کبنانیوز؛ کبناخبر | بیش از دوازده هزار بی سواد در شهرستان بویراحمد وجود دارد

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۶ | کد خبر : 325153 |
 •   
  درشورای پشتیبانی سوادآموزی بویراحمد مطرح شد

  فرماندار بویراحمد گفت: با توجه به نرخ ۹۳/۸ دهم درصدی باسوادی شهرستان بویراحمد ومقایسه آن با نرخ باسوادی در کشور که ۹۴/۷ دهم درصد اعلام شده است باید با برنامه ریزی وراهکارهای عملیاتی به رشد قابل قبول ومیانگین کشوری آن نزدیک شویم.

  کبناخبر؛

  صبح امروز جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بویراحمد به ریاست فرمانداربویراحمد وبا حضور اعضای آن برگزارشد.
  شاهرخ کناری در این جلسه با بیان اینکه مبنای برنامه ریزی برای بی سوادان ومبارزه با بی سوادی آمار واطلاعات دقیق از وضعیت آنهاست، اظهار داشت: طبق سرشماری سال ۹۵ جمع کل زن ومرد بی سواد ۱۰ تا ۴۹ ساله که باید تحت آموزش سوادآموزی قرار بگیرند در سطح شهرستان بویراحمد ۱۲۵۵۰ نفر که از این تعداد ۳۵۱۴ نفر در نقاط شهری و۹۰۱۸ نفر در نقاط روستایی و۱۸ نفر غیرساکن هستند.
  رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بویراحمد گفت: با توجه به نرخ ۹۳/۸ دهم درصدی باسوادی شهرستان بویراحمد ومقایسه آن با نرخ باسوادی در کشور که ۹۴/۷ دهم درصد اعلام شده است باید با برنامه ریزی وراهکارهای عملیاتی به رشد قابل قبول ومیانگین کشوری آن نزدیک شویم.
  کناری در این جلسه با اشاره به تقدس امر سوادآموزی از همه دستگاه های اداری وبخشداریها خواست آموزش وپرورش را در شناسایی، جذب وآموزش افراد محروم از نعمت سواد یاری دهند.
  وی به شتاب بخشی به سوادآموزی اشاره کرد و افزود: همکنون دو مرکز یادگیری سیار در شهرستان بویراحمد وجود دارد که این مراکز در مرکز استان باید بیشتر شوند.

  انتهای پیام/1024 / فروزنده
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