کبنانیوز؛ کبناخبر | سخنی با اعضای شورای شهر دوگنبدان – شجاعت برگشت

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۳:۱۵ | کد خبر : 320194 |
 •   
  یادداشت ارسالی

  و در آخر امیدوارم همه اعضای شورای شهرم همدل و متحد فکری به حال اوضاع کنونی شهر کنند و دست از لجبازی و کینه توزی بردارند و مردم را از این یاس و ناامیدی برهانند و نشان دهند که شورای شهرمان کارامد و پرتوان در کنار نماینده شهرستان می‌توانند نوید آینده‌ای بسیار روشن را برای این دیار دهند و تخصص و کارامدی را بر طایفه گرایی، باند و جناح و ... ارجح بدانند.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  متن ارسالی

  برخی اوقات، ترس از رفتن و ترس از آینده موهوم، نامعلوم و تاریک موجب وحشت و اضطراب و مانع حرکت می‌شود.
  گاه نیز برگشت از راهی همین حالت را برای انسان پدید می‌آورد.
  به بیان دیگر: گاه رفتن شجاعت می‌خواهد و گاه برگشتن، گاه رفتن سخت است و گاه برگشتن. مثلاً بالا رفتن از کوه سخت است و پایین آمدن آسان است. (البته اگر توام با دقت باشد)
  اما منظور از بیان این مقدمه چیست؟ زندگی انسان مشحون از این راه‌ها و کوره راه‌هاست، سربالایی‌ها و سرازیری‌ها، بن بست ها و آزاد راه‌ها، راه‌هایی که درست برگزیده شده و انسان را به مقصد می‌رسانند و راه‌هایی که به غلط انتخاب شده و انسان را از مقصد دور می‌کنند.
  گاه بعضی از انسان‌ها در راهی قدم می‌نهند که سرانجام هولناکی در انتظار آنهاست؛ [درست مانند کسی که در راهی قدم نهاده که منجر به سقوط از پرتگاه می‌شود] و نکته جالب اینجاست که گاه انسان با وجود علم به سرانجام شوم راهی که در آن قدم نهاده شجاعت برگشت از آن را ندارد!
  انسان، گاه تمام پل‌های پشت سر را خراب می‌کند و راهی برای برگشت ندارد ولی گاه آن قدر در ذهن خود برای برگشت موانعی تراشیده و یا موانع موجود را بزرگ می‌کند که جرات بازگشت را در خود کشته و از بین می‌برد!
  مثلاً گاه به بهانه حفظ آبرو نمی‌تواند اعتراف به خطا و اشتباه خود کند و از همین رو آنقدر به خطای خود ادامه می‌دهد تا … .
  در واقع حاضر است «از ترس مرگ خودکشی کند!» ولی خود را از مرگ نرهاند!!
  بی تردید هر یک از ما در طول زندگی گرفتار این معضل گشته‌ایم، گاهی «جرات بازگشت» را در خود یافته‌ایم و جلوی خسارت بیشتر را گرفته‌ایم و گاهی گرفتار اشتباه فوق شده‌ایم و خسارت‌های مادی و معنوی فراوانی خورده‌ایم!
  نمونه‌اش در بسیاری از بحث‌ها و گفتگوهای طرفینی است که گر چه متوجه خطای فکری، اعتقادی، سیاسی و … خود شده‌ایم؛ اما شجاعت پذیرش اشتباه خود را نداشته و به خطای خود [با ادامه‌ی بحث] استمرار بخشیده‌ایم!
  «حق مداری» صفتی والا و ارزشمند است که یک انسان عاقل از آن پروایی نداشته و آن را منش خود قرار می‌دهد.
  فقدان این صفت ارزشمند سرمنشاء بسیاری از انحرافات است و «اعتراف به خطا» یکی از سخت‌ترین کارها در نزد انسان‌های غیر خود ساخته است.
