کبنانیوز؛ کبناخبر | زخم‌های کهنه مردم درمان نمی‌شود؟

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۳۹۷ | ۰۰:۲۹ | کد خبر : 331101 |
 •   
  یادداشت | زریر حجتی

  گرچه مردم نجیب با دید اغماض از کنار بسیاری موضوعات تاسف بار می‌گذرند ولی همچنان این زخم کهنه بی مسئولیتی اذهان مردم را مکدر و در مراجعات اورژانسی دچار تردید کرده است!

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

   

   

  متن ارسالی

  جمعیت کثیر، بیمارستان‌های قلیل، امکانات ضعیف و مسئولین علیل، امنیت مردم نجیب را به اغماء برده‌اند! کسی پاسخگوی نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌ها و ناامنی‌های درمانی در حوزه بهداشت و درمان نیست!

   

  از منظر بیماران و همراهان درمانده و بی پناه، بیمارستان شهید بهشتی و دیگر مراکز درمانی به دلیل ضعف امکانات و تجهیزات و کمبود یا عدم به‌کارگیری شایسته سرمایه‌های متخصص به ایستگاه مرگ بی شباهت نیست!

  امنیت روحی و جانی انسان‌ها به دلیل بی توجهی مسئولان به استخوان لای زخم مانده است!

  مدیریت عالی استان و متولیان امر در حوزه بهداشت و درمان علیرغم بودجه‌های متفاوت در قالب طرح تحول سلامت در ایجاد زیرساخت‌ها و تجهیزات و تامین نیروهای متخصص و نجات بخش جان انسانها مسامحه مسامحه و بی تفاوت گشته‌اند!

  کوتاهی و قصور در امر سلامت به‌ویژه در بیمارستان شهید بهشتی با حجم غیر قابل انکار حوادث و سوانح مشهود و ملموس گردیده و مرگ دلخراش جگرگوشه‌های مردم را به امری عادی مبدل نموده است!

   

  گرچه مردم نجیب با دید اغماض از کنار بسیاری موضوعات تاسف بار می‌گذرند ولی همچنان این زخم کهنه بی مسئولیتی اذهان مردم را مکدر و در مراجعات اورژانسی دچار تردید کرده است!

  آنگونه که مردم بیان می‌کنند دچار نوعی احساس ناامنی در امر درمان در بیمارستان‌های شهر شده‌اند و این وضعیت را مولود عوامل مدیریتی و خدماتی می‌دانند.

   

  پایان دادن به نابسامانی و ناامنی درمانی و احساس مسئولیت در مقابل جان انسانها به ضرورتی وجدانی و ایمانی تبدیل گردیده است.

  ادعای مکرر در مکرر مسئولان ذیربط مبنی بر نقص فنی و بیمار و معیوب بودن سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی امان از مردم بریده و خود نیازمند اقدام به درمان اورژانسی است!

  بی توجهی صدا و سیما به این حجم مشکلات و معضلات و انعکاس آن در کنار عدم نظارت صحیح مدیریتی در ابعاد مختلف از ناهنجاری‌ها، نظافت و بهداشت و ضعف مقررات در مبادی ورودی و خروجی بیمارستان‌های شهر مزید بر همه مشکلاتی گردیده که چون سوهان بر روح و جسم مردم آزار می‌دهد!

  هیچ نهاد بازرسی در مدیریت عالی استان نیز رسیدگی به چنین معضلاتی را در حیطه مسئولیت خود نمی‌داند و چنین است که مردم معترفند کسی نیست که بر زخم‌های کهنه آنان مرهمی نهد و نتیجتاً بیمارستان را به … تشبیه کرده‌اند.

  امیداست سر و کار کسی به این بیمارستان‌ها نکشد و روزی شاهد پایان توجیه گری مسئولان مربوطه در حل مشکل قطعات کمیاب سی تی اسکن و کمبود اعتبار تجهیزات و درمان آن باشیم.

  ——————-

  زریر حجتی

  ——————

   

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