کبنانیوز؛ کبناخبر | اگر یک فرد انسان واحد یک باشد آنگاه یک با یک برابر است؟!

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۵ | کد خبر : 319167 |
 •   
  یادداشت ارسالی|ابراهیم شجاعی‌پور

  آیا باید تعداد فوت شدگان بیش از ۶۶ نفر انسان باشد؟ یا باید این حادثه در مکان جغرافیایی خاص و یا زمانی خاص رخ می داد تا عزای عمومی اعلام می شد؟ مگر جان یک انسان با جان انسانی دگر تفاوتی هم دارد؟

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  ابراهیم شجاعی‌پور

  اگر یک فرد انسان واحد یک باشد آنگاه یک با یک برابر است ؟!
  بحران ها و حوادثی چون ساختمان پلاسکو و معدن یورت و کشتی سانچی و زلزله کرمانشاه از جمله مصیبت ها یی بودند که در ماه های اخیر غمشان تا ابد بر دل ما ایرانی ها سنگینی خواهد کرد البته این گونه حوادث بنا به هر دلیلی که حادث شده باشند خاطر هر انسانی را آزرده و مغموم میکند و اما این رشته سر دراز دارد و مثل اینکه اینگونه اتفاقات در کشورمان ایران تمامی ندارد و سلسله وار و میراث وار هر دم به ما می رسند و زخم های دل مردم این مرز و بوم را تازه تر میکند و اما آخرین میراث ما !! سانحه ی هواپیمای تهران ـ یاسوج بود که با کوه دنایی که سری سربلند اما اکنون دلی سر به زیر دارد!! برخورد کرد که در آن ۶۶ تن از پرندگان پرنده آسمان، آسمانی شدند و داغی بر داغ هایمان افزود و باز هم بغض ها ترکید و دیدگان تر شد‌. اما درک یک موضوع به نظر سخت می آید اینکه چه شده است که بعد از همه ی آن مصائب، مسولین و دولت بر حسب وظیفه و یا به رسم نوع دوستی، هم وطن بودن، تسلای خاطر دادن، شریک غم بودن و بنا به هر آدابی در کشور عزای عمومی اعلام می کردند ولی چرا در این مصیبت عظما که اکثر افراد نخبه و تاثیر گذار در جامعه بوده اند جهت ابراز هم دردی با بازماندگان و تسلیت به ملت ایران حاضر اعلام عزای عمومی در کشور نشدند تا تسلای خاطری باشد بر این غم سنگین؟
  آیا باید تعداد فوت شدگان بیش از ۶۶ نفر انسان باشد؟ یا باید این حادثه در مکان جغرافیایی خاص و یا زمانی خاص رخ می داد تا عزای عمومی اعلام می شد؟ مگر جان یک انسان با جان انسانی دگر تفاوتی هم دارد؟ همچنان که ما هنوز غم مصیبت ساختمان پلاسکو و جانبازی آن آتشنشانان از جان گذشته، زیر آوار رفتن مردم غیور کرمانشاه در اثر زلزله و کشته شدن کارگران معدن یورت و غرق شدن کشتی سانچی را در دل داریم ولی بالاخره مسوولین باید نگاهی یکسان به چنین مواردی داشته باشند هر چند که اعلام عزای عمومی هیچگاه جای خالی و جان از دست داده ی آن عزیران سفر کرده را پر نمی‌کند و بر نمی‌گرداند ولی می توانست مرهمی باشد بر زخم دل ها و تسلیتی بر غم دل های بازماندگان به سوگ نشسته. بهر حال از مسئولین انتظار می رود در درجه اول از وقوع چنین حوادثی دلخراش و غم انگیز پیشگیری و متعاقب آن علت یابی و مدیریت بحران کنند و هچنین در کشوری که دارای قومیت‌های مختلفی است نسبت به چنین مسائلی نگاهی کارشناسی و دقیق تری داشته باشد تا مستمسک و دستاویزی برای بدخواهان این مرز و بوم ایجاد نشود.
  هر چند که به نظر می رسد تساوی یک با یک اشتباهی است محض!!!
  در پایان این واقعه جانسوز و حزن انگیز را که تاثر و تالم همه را برانگیخت تسلیت عرض میکنم برای بازماندگان از خدای رحمان صبر مسئلت می کنم.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