کبنانیوز؛ کبناخبر | مستنداتی که کذب بودن «کلیپ» حاشیه‌ساز علیه آموزش و پرورش استان را مشخص می‌کند (+عکس)

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۱ | کد خبر : 323490 |
 •   
  گزارش:

  فیلمی با عنوان "هدایای خجالت آور مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد" در فضای مجازی در حال انتشار است در حالی که محتوای این فیلم با واقعیت فاصله زیادی دارد.

  کبناخبر؛

   در چند روز اخیر فیلمی با عنوان  «هدایای خجالت آور مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد» در فضای مجازی و کانال‌های مختلف دست به دست می‌شود که در آن چنان وانمود می‌کنند که آقای مدیرکل لباس‌های کهنه‌ با اندازه بزرگ را برای دانش آموزان هدیه آورده در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این موضوع واقعیت ندارد.

  زمستان سال گذشته درست یکسال پیش سازمان مردم نهاد نهضت سبز زاگرس تصمیم می‌گیرد تا عازم منطقه محروم سیلاب و کلوار بویراحمد شود و در این منطقه محروم بین دانش اموزان لوازم التحریر و اهالی روستاها لباس‌های که قصه تهیه آنان نیز سر دراز دارد، توزیع گند ماجرای که بعد از یکسال برای آقای مدیرکل آموزش و پرورش با انتشار یک فیلم کذب در فضای مجازی دردسرساز شد.

  دبیر اجرایی موسسه نهضت سبز زاگرس به تسنیم می‌گوید: واقعیت امر زمستان سال گذشته با وقوع سیل در سیستان و بلوچستان دوستانمان در تهران فراخوان کمک منتشر کردند و به اشتباه نام موسسه نهضت سبز زاگرس را نیز در این فراخوان آورده بودند.

  امید سجادیان افزود: یک روز گوشی تلفنم زنگ خورد و فردی در پشت تلفن گفت که دو کامیون پوشاک، پتو، خوراک و …برای شما آماده کرده‌ایم که در بین مردم سیستان و بلوچستان توزیع کنید بعد از اینکه گفتم موسسه سبز زاگرس در استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارد گفتند عیب ندارد با توجه به محرومیت آن مناطق یک کامیون را نیز به استان شما اختصاص می‌دهیم.

  وی عنوان کرد: تصمیم گرفتیم که این وسایل در بین مردم مناطق محروم استان از جمله سیلاب و کلوار توزیع کنیم و با توجه به اینکه در این کامیون وسایل نو و کهنه وجود داشت آنان را تفکیک کردیم ولی به دلیل حجم زیاد به اشتباه دو بسته را ساماندهی نکرده بودیم.

  سجادیان با تاکید بر اینکه این موسسه طی دو سال اخیر لوازم التحریر بیش از یک هزار دانش آموز نیازمند مناطق محروم استان را تامین کرده است، ادامه داد: در سفر سیلاب و کلوار پوشاک در بین دانش اموزان توزیع نشد بلکه لوازم التحریر توزیع کردیم.

  وی با اشاره به ماجرای همسفری فعالان موسسه نهضت سبز زاگرس با مدیران آموزش و پرورش، افزود: با توجه به اینکه خودرو برای سفر به سیلاب و کلوار نداشتیم یک روز از فرصت استفاده کرده و در یک سفر کاری مسئولان آموزش و پرورش با آنان همراه شدیم و در زمینه توزیع پوشاک‌های دردسر ساز مدیران این اداره کل هیچ نقشی نداشتند.

  دبیر اجرایی موسسه نهضت سبز زاگرس با تاکید بر اینکه انتشار یک فیلم بعد از یکسال خود جای سوال دارد، گفت: دو بسته از لباس‌های کهنه هنگام برگشت در نزدیکی روستا کنار جاده گذاشتیم تا در صورتی که نیاز کسی باشد استفاده کند ولی متاسفانه برخی با آوردن این دو بسته در مدرسه روستا نسبت به تهیه فیلم اقدام کرده‌اند در حالی چنین موضوعی صحت ندارد و آموزش و پرورش در این زمینه نقشی نداشته است.

