کبنانیوز؛ کبناخبر | معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش بویراحمد / کنایه‌های «هاشمی» به دوستان و تشکر از مخالفان / حسن‌زاده: چاپلوس نیستم

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۵ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۳ | کد خبر : 317078 |
 •   
  با حضور مسوولان برگزار شد

  هاشمی افزود: هیچ مدرسه‌ای نیست که تغییر پیدا نکرده باشد و تغییر را در خود اداره آموزش و پرورش شهرستان می‌توان مشاهده کرد و در تمامی شاخص‌های عمومی و اختصاصی رتبه اول را به خود اختصاص دادیم.

  کبناخبر؛

  معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش بویراحمد برگزار شد

  به گزارش کبنا، قبل از ظهر امروز با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی آیین تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید شهرستان بویراحمد برگزار شد و در این آئین از خدمات سید علی‌اکبر هاشمی مدیر سابق و همچنین سید نظام مرادی سرپرست این اداره قدردانی و علی حسن‌زاده رسما مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد شد.

  در این آئین فرماندار بویراحمد، معاون آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل کانون پرورش فکری و جمعی از فرهنگیان و مسوولان حضور داشتند.

  سید علی‌اکبر هاشمی مدیر سابق آموزش و پرورش بویراحمد در مراسم تودیع خود ابتدای از منتقدین و مخالفین خود تشکر کرد تا کنایه‌ای به کسانی بزند که با او از در دوستی وارد شده بودند و اظهار کرد: خدا را شاکرم که فرصت خدمت در عرصه فرهنگ را پیدا کردم و از منتقدیم و مخالفین خود هم تقدیر و تشکر می‌کنم چرا که با ما یک رو بودند.

  رئیس سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد با تقدیر از همه کسانی که به وی در این راه اعتماد کردند در جمع بهترین‌ها یعنی فرهنگیان حضور داشتم و با تمام توان در راه پیشرفت آموزش و پرورش اقدام کردند.

  وی به فعالیت‌های خود در مدت مدیریت اشاره کرد و گفت: اعتقاد داریم ریشه همه شکست‌ها و موفقیت‌ها در مدرسه است که منشا آن به بی‌تفاوتی در نظام آموزشی و تربیتی برمی‌گردد.

  وی افزود: در شرایطی قرار داریم که باید به معلم نگاه نو داشته باشیم که متاسفانه وضعیت معیشتی آن‌ها بسیار بد است و آموزش و پرورش اکنون نیازمند در تفکر در مدیریت و بودجه بندی و نوسازی در مدارس است که به عزم ملی نیاز دارد.

  هاشمی خاطرنشان کرد: در این مدت کوشیدم که تحول در آموزش و پرورش را تحول در کار قرار دهم و تمام تلاش را برای رشد آموزش و تربیت این شهرستان داشتم و مدیران را به عنوان مغز و قلب مدرسه معرفی کنم و در این راستا بدون برنامه نبودم و طرح توانمندسازی مدیران و طرح مدیران ارزیاب را اجرا کنم.

  وی گفت: سعی کردم تا یادگیری را که به خاطر آن زیر سوال رفتم از حالت اجباری به اختیاری تبدیل کنیم و لذا طرح یادگیری لذت بخش را اجرا کردم و طرح آراستگی و شایستگی مدارس را اجرا کردیم و درآمدهای اقتصادی را ساماندهی کردیم و اکنون بیش از ۳۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه واریز شده است.

  هاشمی افزود: هیچ مدرسه‌ای نیست که تغییر پیدا نکرده باشد و تغییر را در خود اداره آموزش و پرورش شهرستان می‌توان مشاهده کرد و در تمامی شاخص‌های عمومی و اختصاصی رتبه اول را به خود اختصاص دادیم.

  وی گفت: وقتی دیدم که جلوی پایم سنگ می‌اندازند، ترجیح دادم که به خانه اول خود برگردم و درس‌های تلخی آموختم که جای بیان آن‌ها نیست.

