کبنانیوز؛ کبناخبر | ۳ درصد از زندانیان کهگیلویه و بویراحمد زن هستند / ۵۸ درصد زندانیان متأهل / ۶۰۰ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان / کمبود فضا در زندان

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۶ | کد خبر : 315703 |
 •   
  مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

  ۹۷ درصد از زندانیان استان کهگیلویه و بویراحمد را مردان و کمتر از ۳ درصد از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

  کبناخبر؛

  مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمتر از ۳ درصد از زندانیان کهگیلویه و بویراحمد زن هستند.

  به گزارش کبنا از یاسوج، اسماعیل جمیاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک دهه فجر و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به عملکرد اداره‌‌کل زندان‌ها پرداخت و اظهار کرد: ۹۷ درصد از زندانیان استان کهگیلویه و بویراحمد را مردان و کمتر از ۳ درصد از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

  مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه  ۶۰۰ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند، که با باعث افزایش جمعیت کیفری زندانیان و هزینه‌های نگهداری می‌شوند، بیان کرد: ۸۹/۵ درصد زندانیان در هنگام ورود به زندان فاقد سابقه کیفری هستند و ۵ درصد زندانیان بیش از یک سابقه دارند.

  آزادی ۳۵ زندانی غیرعمد از محل کمک‌های برنامه ماه عسل

  وی افزود: در یک سال گذشته ۱۷۳ زندانی غیر عمد توسط ستاد دیه، ۱۶ نفر از طرف ستاد حمایت و ۳۵ نفر از محل کمک‌های برنامه ماه عسل آزاد شدند. با این وجود آمار جرائم غیرعمد نسبت به جمعیت استان و سایر استان‌ها بالا است که بیشترین جرائم مربوط به محکومین مالی هستند، و به همین دلیل مجبور شدیم که اماکن آموزشی را به خوابگاه تبدیل کنیم.

  جمیاری گفت: از این تعداد زندانی در زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، ۵۵ درصد زندانیان زیر دیپلم، ۲۹/۵ درصد دیپلم، و ۱۶/۵ درصد بالاتر از دیپلم هستند که ۵۸ درصد زندانیان متأهل و مابقی مجرد هستند.

  این مسوول به اقدامات فرهنگی، علمی، حرفه‌آموزی و ورزشی اداره‌کل زندان‌ها گریزی زد و گفت: باسواد کردن زندانیان بی‌سواد اجباری است و طبق تفاهم‌نامه‌ای که با اداره‌کل آموزش و پرورش صورت گرفته، زندانیان تا مقطع دیپلم تحصیل می‌کنند.

  وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای را با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای منعقد کرده‌ایم که بر اساس این تفاهم‌نامه به زندانیان در رشته‌های مختلف حرفه‌آموزی انجام می‌گیرد.

  شرکت ۲۰۰ نفر از زندانیان در مسابقات سراسری قرآن

  جمیاری ادامه داد: ارائه خدمات بهداشتی، ورزشی، دینی و مذهبی به زندانیان از جمله اقدامات این اداره‌کل است.

  مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۵۹۰ نفر از زندانیان اشتغال باز هستند، ۲۳۵ نفر از زندانیان در رشته‌های صنایع دستی گواهی مربوطه را با طی دورهای لازم دریافت کردند و ۵۷۰ نفر نیز در یک سال گذشته گواهی حرفه‌آموزی را در رشته‌های مختلف به دست آوردند.

  وی در ادامه گفت: ۲۰۰ نفر از زندانیان در مسابقات سراسری قرآن استان شرکت می‌کنند، و المپیاد ورزشی زندانیان با حضور ۳۰۰ زندانی برای اولین بار برگزار شد و دومین المپیاد ورزشی زندانی‌ها به مناسبت دهه فجر برگزار خواهد شد.

  جمیاری از اعزام ۸۵ نفر از زندانیان به مشهد مقدس برای اولین بار خبر داد و گفت: تا قبل از پایان سال ۹۶، ۲۰۰ نفر از زندانیان به مناطق عملیاتی (راهیان‌نور) اعزام می‌شوند.

  مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سووالی مبنی بر جابه‌جایی زندان، اظهار کرد: مشکلی برای جابه‌جایی زندان نداریم، اگر زمین و اعتبارات لازم در اختیار این اداره‌کل گذاشته شود، این جابه‌جایی و انتقال زندان انجام می‌گیرد.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...