کبنانیوز؛ کبناخبر | یادداشتی بر سخنان «کامرانی» در جمع جوانان؛ منم منم‌هایی که ما نمی‌شود / شکست اصلاح طلبان را با «منم منم»های خود رقم زده‌اید

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۰ | کد خبر : 315667 |
 •   
  یادداشت|رضا ترابی

  منم ها» برای رسیده به پست و مقام دولتی در استان منجر به تخریب بزرگان اصلاح طلب می‌شود باید گفت که «ما» شدن را در پای منافع شخصی خود به قربانگاه برده‌اید و شکست اصلاح طلبان را با سخنان تفرقه افکنانه خود رقم زده‌اید.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

   

  رضا ترابی

  خبر نشست صمیمی جوانان فعال اصلاح طلب حوزه کهگیلویه بزرگ با یکی از اصلاح طلبان امروزی را در سایت کبنا نیوز[کلیک کنید] خواندم. نشستی که بیشتر به «منم منم» هایی ختم شد که بنا به گفته سخنران، نشست با بزرگان اصلاح طلب کشور و وزاری دولت دوازدهم اشاره می‌کند و بر این باور است که مردم نیز باید این «منم منم» ها را باور کنند.

  سخنران جلسه، معنا و مفهوم بزرگ اصلاح طلبی را  تا حد به‌ کارگیری جوانان اصلاح طلب در سازمان‌ها و نهادهای دولتی، اعلام نگرانی از انتصاب و انتخاب برخی از وزرای کابینه، تبعیت و مشاوره گرفتن مدیران از جوان اصلاح طلبی که در ستاد آقای روحانی کار کرده‌اند و انتقاد از بزرگان اصلاح طلب به خاطر نشست و حمایت از استاندار اصلاح طلب سابق استان (دکتر خادمی) تنزل می‌دهد و در تلاش است تا با بیان سخنان و جملات احساسی، خود را به عنوان نماینده اصلاح طلبان  واقعی استان معرفی کند. این نامزد سابق مجلس در کهگیلویه بزرگ که شاید انتخاب ایشان بانی و باعث شکست اصلاح طلبان در این دور شده است چنان خود را بزرگ دیده و «منم منم» می زند که دیگر «ما» را از یاد برده است و احساس می‌کند با پا گذاشتن بر بزرگان اصلاح طلب استان و شهرستان  که برای این جریان هزینه داده‌اند می‌تواند خود را پرچم دار بزرگ اصلاح طلبان استان معرفی نماید.

  اما باید گفت که اساس و اصل اصلاح طلبی تلاش برای بهبود وضعیت و اصلاح امور است و این اتفاق مهم یعنی اصلاح طلبی صرفاً با تکیه بر «ما» شدن‌هایی  اتفاق می‌افتد که دیگر جایی برای «منم منم» زدن‌های سادلوحانه نیست. همین «منم منم» ها بودند که جاده  صاف و زیر سازی شده اصلاحات را در سال ۸۴ به دست جریانی داد که تا کنون دولت‌های یازدهم و دوازدهم باید تاوان غلط بودن سیاست‌های نپخته و اشتباه آن‌ها را پرداخت نماید. سیاست‌های شعارگونه ای که مردم در پایان دولت اصلاحات به خوبی به آن‌ها پی برده بودند و خالی شدن اطراف رئیس جمهور اصلاحات را بانی و باعث شده است. جریان اصلاح طلبان باید بدانند که اگر بخواهند در ماراتن بزرگ انتخاباتی پیروز شوند باید دست از «منم منم» های ساختگی بردارند و به «ما» شدن بیاندیشند.

  چند مدتی است که شایعات پست گرفتن کاندید سابق کهگیلویه بزرگ از سوی افرادی و شاید به  اشاره خودش در سطح جامعه مطرح می‌شود ازمعاونت در استانداری تا  مدیر کلی ارشاد گرفته و  فرمانداری بهمئی و …. هر چند که دیگر موضوع معاونت‌های استانداری به پایان خط رسیده است اما احساس می‌شود که هنوز اندیشه پست گرفتن از سر این فرد خارج نشده است و این هم باعث گردیده تا با چرخشی عجیب و باور نکردنی به تقبیح گذشته و تخریب استاندار بومی اصلاح طلب استان پرداخته و به دفاع تمام قد از علمکرد استاندار فعلی روی بیاورد.

  اما باید گفت دکتر موسی خادمی از اصلاح طلبان با سابقه  و قدیمی این استان و کشور بوده است و همگان نیز این موضوع را به خوبی می‌دانند. هر چند که در برخی موارد شاید هم عملکرد اشتباهی نیز داشته است اما این گونه به حاشیه رینگ بردن نیروهای تاثیر گذار اصلاح طلب در استان منطقی نبوده و نیست. حال که  کاندید سابق کهگیلویه بزرگ  برای گرفتن پست به دفاع تمام قد از احمدی ایستاده است  و قصد دارد تا از جریان اصلاحات برای منافع شخصی خود هزینه کند باید بداند که احمدی اگر نگوییم اصولگرا که از نیروهای مستقلی است که  در مجلس حضور داشته و سابقه فعالیت سیاسی او بر همگان روشن است. حال که اینگونه «منم منم ها» برای رسیده به پست و مقام دولتی در استان منجر به تخریب بزرگان اصلاح طلب می‌شود باید گفت که «ما» شدن را در پای منافع شخصی خود به قربانگاه برده‌اید و شکست اصلاح طلبان را با سخنان تفرقه افکنانه خود رقم زده‌اید.

