کبنانیوز؛ کبناخبر | از قانونی که با آن سر مردم را می برند تا فروشگاهایی که خون مردم را می مکند

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۲ | کد خبر : 313446 |
 •   
  تجمع اعتراض آمیز بازاریان دهدشت به افتتاح فروشگاه شعبه دوم کوروش/

  افتتاح و راه اندازی شعبه دوم فروشگاه کوروش که بعضاً از کالای نامرغوب و بی‌کیفیت استفاده می‌نماید در شرایط فعلی به صلاح نبوده و موجب ضرر و زیان پیش از پیش بازاریان و ورشکستگی آن‌ها می‌گردد، لذا انتظار می‌رود مسوولان استانی و شهرستانی................

  کبناخبر؛

   

  با توجه به راه‌اندازی شعبه دوم فروشگاه کوروش در دهدشت، بازاریان و اصناف این شهر در اعتراض به افتتاح و راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش مقابل اتاق اصناف کهگیلویه تجمع کردند.

  محصور بودن شهر دهدشت و هم چنین رکود اقتصادی و نداشتن ارتباط مواصلاتی و راه ترانزیت همین  موجب شده در سه سه سال گذشته عده زیادی از اصناف خوشنام و با سابقه این شهرستان دچار ورشکستگی و جمع‌آوری واحد صنفی شوند و برابر آرمان‌های موجود تعداد زیادی از این اصناف به شهرستان‌های همجوار مهاجرت نموده‌اند.

  حال چنانچه شعبه دوم این فروشگاه که مجوزی از شهرستان و استان دریافت نمی‌نمایند و ارتباطی هم ندارد تأسیس شود، باعث ورشکستگی حداقل ۱۰۰ واحد صنفی خواهد شد و به ازاء هر واحد ۵ نفر و مجموعاً ۵۰۰ نفر بدون درآمد می‌شوند.

  به گفته بازاریان دهدشتی باز شدن این فروشگاه‌ها در شهرستان و فروش اقلام و جنس‌هایی با بندهای خاص و ناشناخته موجب کسادی شدید واحدهای صنفی شده است.

  آن‌ها بر این باورند که با عدم مدیریت بر نحوه فعالیت‌های قارچ‌گونه این فروشگاه‌ها شاهد افزایش نرخ بیکاری و به زندان رفتن جوانان این شهرستان خواهیم بود.

  افتتاح شعبه دوم فروشگاه کوروش در دهدشت مساوی با مهاجرت مردم و خالی‌شدن و سوت و کور ماندن دهدشت

  حمیدرضا بهمنی از بازاریان شهر دهدشت با بیان اینکه راه اندازی شعبه دوم فروشگاه کوروش چیزی جز ضرر و زیان برای این شهرستان به همراه نخواهد داشت، محرومیت شهرستان کهگیلویه را یادآور شد و با کنایه گفت: به چه چیزی قسم بخورم، به پتروشیمی‌مان قسم بخورم یا به واحدها تولیدی و کارخانه‌هایمان و یا به بزرگراه‌ها و فرودگاهایمان، به چه چیزی قسم بخورم، چشم این مردم به آسمان و نزولات آن است و یک یارانه، فروشگاه کوروش حتی گردش اعتبار بانکی برای این شهرستان ندارد و به صورت خالص فقط خون مردم این شهر را می‌مکد و باعث کوچ آن‌ها از این شهرستان می‌شود.

  وی خواستار توجه جدی مسوولان نسبت به جلوگیری افتتاح شعبه دوم فروشگاه کوروش شد و با بیان اینکه اگر این مشکل حل نشود تبدیل به یک مشکل امنیتی خواهد شد، بیان کرد: شورای تأمین بالاترین نهاد تصمیم‌گیری در هر شهرستانی است و تنها خواسته ما اینست که شورای تأمین مجوز فروشگاه‌ها کوروش را لغو نماید.

  وی افزود: اگر این فروشگاه فردا در دهدشت افتتاح شود بنده جمع می‌کنم و از این شهرستان خواهم رفت و مطمئناً سایر بازاریان هم از این شهر مهاجرت خواهند نمود و مسوولان شاهد خالی‌شدن و سوت و کور بودن دهدشت خواهند بود.

  بهمنی با بیان اینکه نمی‌شود با قانون سر مردم را برید، گفت: این مردم هستند که قانون را مشخص می‌کنند، قانون یعنی رفاه و آسایش مردم، این که نشد قانون؟ پول و سرمایه و اعتبار مردم را ببری و بیکاری ایجاد کنید بعد بگید قانون؟

  یکی دیگر از بازاریان دهدشت در اعتراض به افتتاح فروشگاه‌های کوروش در دهدشت این‌چنین به خبرنگار فارس می‌گوید: چرا فقط فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دهدشت خوب تقسیم می‌شوند اما بودجه این مملکت در دهدشت تقسیم نمی‌شود؟ شهری که از لحاظ جبهه رفتن و دفاع کردن اول بود اما حتی یک درصد بودجه این مملکت به آن نمی‌رسد، بنده خودم پنج فرزند لیسانس و فوق لیسانس دارم و همه آن‌ها بیکار هستند، مسوولان ساکت ننشینند و جلوی افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای را بگیرند.

