کبنانیوز؛ کبناخبر | احمدی: با نمایندگان رفیق هستم / به پیشنهادات غیرمنطقی آنها نه می‌گویم / برای انتخاب معاونینم خودم به جمع بندی رسیدم / مدیران غیربومی استان به مرز ۵ نفر می‌رسد

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۲ | کد خبر : 315891 |
 •   
  در جمع خبرنگاران مطرح شد

  وی افز ود: دست روی هر کسی که بگذاریم، می‌گویند؛ سردسیری و گرمسیری کرده است. آیا مدیری هست که دست روی آن بگذارید و متعلق به یکی از حوزه‌های سردسیری و یا گرمسیری نباشد.

  کبناخبر؛

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای انتخاب معاونیم خودم به جمع بندی رسیدم.

  به گزارش کبنا از یاسوج، نشست خبری استاندار کهگیلویه و بویراحمد بعد از ۱۴۵ روز در استان برگزار شد و در این نشست بعد از اینکه علی محمد احمدی خبرنگاران را از دامن زدن به مسائل گرمسیری و سردسیری، این جناح و آن جناح برحذر داشت، اظهار کرد: رسانه‌ها به مردم امید دهند، و نیش نزنند، چرا که نیش زدن اخوت و برادری را از بین می‌برد.

  وی همچنین از رسانه‌ها خواست که سطح نگاهشان را بالاتر ببرند و گفت: باید فراتر از مسائل جناحی، قومی و گرمسیری و سردسیری عمل کنیم.

  احمدی به موضوع مهم تغییر مدیران در نشست خبری خود اشاره کرد و گفت: تغییر مدیران را بعد از یک بازآرایی و صعه صدر تغییر خواهم داد.

  در ادامه علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به سووالات خبرنگاران پاسخ داد.

  احمدی به سووالی در باره زیرساخت‌های گردشگری پاسخ داد و گفت: زیرساخت‌ها مهم است و فرودگاه یاسوج را به لحاظ ایمنی تقویت کردیم و کارهای را برای افزایش پروازها در صبح و عصر انجام دادیم، اما هنوز در مدار قرار نگرفته‌اند و با شرکت ماهان هم دیدار خواهم داشت و به جد این موضوع را دنبال می‌کنم.

  وی افزود: پیمانکار راه‌آهن یاسوج ۲۰ کیلومتر را کار می‌کند و در بودجه ۹۷، ۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافت که ۲۰ کیلومتر بعدی را به پیمانکار واگذار کنیم و به جد دنبال این کار نیز هستم.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سووالی مبنی بر اینکه او مدیران را تحقیر می‌کند، اظهار کرد: بنای ما بر این نیست که ظرفیت‌های مدیریتی را زیر سووال ببریم، جای که کار مردم باشد، با صراحت و جدی برخورد می‌کنم. و رویه من اینگونه است و بدون تعارف مسائل مربوط به مردم را دنبال می‌کنم.

  احمدی به تغییر مدیران گریزی زد و گفت: در این مدت ارزیابی‌های لازم را از مناطق مختلف استان انجام دادم و نقاط قوت و ضعف‌ها را شناختم،  و در این ۶ ماه ارزیابی‌های از دستگاه‌های اجرایی انجام داده‌ام، و ارتباط‌مان با وزرا هم خوب است، آرام آرام آنجایی که تشخیص دادم، عمل می‌کنم.

  وی به موضوع استخدام‌های فله‌ای هم گریزی زد و گفت: در بحث استخدام‌های فله‌ای همه باید ورود می‌کردند و البته بخشی از این کار مربوط به فرهنگ ما است، این مدیر می‌آید، نیروهای خودش را به کار می‌گیرد و آن مدیر می‌آید، همینطور.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۹۹ درصد از مدیران این استان از فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد و از مجموع ۱۰۲ نفر مدیران عضو شورای اداری، دو نفر از آنها یعنی آقای مهندس فیلی و آقای دکتر مرادی را من آورده‌ام و این حق بنده است.

  احمدی اضافه کرد: تا مرز ۴ و ۵ نفر از مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد را از بیرون می‌آورم.

  وی در ادامه به خبرنگاران اجازه داد که هر جا مدیرانش تخلف کرد، با او برخورد کنند.

  مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به ابهاماتی در باره توزیع اعتبارات، اظهار کرد: اعتبارات یا اعتبارات نفت و یا اعتبارات ملی، استانی ویژه و استانی که در شورای برنامه‌ریزی توزیع می‌شود، می‌باشد.

