- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

تاجگردون: ربیعی با یک رأی باطله مجدداً وزیر شد

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با بیان اینکه وزیر تعاون با یک رأی باطله مجدداً وزیر شد، گفت: حق مردم در اختیار شخصی قرار گرفته که حداقل من قانع نشدم که ایشان رأی اعتماد را کسب کرده باشد.

غلامرضا تاجگردون در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۲۲ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود بیان کرد: جناب آقای رئیس، تذکر من شامل چند بند می‌شود؛ براساس ماده ۲۵ رئیس مجلس و سایر اعضای هیات رئیسه در مورد انجام وظایف محوله در برابر مجلس مسئولیت مشترک دارند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز حضرتعالی در اداره رأی گیری خیلی با دقت نکاتی را در ارتباط با اعضای حاضر در جلسه اعلام کردید.

 

تاجگردان با اشاره به ماده ۱۰۰ گفت: تشخیص عده حاضر با استفاده از تابلو است که در اول هر جلسه و باید قبل از اخذ آرا به وسیله رئیس جلسه اعلام شود.

 

وی در ادامه گفت: براساس ماده ۱۲۸ به مجرد اعلام اخذ رأی تعداد نمایندگان حاضر در جلسه به استناد دستگاه شمارشگر توسط رئیس جلسه اعلام و فرآیند اخذ رأی بلافاصله انجام می‌گیرد؛ آقای رئیس شما در جلسه صبح حضور نداشتید، رئیس محترم وقت جلسه اعلام فرمودند تعداد حاضرین ۲۴۸ رأی است درحالی که پس از شمارش آرا تعداد را ۲۵۳ نفر اعلام کردند اعتراض کردیم چراکه به همین دلیل است که براساس آیین نامه آرا باید اعلام شود.

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: فاصله بین ۲۴۸ و ۲۵۳ عددی است؛ قصد سوءبرداشت ندارم اما حتی یکی از عزیزان پس از آنکه شمارش آرا انجام شد وارد مجلس شد ساعت ورودش این را نشان می‌دهد و پس از آنکه در حال جمع کردن آرا بودیم، رأی خود را داد.

 

تاجگردان بیان کرد: آقای رئیس، حضرت عالی و هیات رئیسه مجلس به وجدان خودتان در برابر قسمی که برابر ملت ایران خورده‌اید، به وجدان شرعی خود رجوع کنید. هیات رئیسه تعداد آرا را دوباره بررسی کند.

 

وی با بیان اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یک رأی باطله مجدداً وزیر شد، گفت: حق مردم در اختیار شخصی قرار گرفته که حداقل من قانع نشدم که ایشان رأی اعتماد را کسب کرده باشد؛ اگر چه رأی اعتماد را کسب نکرده است چرا که تعداد موافقان استیضاح بیش از مخالفان آن بود.

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: شما را به استناد ماده ۲۵ در برابر قرآنی که قسم خوردید، آرا را دوباره بررسی کنید و به هر نتیجه ای رسیدید قبول می‌کنیم اما بدانید دربرابر خداوند متعال، خون شهدا و سبزی این صندلی‌ها مسئول هستید.

4 Comments (Open | Close)

4 Comments To "تاجگردون: ربیعی با یک رأی باطله مجدداً وزیر شد"

#1 Comment By اصلاطلبان دیل On اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۹:۵۳ ب.ظ

اقای تاجگردون شما در یاسوج مخالف اقای اخوندی بودید چر ا در مجاس موافق اخوندی بودید

-این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 31 Thumb down 8

#2 Comment By علی On اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۵۹ ق.ظ

تاجگردون دنبال .

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

#3 Comment By ناشناس On اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ @ ۲:۳۶ ب.ظ

مقصر اصلی وزارت . نه وزارت راه
جناب اصلاحات دیل
مجلس در راس امور هست عجب جمله ای

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#4 Comment By ناشناس On اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ @ ۴:۰۲ ب.ظ

درود برغیرت تاجگردون وهاشمی

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 5