  وی خاطرنشان کرد: توجه به آینده دانش‌آموزان را به خواسته‌های فردی، شخصی و سیاسی ترجیح دهیم.

   

  کنار رفتن مدیران را دلیلی بر کم کاری و ناتوانی نباید دانست

  شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این آئین با بیان این‌که هاشمی از مدیران فرهیخته با شناسنامه روشن سیاسی و فرهنگی در بویراحمد است، گفت: حسن‌زاده سابقه خوبی در رده‌های مدیریتی میانی داشته است.

  کناری با تبریک حماسه ۲۲ بهمن به ویژه حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان اظهار کرد: هاشمی مدیر سابق از فرهیختگان فرهنگی و دارای شناسنامه فرهنگی و سیاسی شناخته شده‌ای بود که از مفاخر شهر ما در حوزه فرهنگ است.

  وی همچنین از خدمات نظام مرادی سرپرست این اداره تشکر کرد و گفت: شهرستان بویراحمد وضعیت متفاوتی دارد و جمعیت ۵۰ درصدی فرهنگیان استان و همچنین جمعیت دانش‌آموزی آن مدیر آموزش و پرورش را در جایگاهی مانند مدیرکل قرار می‌دهد.

  کناری وضعیت اعتباری آموزش و پرورش را مطلوب ندانست و گفت: فرهنگیان توقعات به حقی دارند که با این اعتبارات نمی‌توان همه توقعات را برطرف کرد.

  این مسوول افزود: باید با همدلی و همراهی همه فرهنگیان و همه کارکنان و مسوولان باید مشکلات آموزش و پرورش را پشت سر گذاشت بنابراین باید آموزش و پرورش را از خودمان بدانیم و گردش مدیران را نفی مدیران سابق ندانیم.

  فرماندار شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: هدف نوآوری و تحول در سیستم و تغییرات امری عادی و طبیعی است و نباید کنار رفتن مدیران را دلیلی بر کم کاری و ناتوانی دانست.

  وی از حسن‌زاده به عنوان بومی همین شهرستان یاد کرد و گفت: در مدیریت‌های میانی سابقه خوبی دارند که امیدواریم با فعالیت و تلاش مشکلات آموزش و پرورش را پی گیری کنند و انتظار از جامعه فرهنگی این است که به یاری وی بشتابند چرا که سنگ بنای تحولات باید آموزش و پرورش باشد.

  راستگو هستم و چاپلوسی نمی‌کنم

   

   علی حسن‌زاده مدیر جدید آموزش و پرورش بویراحمد با بیان ویژگی‌های مدیریت در نظام اسلامی اظهار کرد: مدیر اسلامی باید دلسوز و امانت‌دار باشد و با تعهد و تخصص به خلق خدمت کند.

  مدیر جدید شهرستان بویراحمد به پاکان غیر مدیر و مدیران مایه اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی برای مدیر اسلامی مشخصاتی را بیان کرده که علم و ایمان و یا تعهد و تخصص از مشخصات مدیر اسلامی است.

  وی به راهکارهای خود اشاره کرد و گفت: در کارها روحیه نقدپذیر دارم تا آسیب نبینیم و رفتارهای فردی خود را قابل نقد می‌دهم و صداقت و راستگویی در مدیریت را سرلوحه کارها قرار می‌دهم و به نظم و انضباط هم اهمیت بسیار می‌دهم.

  حسن‌زاده، چاپلوسی را بدترین رویکرد دانست و گفت: نیازی به تملق و چاپلوسی نمی‌بینم و باید فارغ از این کارها به یکدیگر احترام گذاشته و رفتارهای اجتماعی خوب برای اداره کردن کارها داشته باشیم.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۲ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  همشهری
  تاریخ : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۱۳:۲۹
  1

  درود بر دکتر کناری حامی معلمان

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حسین
  تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۷:۳۶
  2

  باسلام لطف کنین این اقای قلندری راهم یه پستی بدین دیگه خسته شدبسکه اومد این تودیع ومعارفه ها….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...