  بزرگان اصلاح طلب شهرستان کهگیلویه از سید ضیاءالدین رضاتوفیقی گرفته تا منطقیان و لاهوتی تا دیر نشده است پا جلو بگذارند و اجازه ندهند که  تفکرات اصیل اصلاح طلبی با «منم منم» زدن‌های بی مورد به مسلخ برده شود. اجازه ندهند ریشه‌های درخت سی ساله اصلاح طلبی در شهرستان به دست کسانی بیفتد که  نه تنها برای توسعه و پیشرفت اصلاح طلبی گام بر نمی‌دارند بلکه با رفتارها و سخنان نسنجیده خود به خشک شدن این درخت اقدام می‌کنند. همگان باید بدانند که اصلاح طلبان شهرستان برای موفقیت باید «ما» شوند چرا که از این «ما» نشدن سالهاست که رنج برده‌ایم.

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • ۱۷ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  همشهری
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۲۹:۱۳
  1

  یه طوری میگن کامرانی انگار بلد اصطلاحات تعریف کنه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 8

  یاسوج
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۹:۳۰
  2

  چندگرفتی .دفاع بد از اقای خادمی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 7

  جاوید
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۰۵:۴۷
  3

  جناب ترابی. اصلاح طلب نبوده و نیست
  یاداشتی در یکی از سایت های استان مبنی بر *موسی خادمی توسعه گرا یا قوم گرا *نوشته شد که . بروشنی اشکار شد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 3

  ناشناس
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۵:۳۷
  4

  کرو بلمو جون خوت!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  منصور
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۰۷:۴۴
  5

  آحسنت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 5

  کهکیلویه
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۰۳:۰۷
  6

  متاسفانه اقای کامرانی ظرفیت ندارد مهندس رستاد از ایشان بیشتر رای آورد اما .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  دیلی
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۲۴:۱۶
  7

  درود بر کامرانی. خدایی کامرانی قابل مقایسه بر خادمی و خادمی ها نیست. خادمی چه هزینه ای در راه جریان اصلاح طلبی داد؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  م8
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۲۴:۱۳
  8

  نویسنده بفرماید تا کنون کجای اصلاحات تشریف داشتند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دایه مهربانتر از مادر شده ایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جل الخالق!!!!!!!!
  خادمی ریشه اصلاح طلبی به خصوص در کهگیلویه را خشکاند!!!!!!!!!!!!!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  محمد
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۹:۴۰
  9

  احسنت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  یاسوجی
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۱۴:۵۲
  10

  سایت خیلی از اطهارنطرها واقعی وحقیقت دار را به نمایش نمی گدارد چندین بار این حقیر وامتال من گفتند بارها اطهارنطر کردیم ولی سایت شما بی توجهی می کند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  یاسوجی
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۲۱:۵۶
  11

  شما هم از اصلاح طلبی دفاع نکردی ازخادمی دفاع کردی پس مشخص است هر کس درفکرخویشه هیچ کس درعمل به فکر مردم نیست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  گل اقا
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۰۷:۱۱
  12

  واقعا. شده ارزش قلم….باور کنین دکتر کامرانی انسان وارسته ای هستن…بابا همه ما میدونیم که خادمی فقط قومیت گرا بود ولاغیر….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  صادقی
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۰۲:۰۴
  13

  لاهوتی و منطقیان و رضا توفیقی خودشون اند منم منم هستند و هیچ حرفی برای گفتن هیچ وقت نداشتند و اینها عامل بدبختی اصلاحاتند. حالا کامرانی که تازه نیروی رده میانی اونهاست معلومه که هیچ کاری ازش بر نمیاد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حسینی
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۵۲:۲۹
  14

  نتیجه گیری پایانی خیلی نادرست هست و الا بقیه مطالبتون در مورد کامرانی درسته اما این سه نفری که ازشون اسم بردید با خودخواهی و دانش کم سیاسی و تکیه بر مسایل قومی تا کنون مسبب بیچارگی جریان سیاسی کهگیلویه بزرگ بوده اند و اتفاقا باید نتیجه می گرفتید که با کدخدامنشی خیالی و منیت های توخالی ره به جایی نبرده اند و نمی برند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سرپ
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۱۲:۲۷
  15

  درود بر نویسنده
  کامرانی که ادعای اصلاح طلبی داره در چرام و سوق و شهرستان کهگیلویه ۴هزار رای آورد حالا اومده برای اونها تصمیم بگیره
  تمام آرای ایشان قومیتی بوده که در لیکک و دیشموک به ایشان داده شدند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 3

  سلام
  تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۳۰:۲۷
  16

  البته بنده اصلاح طلب نیستم اما باید گفت فاتحه اصلاح طلبی در کهگیلویه بزرگ خیلی وقت پیش خوانده شده و ارتباطی به سخنان کامرانی و امثالهم ندارد همان کسانیکه شما تأکید میکنید به پا خیزید باعث نابودی جریان اصلاح طلبی گردیده اند برادر اگه نمیدانی بدان

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  كارگر
  تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۱۳:۵۱
  17

  پس همون اصلاحطلباتی که درچرام وکهگیلویه بودندبه کی رای دادندمشخصه که ناسیونالیسی به عدل رای دادندازمنطقیان بگیرتابه پایین

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...