کبنانیوز؛ کبناخبر | یادداشت «دکتر چمن» برای نابغه چشم‌پزشکی جهان

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۶ | کد خبر : 325065 |
 •   
  یادداشت| دکتر رضا چمن

  «دکتر رضا چمن» رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در رثای پروفسور «علی اصغر خدادوست» چشم پزشک نام آورشیرازواز مفاخر چشم پزشکی جهان یادداشتی نوشتند.

  کبناخبر؛

  «دکتر رضا چمن» رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در رثای پروفسور «علی‌اصغر خدادوست» چشم‌پزشک نام‌آور شیراز و از مفاخر چشم‌پزشکی جهان یادداشتی نوشتند.

  به گزارش کبنا متن یادداشت به شرح زیر است:

   

  مرگ چنین خواجه نه کاری است خرد…

  ایشان بیشترین دغدغه را و بیشترین تأکید را بر «رعایت اخلاق پزشکی » داشتند.

  آخرین فرصت دیدار من با پروفسور علی‌اصغر خدادوست چشم‌پزشک نام‌آور شیراز و از مفاخر چشم‌پزشکی جهان به دو سال پیش‌ازاین برمی‌گردد؛ فرصت مغتنمی که همراه بود با بارش باران حکمت و دانش که تشنه‌کامی ما را برای دیداری دوباره دوچندان کرد؛ اما دریغ که آن عزیز؛ قالب خاکی سوی خاکی فک‌اند/ جان خرد سوی سماوات برد…

  آری؛ در آن فرصت ارزشمند و تکرارناشدنی از هر دری سخن گفتیم: از وضعیت پزشکی ایران و از گذشته و حال پزشکی شیراز.

  اولین نکته جالب‌توجه در آن دیدار این بود که پروفسور خدادوست کاملاً در جریان مسائل روز نظام سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار داشت و اما نکته جالب‌تر آنکه در ارزیابی وضع موجود جامعه پزشکی از بین مقوله‌های گوناگون آموزشی، مهارتی، معیشتی و… ایشان بیشترین دغدغه را و بیشترین تأکید را بر «رعایت اخلاق پزشکی» داشتند.

  و بدون ترید آن بزرگوار خود الگوی کم‌نظیری بود از رعایت اخلاق حرفه‌ای که با خلقی نیکو و چهره‌ای خندان به انسان‌ها عشق می‌ورزید. خداوند روح آن مرد بزرگ را قرین آرامش و رحمت واسعه قرار دهد.

  هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ ثبت است بر جریده عالم دوام ما

  دکتر رضا چمن

   

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