  انتشار فیلم دروغین بی اخلاقی است

  معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با رد توزیع هرگونه پوشاک در مدارس سیلاب و کلوار توسط این اداره می‌گوید: فیلم منتشر شده در فضای مجازی و هدیه لباس کهنه به دانش آموزان صحت ندارد و این موضوع بی اخلاقی است.

  اردشیر یاری افزود: در سفری که زمستان سال گذشته مدیران آموزش و پرورش به منطقه محروم سیلاب و کلوار بویراحمد داشتند با یک گروه خیریه همسفر شدند در حالی اقلام توزیع شده ربطی به اموزش و پرورش ندارد.

   

  گزارش از سجاد نوبهار

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۹ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  فرزاد
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۴۷:۰۱
  1

  خودت را . مردم دیگه آگاه شدن . خیلی هم دارد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  من
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۰۷:۱۴
  2

  اون پلاستیک های مشکی رنگ را ببینید اون ها رسیده بوددند به روستای بورک. از بقیه موارد خبری نبود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  شاهد عینی
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۱۱:۴۰
  3

  من خودم از اهالی بورک در منطقه سیلاب و کلوار هستم و کلیپ ارسالی را کاملا تایید میکنم چون در روزی که مدیر کل به منطقه تشریف اوردنند بنده هم حضور داشتم و اصلا خبری از هدایایی فوق در روستای بورک (محل ضبط کلیپ) نبود. چرا تصاویر روستا های دیگر را می خواهید به نام تصاویر روستای بورک نمایش دهید؟؟؟؟
  خواهشا این نظر را تایید نمایید تا نظرات دو طرف دیده و شنیده شود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  معلم سیلاب کلواری
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۱۴:۲۰
  4

  اگر میخواهید حقیقت را بفهمید بیایید از معلمان بورک نظر بخواهید.
  من به عنوان یک معلم منطقه کلیپ ارسالی را به طور کامل تایید میکنم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  چوب حق
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۱:۵۹
  5

  وظیفه رسانه ، دفاع از حق و انتشار عملکردهای ضعیف مدیران هست جهت بهبود اوضاع ، چرا دارید توجیه میکنید ، این یه .. آموزش و پرورش مرتکب شده لذا وی را ملامت نمایید نه توجیه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  یا ضامن آهو
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۰۱:۲۶
  6

  عاجزانه از مسولین استانی وزارتی وکشوری خاضعانه وخالصانه تقاضامندیم که نسبت به . در اسرع وقت اقدام نماینده تا عبرتی باشد برای دیگران

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  یا ضامن آهو
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۰۸:۳۶
  7

  از زحمات ولطف موسسه سبز زاگرس نهایت تقدیر وتشکر را داریم اجرکم عندالله لع. یک انسان مومن متدین متعهد خداترس بود امیدوارم از فاطمه زهرا که این . در دنیا وآخرت .شود وانصافا باید معلمین وکلیه مردم شریف وبزرگوار ان منطقه نفرت وانجار خودشان را با ب. ان از منطقه به جدیت ابراز دارند چون .وحتما دردسرهای برای مردم منطقه ببار می اورد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  یاخلاق مدار !!!!!!!!!!
  تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۴۷:۱۰
  8

  سیه روی شود هرکه در او غش باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حمدالهی
  تاریخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۵۶:۰۳
  9

  با سلام. اخلاق و ادب حکم میکنه که زحمات ارزشمند آقای مدیرکل هم مورد توجه قرار بگیره. خاکی بودن و مردمی بودن و بی ریا بودنشان زبانزد هست. بیایید چهره های خادم ملت را قربانی نکنیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