  تقویت این صفت [یعنی حق مداری] در خود تنها راه دست یافتن به این شجاعت است و نیز درمان بسیاری از خطاهای انسان است.
  حال این خطا هرچه می‌خواهد باشد: خطای سیاسی، که بسیاری از سیاستمداران امروزی گرفتار آن گشته‌اند؛ یا خطای اخلاقی، که بسیاری از انسان‌ها گرفتار آنند.
  اما همه این صحبت‌ها مقدمه‌ای ست برای تبریک به بعضی از اعضای شورا، به کسانی که نشان دادند شجاع هستند و اگر اشتباهی کرده‌اند به وضوح پذیرفته و بیان کرده‌اند و در جهت تصحیح آن برآمده‌اند و قطعاً با گذشت زمان در پیشگاه خداوند متعال و مردم فهیم شهرمان سربلند خواهند بود و البته مقدمه شکست برای برخی دیگر از اعضای شورا که از چنین موقعیتی سوء استفاده کرده و منافع شخصی و کینه توزی را بر منافع شهر و مردم ترجیح می‌دهند و به خیال خود چند صباحی مرکب خود را می‌تازانند اما غافل از قضاوت در کمال سکوت توسط مردم فهیم شهرستان هستند.
  متاسفانه جسم و روح شهر باصلابتمان چند ماهی است که رنجور و بیمار شده و هرچه پیش می‌رویم وضع کمی بدتر هم می‌شود و مدیریت شهری ما محل آزمون و خطا برای کسانی شده است که حتی تجربه یک روز مدیریت هم ندارند و در همین چند ماه با اقدامات و تصمیماتی که گرفته شده است برخی تخلفات و اقدامات نادرست مدیریتی آشکار بر روح و جسم مدیریت شهری‌مان چنگ افکنده و اگر چاره‌ای نیاندیشیم قطعاً در ماههای آینده وضع از این هم بدتر خواهد شد و حرکت‌های پوپولیستی و ایذایی چون انتقال پروژه‌ها به درون مرکز شهر و مکان‌های شلوغ برای خودنمایی تا نصب بنرهای متعدد بر پروژه‌های به نام افراد ساکن در محله‌ها (جالب اینکه در محله ما هم بنری نصب بود و هرچه از اهالی محل پرس و جو کردم کسی مطلع نبود توسط کدام یک از اهالی محل چنین بنری نصب شده است) تا حرکت‌های گسترده رسانه‌ای و در اختیار گرفتن چند رسانه (که البته مشخص است پشت پرده همه این خود شیرینی‌ها و قلم فروشی‌ها) و در آخرین حرکت و شاید حرکتی رو به زوال استفاده از لباس مقدس و تبلیغ به وسیله شخص خاصی که ملبس به لباس پیامبر رحمت است در کانال شخصی این فرد باعث نگرانی عده‌ای زیادی از همشهریان عزیز گردیده است که امیدوارم طلب بخشش کنند. با این حال گاهی ملبس بودن به لباس مقدس، که ممکن است همین نعمت منجر به نقمت شود به این صورت که نه تنها لباس ایشان آمر به معروف و ناهی از منکر نخواهد بود بلکه مهر تایید بعضی مفاسد و جرایم در جامعه خواهد شد. پس امیدوارم دیگر هیچ فردی در جایگاه روحانیت از سر غفلت ابزار دست عده‌ای خاص نشوند و چنین به جایگاه روحانیت خدشه وارد نکنند.
  و در آخر امیدوارم همه اعضای شورای شهرم همدل و متحد فکری به حال اوضاع کنونی شهر کنند و دست از لجبازی و کینه توزی بردارند و مردم را از این یاس و ناامیدی برهانند و نشان دهند که شورای شهرمان کارامد و پرتوان در کنار نماینده شهرستان می‌توانند نوید آینده‌ای بسیار روشن را برای این دیار دهند و تخصص و کارامدی را بر طایفه گرایی، باند و جناح و … ارجح بدانند.

