ واحدهای صنفی متخلف اقدام می کند.

  موسوی سد معبر را رفتاری غیر قابل قبول در مدیرت شهری اعلام کرد و گفت: شهرداری‌ موظف است از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به میدان ها، پارک ها عمومی که حق طبیعی هر شهروندی می باشد جلوگیری نماید.

  وی با اشاره به مواد قانونی موجود دراین باره خاطرنشان کرد: مطابق تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها، اراضی کوچه‌های عمومی، میدان‌ها، پیاده‌روها، خیابان‌ها و به طورکلی معابر، مسیر رودخانه‌ها، نهرها، مجاری فاضلاب شهرها، باغ‌های عمومی، گورستان‌های عمومی‌ و درخت‌های معابر عمومی ‌واقع در محدوده هر شهر که مورد استفاده عموم است، ملک عمومی ‌محسوب می‌شود و در مالکیت شهرداری است.

  شهردار باشت درپایان این گفت وگو ازکلیه کسبه، اصناف و شهروندان خواست که با رعایت حق و حقوق شهروندی و احترام به حقوق شناخته شده مردمان ساکن دراین شهر، شهرداری را برای تلاش در راه رسیدن به شهری زیبا و با نشاط یاری دهند.
  خبرنگار فتح الله پوران پور

   

  انتهای پیام/1023 / پوران‌پور
 • ۶ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ابراهیم
  تاریخ : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۲۰:۴۲:۵۵
  1

  سدمعبرمغازه پدرتون هست وعموزاده هاتو اینهاکه جمع بشعه دیگه سدمعبری وجودندارد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  باشت
  تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۰۷:۴۷:۲۵
  2

  بنازمت شهردار که حتی و مغازه پدرت هم گیر دادی…اگه این سد معبر تو باشت واقعا جمع آوری بشه شهر جلوه ای زیبا به خودش میگیره

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  باوی
  تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۰۸:۳۳:۲۷
  3

  لطف اله شد رییس سد معبر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  علی
  تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۰۸:۴۲:۵۹
  4

  ای بنازمت دوماد شیرم ملا لطف الاه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  یاسوج
  تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۱۱:۲۵:۱۲
  5

  کاش یاسوج هم یه شهردار مثل شهذردار باشت داشت . سد معبر دست فروش،بن فروش،لیزک فروش ،ماشین های نیسان و سایپا هزار میوه فروش،و……

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دولیاری
  تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۱۸:۰۳:۱۶
  6

  جونم من نفست خسته نباشید تشکر تشکر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