  احمدی افزود: اعتبارات استانی ویژه بر اساس احکام بودجه‌ای که مشخص می‌کند، پولی که می‌آید، در کجا و یا با چه مکانیزمی توزیع شود و نهادهای نظارتی بر روی آن نظارت می‌کنند، گاهی نماینده‌ای حکمی را تغییر می‌دهد و پولی را جذب می‌کند که در همان جای مورد نظر استفاده می‌شود، لذا همیشه نباید نیمه پر لیوان را دید، و در توزیع اعتبارات هر جا قانون رعایت نشود، بنده اولین کسی هستم که برای اصلاح وارد می‌شوم.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: بنده به همان اندازه که بر روی مسائل اقتصادی اهتمام دارم، بر روی مسائل فرهنگی تاکید دارم. و فرهنگ اساس و لازمه کارها است و اگر فرهنگ باشد، پارتی بازی در استخدام‌ها، مصرف بی‌رویه منابع و … وجود ندارد.

  احمدی در پاسخ به سووالی که دسترسی مردم به شما سخت است، بیان کرد: ۴۰۰ ساعت در برنامه‌های مختلف شبکه‌های تلویزیونی حضور پیدا کردم و هیچ وقت با کاروان در این برنامه‌ها شرکت نکردم و ما سامانه ارتباطات با استاندار را راه‌اندازی کردیم که از طریق با مردم در ارتباط هستیم.

  وی افزود: در این مدت مسوولیتم بیشتر وقتم را در بین مردم بوده‌ام، بنده اهل حرکت‌های پوپولیستی نیستم و دست کسانی که پیشنهادهای عمومی را بدهند، را می‌بوسم و ملاک را باید حرف مردم بگذاریم.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به انتخاب مدیران، اظهار داشت: در انتصاب مدیران، ملاحظات منطقه‌ای داریم و مبلمان سیاسی وجود دارد، من استاندار هستم و برای انتخاب مدیران نظر نمایندگان را می‌گیریم و یک سیستم اطلاعاتی داریم که اطلاعات را در اختیار ما قرار می‌دهند.

   

  احمدی گفت: نظرنهایی و جمع بندی نهایی را در انتخاب مدیران خودم می‌دهم. در مورد معاونین نظرات نمایندگان و همه را گرفتم و خودم به این جع بندی رسیدم.

  وی اشاره‌ای هم به انتخاب عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کرد و گفت: آقای نیک‌اقبالی زحمات زیادی کشید، اما برای ساماندهی وضعبت پروژه‌های عمرانی و پیمانکاران به مدیری با طراز مدیریت ملی لازم بود، که در نهایت فیلی را انتخاب کردم.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با نمایندگان استان رفیق و دوست هستم، اظهار داشت: از مشورت‌ها و پیشنهادات آنها استقبال می‌کنم، اما هر جا با پیشنهادات آنها مخالف بودم، صریحاً می‌گویم نه و هر جا هم پیشنهاد خوبی بود، قبول می‌کنم.

  وی افز ود: دست روی هر کسی که بگذاریم، می‌گویند؛ سردسیری و گرمسیری کرده است. آیا مدیری هست که دست روی آن بگذارید و متعلق به یکی از حوزه‌های سردسیری و یا گرمسیری نباشد.

  احمدی تصریح کرد: هر کدام از نمایندگان استان ظرفیت‌های خوبی دارند که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.

  این مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وقتی می‌روم در اداره‌ای ۱۰ نفر در حیاط ایستاده‌اند و سیگار می‌کشند، بطوریکه همه فکر می‌کردند اینها ارباب رجوع هستند، و با اینها برخورد کنم، آیا آنان را تحقیر کرده‌ام، افزود: مردم ما با این همه عزت درد فقر می‌کشند، بعد عده‌ای پول بیت المال را می‌گیرند که دست‌ توی جیب‌شان کنند و بگردند.

  احمدی در پاسخ به سووالی در باره انتخاب معاونین خود اینگونه بیان کرد که ۹۰ درصد اعتبارات و تسهیلات ما در حوزه کشاورزی است، لذا در انتخاب آقای گوهرکانی که هم تجربه کافی دارد و هم از فرزندان بومی استان نیز هست، دقت لازم صورت گرفت و در انتخاب ایشان خودم به جمع بندی رسیدم، آقای گوهرگانی در ده جلسه صنعتی ما عضو بود.

  وی با بیان اینکه فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد که در استان نمانده‌اند، دیگر به نوعی از استان دل کنده بود، افزود: اما فردی که در استان مانده هنوز به عزت این مردم پایبند است.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای انتخاب معاونت سیاسی هم گزینه‌های مختلفی بود، اما ما در نهایت بر روی آقای نظری به جمع بندی رسیدیم.

