کبنانیوز؛ کبناخبر | برگزاری جشنواره سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری در روستای کریک (+تصاویر)

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۳ فروردین , ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۹ | کد خبر : 330424 |
 •   
  در راستای حمایت از کالای ایرانی و باحضور مسئولان صورت گرفت:

  به همت معاونت گردشگری،اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان و با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار،مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان،فرماندار دنا،بخشدار مرکزی دنا،مسئولان شهرستانی و استقبال خوب مردم روستا های دهستان کریک جشنواره استانی سفره ایرانی،فرهنگ گردشگری در دهستان کریک برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی ...

  کبناخبر؛

  به همت معاونت گردشگری،اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان و با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار،مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان،فرماندار دنا،بخشدار مرکزی دنا،مسئولان شهرستانی و استقبال خوب مردم روستا های دهستان کریک جشنواره استانی سفره ایرانی،فرهنگ گردشگری در دهستان کریک برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان،معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه بویراحمد در این جشنواره با تقدیر از عمکلرد میراث فرهنگی در ایام نوروزگفت: خوشبختانه نوروز امسال با توجه به احداث زیر ساخت های منا سب در مکان های گردشگری خدمات دهی بهتر به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه شده است.

  محمد کاظم نظری برگزاری جشنواره ها در راستای احیای فرهنگ وآداب رسوم مردم روستاهای استان از سوی میراث فرهنگی را اقدام شایسته عنوان کرد و گفت:  با هنر مدیریت  می توان ظرفیت های روستایی را به اشتغال زایی برای  جوانان ایجاد کرد.

  وی با اشاره به ظرفیت های روستای کریک گفت: کریک علاوه بر ظرفیت های طبیعی و بکری که دارد با دارا بودن مردمانی مهمان نواز و خونگرم مقصد خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی است.

  محمود باقری نیز در این جشنواره با بیان اینکه در راستای شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی به دنبال احیای غذاهای سنتی، فرهنگ وآداب رسوم در روستاهای استان هستیم گفت:کریک روستایی است که ظرفیت بالایی برای اشتغال زایی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری دارد.

  مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به بافت روستای کریک اشاره کرد و گفت: خانه های قدیمی در این روستا قابلیت بالایی برای ایجاد بوم گردی دارد.

  عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در کهگیلویه بویراحمد تصریح کرد: جوانان این روستا همکاری کنند و از تسهیلات اشتغالزایی روستایی که دولت به منظور رفع محرومیت اختصاص داده است استفاده کنند.

  باقری با بیان اینکه جوانان این روستا باید از این تسهیلات استفاده کننداظهار کرد: قول میدهیم در حوزه صنایع دستی و گردشگری شغل هایی را در دهستان کریک ایجاد کنیم که دیگر جوان بیکار در این منطقه نداشته باشیم.

  وی همچنین هدف برگزاری این جشنواره  درکریک را معرفی ظرفیت ها و پتا نسیل های این منطقه عنوان کردوگفت: با احیای آداب و فرهنگ سنت مردم کهگیلویه بویراحمد در روستاها شاهد رونق تولید و اشتغال زایی خواهیم بود.

  فرماندار شهرستان دنا نیزدر این جشنواره با تقدیر از میراث فرهنگی استان برای اجرای برنامه های فرهنگی در شهرستانهای استان گفت: میراث فرهنگی در خدمات دهی به مردم شهرستان دنا از دستگاهای پیشرودر استان است.

  بهشتی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره در شکوفا ساختن ظرفیت های روستایی نقش بسزایی داردگفت: روستاهای شهرستان دنا قابلیت های خوبی در حوزه صنایع دستی و گردشگری دارد.

  وی گفت:میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری برنامه های خوبی را در راستای توسعه صنعت گردشگری شهرستان دنا دارد که می طلبد مردم و دستگاهایی اجرایی دنا  در این راستا آنها را همیاری کنند.

  بر پایه این گزارش در پایان این جشنواره  از شرکت کنندگانی که غداهای سنتی و محلی پخت کرده بودند از سوی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تجلیل شدند.

   

  انتهای پیام/1016 / پ
 • ۴ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  محموداباد
  تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۱۴:۴۵:۳۶
  1

  عالیه عالی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  پاتاوه
  تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۲۰:۵۳:۰۰
  2

  بسیار جالب و قشنگه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  امدادگر
  تاریخ : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۰۱:۰۰:۱۹
  3

  /هم خوب خش بی همی دولتها ایچرخونه بخورید خود/

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  لاکچری
  تاریخ : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷
  ساعت : ۱۰:۴۵:۱۹
  4

  خدا میدونه مهندس فرشاد قربانی باید رئیس وابو.معاونت سیش کمه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