کبنانیوز؛ کبناخبر | علوی: شناسایی ۱۷ ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد برای بازی‌های جاکارتا / کناری: بویراحمد هنوز مشکلاتی به لحاظ فضای ورزشی دارد + هدایای ویژه زارع برای زنان فوتسال

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۲۰ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۱ | کد خبر : 315300 |
 •   
  در نشست هم‌اندیشی جامعه ورزشی استان مطرح شد

  شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد گفت: شهرستان بویراحمد به لحاظ سرانه فضای ورزشی به وضعیت مطلوب نزدیک شده است، اما هنوز مشکلاتی وجود دارد.

  کبناخبر؛

  نشست هم‌اندیشی جامعه ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسوولان استانی و کشوری بر گزار شد.

  به گزارش کبنا از یاسوج، نشست هم‌اندیشی جامعه ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور فریبا محمدیان معاونت امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده بویراحمد و دنا، مدیرکل امور ورزش و جوانان، فرماندار بویراحمد و جمعی از مسوولان برگزار شد.

  شناسایی ۱۷ ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد برای بازی‌های جاکارتا

  در این نشست که روسای هیئت‌های ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد بر گزار شد، سید محمدتقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان در نشست با بیان اینکه دو مقوله را در اداره‌کل ورزش و جوانان پیگیری می‌کردیم، یکی ورزش همگانی و دوم شناسایی ورزشکاران استان را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا دنبال می‌کنیم، اظهار کرد: اکنون ستاد بازی‌های آسیایی جاکارتا که ردیف مسابقات مهم جهان به شمار می‌رود، را در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل داده‌ایم. در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی ما تنها یک نفر از استان کهگیلویه و بویراحمد را در بازی‌های آسیایی داشتیم، اما امسال با تشکیل این ستاد و رونمایی از پیراهن بازی‌های جاکارتا در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۱۷ ورزشکار خود را برای این مسابقات آماده‌ کرده‌ایم تا در المپیک ۲۰۲۰ کهگیلویه و بویراحمد نمایندگان شایسته‌ای داشته باشد.

  علوی در ادامه به بحث زیرساخت‌های ورزشی استان پرداخت و گفت: با پیگیری مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد، و نمایندگان محترم مجلس فضاهای ورزشی خوبی از محل اعتبارات مختلف به ویژه نفت ایجاد شده است. و با اعتبارات جدیدی که وزیر محترم پیگیر آن هستند از محل ماده ۹۴ و روزانه هم موضوعات مختلف ورزش را رصد می‌کنند، می‌توان زیرساخت‌های ورزشی استان را توسعه خواهیم داد.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساماندهی فضاهای ورزشی را بر اساس ماده ۸۸ را در دستور کار داشتیم و موفقیت‌های هم حاصل شد و بخشی از فضاهای ورزشی را به امور بانوان اختصاص داده‌ایم.

  وی به حضور معاونین وزارت‌خانه و ۹ رئیس فدراسیون هیئت‌های ورزشی به استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: حضور مسوولان ارشد ورزش به استان فرصت مناسبی بود تا ما بتوانیم، داشته‌های خودمان را به مسوولان معرفی کنیم.

  علوی به ظرفیت بانوان اشاره کرد و گفت: چهار پست مدیریتی اداره‌کل ورزش به بانوان اختصاص یافت و مدیر یکی از ادارات شهرستانی از بانوان است.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارتقای سیستم اتوماسیون اداری و اجرای آن از دیگر کارهایی بود که در این اداره‌کل دنبال کردیم.

  وی افزود: در بحث تجهیز پایگاه قهرمانی تلاش کردیم و به دنبال تجهیز کامل آن هستیم و اولین بار میزبانی همایش آموزش و پژوهش منطقه‌ای کشور را داشتیم.

  ورزشکاران باید حمایت شود

   

  غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در این نشست با بیان اینکه ایام‌الله دهه فجر مربوط به هیچ جناحی، گروهی، بخشی و یا شهرستانی و یا استانی نیست، اظهار کرد: از همه مردم عزیزمان دعوت می‌کنم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

  وی با بیان هزینه در ورزش سرمایه‌گذاری است، بیان کرد: باید ورزشکاران را مورد حمایت قرار داد. و ورزشکاران استان کهگیلویه و بویراحمد با دست‌های خالی موفقیت‌های خوبی به دست آوردند.

