- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

چرا کسی نمی‌خواهد پاسخی به معترضین پتروشیمی دشت سقاوه دهد؟

 

 

 

موضوع احداث پتروشیمی بویراحمد در دشت سقاوه حاشیه‌های را به دنبال دارد، بطوریکه عده‌ای از اهالی دشت سقاوه و جمعی از فعالان محیط زیستی با احداث پتروشیمی در این منطقه مخالف کردند. از طرفی مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد از دادن مجوزهای لازم برای احداث پتروشیمی بویراحمد خبر می‌دهند. اما هیچ‌گاه مسوولان به معترضین پاسخ قانع کننده و علمی تا کنون نداده‌اند.

این در حالی است که مقام معظم رهبری ۱۹ بهمن ۹۶ در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش فرمودند؛«مردم چه کسانی‌ هستند؟ مردم همان کسانی هستند که حماسه‌ی بیست‌ودوّم بهمن را به وجود می‌آورند؛ مردم اینها هستند. اگر میخواهید حرف مردم را بفهمید، گوش کنید ببینید اینها چه میگویند. مردم آن کسانی هستند که بعد از آنکه یک تعدادی اغتشاشگر وارد میدان میشوند، اگر هم اعتراضی داشتند، بمجرّدی که می‌بینند شعار اغتشاشگر را، خودشان را کنار میکشند. بعد در روز نهم دی می‌آیند در میدان شعار خودشان را میدهند. مردم اینها هستند؛ اشتباهی نگیرند مردم را. مردم را با شعارهایشان، با حرفهایشان بشناسند و برای مردم کار کنند؛ مُخلِصاً لِلّهِ و لِوَجهِهِ الکَریم؛ برای مردم بودن با برای خدا بودن هیچ منافاتی ندارد. این‌جوری نیست که میگوییم برای مردم کار کنند، یعنی برای خدا نباشد؛ نه، خدا گفته است که برای مردم باید کار کنید. خدا از ما مسئولین خواسته است که در خدمت مردم باشیم، خادم مردم باشیم، برای مردم کار بکنیم. حرف مردم را باید [گوش کرد]؛ حرف مردم شکایت از فساد است، شکایت از تبعیض است؛ این حرف مردم است. مردم خیلی از مشکلات را تحمل میکنند، البتّه فساد را، تبعیض را نمی‌پسندند، شِکوه دارند، شکایت میکنند. شکایت مردم از فساد و از تبعیض است که باید مسئولین -چه مسئولین قوّه‌ی مجریّه، چه مسئولین قوّه‌ی قضائیّه، چه مسئولین قوّه‌ی مقنّنه- به طور جِد دنبال کنند.»

با همه این شرایط تعدادی از مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا با احداث پتروشیمی بویراحمد در دشت سقاوه معترض هستند، آیا نباید حرف‌های آنها را شنید و پاسخ در خورشأن به آنان داد.

در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ۹۶ جمعی از اهالی دشت سقاوه و فعالان محیط زیستی با نوشتن بنری نسبت به احداث پتروشیمی در این منطقه مخالفت کردند.

 

6 Comments (Open | Close)

6 Comments To "چرا کسی نمی‌خواهد پاسخی به معترضین پتروشیمی دشت سقاوه دهد؟"

#1 Comment By دنا – بویراحمد On بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۰۰ ب.ظ

این پرونده را بدین سازمان بازرسی آقای دانشی بررسی کنه. تنها اداره ای است که خوب برخورد میکنه

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 6

#2 Comment By حامد On بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ @ ۸:۳۶ ق.ظ

سلام
بیش از دو دهه در این صنعت کار میکنم والله حق با معترضین است لطفا مسئولین به حرف انها گوش کنند

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#3 Comment By همشهری On بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ @ ۹:۰۴ ق.ظ

کبنا انصاف داشته باش کم اتش بیارشو ایجادشغل یعنی همین

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#4 Comment By شهروند On بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۴۰ ق.ظ

کبنا جان نظرات مردم درمورد پتروشیمی پخش کن نترس والله ازبس که روز ۲۲بهمن بنر بالا ظرف ۵دقیقه درحین راهپیمایی پاره کردنند این دمکراسی یا گردنه میمند ما که نمی دانیم درچه دورانی هسییم (. )

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#5 Comment By همشهری On بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ @ ۲:۰۸ ب.ظ

کبنا چراانچه به نعفت نیست نمی زنی

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 6

#6 Comment By دلسوز On بهمن ۲۶, ۱۳۹۶ @ ۹:۵۹ ق.ظ

درود بر سایت وزین کبنا و کمایی عزیز که حرف دل مردم مظلوم را می زند .

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0