  وی بیان کرد: نگاه ما، نگاه کار است، ایرادی شاید در کارم باشد.

  احمدی افزود: توسعه مقوله فراگیر است و باید اهداف‌مان را گام به گام جلو ببریم.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۱۵ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  دانشگاهی
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۵۵:۲۸
  1

  احمدی با همه نمایندگان رفیق است و با برخی رفیق تر
  (قلعه.)

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 4

  ابراهیم
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۵۲:۱۳
  2

  سلام
  امیدوارم استاندار محترم صادقانه بگوید.
  !!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 7

  بابا حیدر
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۴۱:۱۵
  3

  بی برنامه ترین استاندار بعد از انقلاب

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 8

  ناشناس
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۰۵:۲۲
  4

  امیدوارم که ارتباط شما با نمایندگان فقط همان رفاقت نمونه. مشکل از دخالت بیش از حد همین نماینده هاست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 5

  یاسوجی
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۱۵:۴۲
  5

  جناب استاندار مگر در نطرسنجی ۸۵درصد مخاطبین به معاون سیاس شما رای منفی ندادند پس چرا اورا انتخاب کردی پس به مردم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 7

  حقگو
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۹:۴۵
  6

  سراسر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۹:۳۷
  7

  از استاندار خواهش میکنم مامورین رو به ادارات خودشون برگردونید، مگر استانداری و فرمانداریها نیرو ندارند که کارمند از اداره دیگه واردشون شدن و پست های مهمی گرفته اند، لطفا به فرمانداری دهدشت نگاهی بیندازید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  سرپ
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۵:۴۶
  8

  جناب دکتر احمدی
  بگو برنامه مدون شما برای توسعه استان چیست
  فقط .
  اول برنامه تو بده بعد از مدیران بخواه روی برنامتون کار کنند و اجرایی کنند
  . که در جنگ شرکت دارید و اما مسلح نیستید و دشمن مسلح است میزنید هی بگیرید هی ببندید
  مدیریت این نیست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  همشهری
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۳۱:۳۲
  9

  از تلاشهای بی وقفه دکتر احمدی استاندار زحمتکش سپاسگزاریم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  ‌پاسخ به باباحیدر
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۱:۴۸
  10

  حسرت چه پستی رو دلت مانده تا استاندار بهت محول کنن!
  درود بر استاندارپرتلاش.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  گچساران
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۵۴:۳۶
  11

  به خدا قسم خودت هم تو . کارهای حاشیه ای انجام می دهی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  دانشجو
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۵۸:۳۳
  12

  حقیقتاً با شناختی که ما از ایشان در طول این مدت پیدا کردیم انسانی دلسوز و مردم دار که در استان به دنبال خدمت صادقانه و نهادینه کردن عدالت در استان هست همه وظیفه داریم این شخصیت ارزشمند را حمایت کنیم. چرا که ویژه های علمی و اجرایی خوبی دارد بلاخص قدرت لابی گری بالایی با وزرا جهت تخصیص اعتبار ات به استان را دارد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  قصیرالکلام
  تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۲۷:۱۹
  13

  استاندار به جای این حرفها مامورین به وزارت کشور را به ادارات خودشون برگردونید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۴۸:۵۲
  14

  با تاجگردون رفیقتر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  علیرضا اکبری
  تاریخ : ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۲۷:۳۰
  15

  با سلام خدمت جنای آقای استاندار
  ما مردم لر آستاندار نمی خواهیم. خواهیم، ما استانداری می خواهیم که استاندارها را بداند رعایت کند و بکار گیرد. مصاحبه با شما را خواندم خیلی خوب و شفاف مطالبی را عرض کردید که الحق و الانصاف محکم و کوبنده بود. بر شما بیش از پیش درود می فرستم اما جناب آقای احمدی عدالت را پایه و اساس کار خود قرار بده و نیروی کاری بکار گرفته شود و نه افراد سیگاری نه افراد سیگاری . ارباب رجوع گناهی نکرده که منتظر اتمام سیگار کشیدنها باشد که آیا کار انجام بدهند و یا نه!!!!! مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه و گچساران چه گناهی کردند که براب انجام کوچکترین کاری باید حتما عازم یاسوج شوند و خدای نکرده با بلایای بیشمار طبیعی آیا سالم برگردند، کارشان انجام شود!!! هزینه های سرسام آور جای خود. چرا از طرف هر اداره ای ی مامور گماشته نمی شود در شهرستانهای مزبور برای سهولت انجام کارهای مردمی که ولی نعمت هستند!!!… انشاالله که مد نظر قرار بگیرد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