  این نماینده مجلس با بیان اینکه در حوزه ورزش نیاز به فرهنگ سازی داریم، افزود: باید ورزش قهرمانی و ورزش همگانی را مورد حمایت قرار دهیم.

   

  زارعی افزود: تلاش‌های زیادی برای ایجاد زیرساخت از جمله افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج شد. و با استفاده از اعتبارات نفت ۳۰ پروژه ورزشی را در شهرستان‌های بویراحمد و دنا کلنگ‌زنی و افتتاح کردیم. و انشاالله با جذب اعتبارات جدید فضاهای ورزشی جدید را تعریف خواهیم کرد.

   

  نماینده بویراحمد و دنا قول داد به مناسبت ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) ۱۲ دست لباس ورزشی به تیم فوتسال ستارگان بانوان هدیه بدهد.

  کناری: بویراحمد پیست اسکی و دوچرخه‌سواری ویژه بانوان ندارد / بویراحمد به لحاظ فضای ورزشی مشکلاتی را دارد

  شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد گفت: شهرستان بویراحمد به لحاظ سرانه فضای ورزشی به وضعیت مطلوب نزدیک شده است، اما هنوز مشکلاتی وجود دارد.

  وی نبود اسپانسر را از مشکلات تیم‌های ورزشی و ورزشکاران دانست و افزود: باید تیم‌های ورزشی و ورزشکاران حمایت شوند.

  کناری با بیان اینکه اکثریت فضاهای ورزشی شهرستان بویراحمد بین آقایان و بانوان مشترک است، گفت: نبود پیست اسکی و دوچرخه سواری ویژه بانوان در شهرستان بویراحمد وجود ندارد. که برای این موضوع باید چاره‌اندیشی شود.

  زیرساخت‌های ورزش بانوان در استان توسعه یابد/ کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت برگزاری همایش‌های ملی را دارد

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه وبویراحمد کمبود زیرساخت‌های ورزشی را یکی از مشکلات بانوان جامعه عشایری و روستایی استان برشمرد و گفت: انتظار می‌رود زیرساخت‌های ورزش بانوان در استان توسعه یابد.

  آذرصفایی نیا اظهار داشت: حضور زنان وجوانان لازمه توسعه و پیشرفت و در راستای اصلاح امور است و امروز زنان که نیمی از جمعیت جامعه هستند را نمی‌توان فراموش کرد.

  وی تاکید کرد: ورزش‌ و پیاده‌روی و مصرف انرژی زیاد، علاوه بر کاهش استرس و تخلیه فشارهای عصبی، موجب شادی و نشاط در زنان می‌شود و فرد را به زندگی خوشبین و امیدوار می‌کند.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار برگزاری همایش‌های ملی ورزشی در استان شد و گفت: این استان ظرفیت برگزاری همایش‌های ملی را دارد.

  وی با تاکید بر اینکه بانوان روستایی حافظان هویت‌های بومی هستند، گفت: زنان و دختران جامعه روستایی دارای استعدادهای بالقوه‌ای هستند که باید با شناسایی استعدادهای آنها نسبت به توانمندسازی این قشر اقدام شود.

  صفایی نیا به برخی از فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان اشاره کرد و افزود: تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان در راستای توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای بانوان قابل تقدیر است.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۷ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  سعید
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۰۴:۴۰
  1

  .. آبروی هرچه . برد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  جمعی از ورزشکاران
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۰۷:۰۰
  2

  از زحمات شایان استاندار محترم و نماینده پرتلاش کهگیلویه و همچنین مدیر کل متخصص و باتجربه و پرتلاش ورزش وجوانان استان که زحمات ووقت زیادی در جهت پیشرفت ورزش استان دارند سپاسگزاریم.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  کارمند
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۰۹:۰۰
  3

  لطفا معاون منابع انسانی اداره ورزش و جوانان که قبلا معلم ورزش بوده هر چه سریعتر به مدرسه خودش برگردد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۱۶:۵۱
  4

  از مدیرکل پرتلاش ومتخصص وزحمتکش و اخلاق مداراستان کمال تشکر راداریم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  باشتی
  تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۰۸:۳۹
  5

  این معاون ورزش اداره کل ورزش بره ادامه معلم ورزشی رودرمدسه اینو چه برسه به اداره و اونهم معاونت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  فرشید
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۴:۳۳
  6

  درود بر استانداروفرماندار

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  دنا
  تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۸:۴۹
  7

  جناب نماینده فعال و ورزش دوست حاج زارع ،سپاس.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...