   

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • ۱۵ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ج
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۵:۱۷:۱۰
  1

  بسیار پربار و عالی جناب ننویسنده حال کنونی شهر را توصیف کردند و امیدوارم جناب تاجگردون فکری به حال این وضع کنند و نگذارند زحمات چندین ساله بر باد بره

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  حبیبی
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۵:۳۵:۰۷
  2

  تعجب من از نماینده شهر است که چطور به چنین مسئله مهمی که بحث پیشرفت شهرستان است ورود نمی کنند؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 3

  دوست
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۵:۵۴:۵۰
  3

  آقایان عاملی مقدم و عباسی شما دیگه چرا؟ انتظار از شما خیلی بیشتر از این چیزهاست . لطفا اجازه ندهید وضع کنونی ادامه پیدا کند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  زنده باد گچساران
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۶:۰۸:۲۹
  4

  متاسفانه سه سایت خبری هستن که هر روز برای گروه خاصی. فعالیت میکنن و توسط یک نفر همزمان یک خبر در هر سه سایت منتشر می شود و هیچ خبر یا صدای مخالفی را بر نمی تابند و جدیدا هم پا را فراتر گذاشته اند و دست به دامان فعالین فرهنگی شده اند البته از نوع ساده لوح و …

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 2

  ناشناس
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۰۶:۱۹
  5

  لطفا سخنگوی شورا اطلاع رسانی کنه که چه کسانی مخالف استیضاح شهردار هستند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  کیا
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۰۸:۰۸
  6

  یکی به چاپ .. مراجعه کنه ببینه همه این بنرها توسط چه کسی و از پول شخصی کی چاپ شده؟ مگه نه اینکه ده ها برابر این پول باید برگردد به جیب این آقا توسط ش..؟ شخصیت در ذات آدمهاست با بنر ایجاد نمی شود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  کیا
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۰۹:۳۰
  7

  واقعا اگه شورا به نتیجه رسیده باشه که شهردار باید بره امیدوار کننده ست و خبر خوبیه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 3

  شجاع
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۰۷:۲۴
  8

  با سلام وعرض ادب
  در رابطه با این مرقومه فقط به دو مورد ایشان به عنوان یک شهروند پاسخ می دهم
  ۱-از شجاعت صحبت کرده ای دوست عزیز اما شجاعت اینکه به عنوان نویسنده خودت را معرفی کنی نداشته ای؟
  ۲- در رابطه با نصب بنر در محله که به برداشت حضرتعالی یک کار تبلیغاتی معرفی کرده ای عرض می کنم اصلا اینجوری نیست .این کار قطعا توسط اهالی محله تهیه شده .در محله ما که نصب بنر داشتیم همه مدارک تاریخ سفارش . چاپخانه . فاکتور هزینه وشماره تراکنش بانکی پرداخت شده موجود است. شهردار وتیم مدیریتی شبانه روزی مشغول به کارند .فرصت بدهیم وحاشیه سازی نکنیم تا شاهد شهری زیبا ودر خور مردم گچساران باشیم/

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 6

  شهروند
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۵۹:۰۲
  9

  متاسفم برای این رسانه که هر مطلبی را رسانه ای می کند و نگارنده مطلب هم مشخص نیست.کاملا مشخص است که این مطالب با نقشه نوشته شده ولی مطمئن باشید که شهر روز به روز بهتر میشه و دست ادم های. از این شهر کوتاه میشه.امید به روزهای بهتر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  قشقایی
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۲۲:۰۰
  10

  نگارنده متن برای همه،متاسفم برای این. که با این تحلیل ها سعی در متشنج کردن اوضاع شهر دارن.کمی به فکر قیامت خود باشید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۷:۱۶
  11

  شورای شهر ما تو این چند دوره جدا از این که. هیچ تخصصی هم که نداشتن . خود بودن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  هنرمند
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۰۸:۳۶
  12

  صحبتهای این دوستمون قابل تایید چه شورایی شورایی که هیچ جا مدیر نبودن هیچ تخصصی در کارشون ندارن هیچ علمی ندارن هیچ آگاهی به مسائل شهری ندارن و مهمتر از اون . نیستن خواهش میکنم اگه برا مردم خودشون احترام قائل هستن اگه میبینن این مسئولیت براشون سنگین جرات استعفا رو داشته باشن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  ساکن پونصد
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۵۹:۰۲
  13

  متن.ی است متنی که مشخص نباشه نویسنده ش کیه معلوم بی هویت هست و ارزش اظهار نظر نداره ،خیلی روشن بنده خدا کل حواشی مربوط میشه ب دو عضو شورا که شخصیت و گذشته شون بیانگر این هست و چه کیسه ی دوخته بودن برا شهر الان دست به هر کاری میزنن که جبران خسارات و چک های برگشتی شون کنن ، ولی واقعا جا داره از چند عضو شورا و شهردار و تیم شون تشکر ویژه کنم.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  محمد
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۱۷:۰۶
  14

  شهردار خودش باید رعایت کنه واستعفا بده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  وحید
  تاریخ : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۱۷:۵۹
  15

  دوستان واقعا قدر نشناسی نکید کار داره در سطح شهر انجام میشه. در ضمن مانع تراشی توسط کسانی در شورا انجام میگیرد که شهردار را در ۲۲روز کارکردش استیضاح کردند که مابقی اعضا مخالفت کردند. واقعا یک شهردار باید در ۲۲ روز کارکرد چه عمران وآبادی می توانست انجام بده، شهرداری که جوان و دارای تسهیلات مختص شهر سازی می باشد واقعا درآینده کارهایی خوب ایشان را می بینیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 3

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