  نرمابی از دیگر بازاریان دهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه همان شعبه اول فروشگاه کوروش، دهدشت را به ورطه بدبختی کشاند، گفت: الان سه ماه است که کرایه مغازه‌ام را نداده‌ام، بهای برق و آب و تلفن مغازه‌ام را نتوانستم پرداخت کنم، اگر شعبه دوم افتتاح شود و قانون کاری نکند خودمان وارد میدان خواهیم شد چون جانمان به لب رسیده و زیر فشار هستیم.

  تلاش برای لغو مجوز شعبه دوم فروشگاه کوروش در دهدشت

  اسلام خسروی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های امنیتی، قضایی، انتظامی و اصناف شهر دهدشت کنار مردم هستند، اظهار داشت: فعلا اجازه افتتاح به شعبه دوم فروشگاه کوروش را نخواهیم داد و پیگیر این هستیم که اگر بتوانیم مجوز آن را لغو نمائیم.

  معاون فرماندار کهگیلویه عنوان کرد: اگر مسوول این فروشگاه از طرق کانال‌های دیگر در پی کسب مجوز و افتتاح آن در شهرستان باشد مجدداً می‌نشینیم و در خصوص آن صحبت خواهیم نمود.

  وی خاطرنشان کرد: در همین راستا فرمانداری کهگیلویه مراتب اعتراض خود و بازاریان را طی مکاتبه‌ای به استانداری کهگیلویه وبویراحمد ارسال نموده است.

  معاون فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه از وقتی به فرمانداری آمده‌ام مخالف برگزاری نمایشگاه‌ها در سطح شهرستان بودم و همیشه از بازاریان دفاع نموده‌ام، گفت: اما بازاریان هم آسیب‌شناسی کنند که چرا اگر فروشگاه کوروش جنس بنجل می‌فروشد مردم از آن‌جا خرید می‌نمایند؟ چرا مردم دهدشت عمده خریدهای خود را از شهرهای همجوار انجام ‌می‌دهند؟ چرا شما بازاریان نتوانستید اعتماد مردم را به خودتان جلب نمائید؟ آیا این هم تقصیر مسوولان است؟.

   

  افتتاح فروشگاه‌های کوروش در دهدشت ضربه‌ای مهلک بر بازار این شهرستان

  در ادامه عین‌الله اخوان افتتاح فروشگاه‌های کوروش در دهدشت را سرمایه‌سوزی برای شهرستان دانست و اظهار داشت: افتتاح فروشگاه‌های کوروش ضربه مهلکی بر بازار خسته دهدشت خواهد بود.

  رئیس اتاق اصناف کهگیلویه با بیان اینکه مجوز فروشگاه‌های کوروش از مرکز پایتخت صادر می‌شوند، گفت: این فروشگا‌ه‌ها هیچ گونه گردش مالی در شهرستان ندارند و خرید‌های که شهروندان انجام می‌دهند در بانک‌های تهران سرمایه‌گذاری خواهند شد.

  اخوان با بیان اینکه اصناف سراسر کشور مخالف افتتاح چنین فروشگاه‌هایی هستند، گفت: جلسات متعددی در این خصوص در تهران با حضور ریاست جمهوری برگزار شد، اما متأسفانه مخالفت‌ها تاکنون راه به جایی نبرده است.

  وی خواستار جلوگیری افتتاح چنین فروشگاه‌هایی در شهرستان‌های کوچک شد و بیان کرد: اگر دنبال ایجاد اشتغال هستیم، به بنگاه‌های کوچک و زودبازده بیشتر توجه نمائیم.

  برپایه گزارش خبرگزاری فارس؛ در پی اعلام فروشگاه کوروش مبنی بر افتتاح شعبه دوم در دهدشت موجب نگرانی صنوف و بازاریان گردیده و با توجه به اینکه دهدشت شهری بن‌بست بوده و عمده درآمد صنوف دهدشت از طریق راه‌اندازی مغازه‌هایی که صرفاً عرضه کالا و خدمات شده و فاقد تولیدی می‌باشند، افتتاح و راه اندازی شعبه دوم فروشگاه کوروش که بعضاً از کالای نامرغوب و بی‌کیفیت استفاده می‌نماید در شرایط فعلی به صلاح نبوده و موجب ضرر و زیان پیش از پیش بازاریان و ورشکستگی آن‌ها می‌گردد، لذا انتظار می‌رود مسوولان استانی و شهرستانی اقدام لازم رامبذول فرمایند.

  =============

  گزارش از: سیده مریم پیروزان

  انتهای پیام/1003/ ک/ س
 • ۱۵ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  میرحسین محمدی
  تاریخ : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۳۱:۲۵
  1

  باید جلوی افتتاح اونو گرفت.یزد به اون بزرگی که خودش یه شهر تولیدی وصنعتیه یه شعبه داره اونوقت در دهدشت که همه ی مردمش مصرف کننده هستن میخواد دو شعبه بزنه.صد درصد باید جلوش گرفته بشه.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  یاسوجی
  تاریخ : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۵۸:۱۹
  2

  دهدشتی ها که همشون اومدن تو یاسوج کسی هم اعتراض نمی کنه اما حالا به یاسوجی میخواد اونجا فروشگاه باز کنه این همه بلوا به پا کردن.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 3

  یه آگاه
  تاریخ : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۲۱:۵۶
  3

  این فروشگاه ها چطور میتونن زیر قیمت بفروشن حتما کار یجاش میلنگه حتما مالیات نمیده حتما مال یه ژن خوب زادست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 3

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۲:۱۲:۱۲
  4

  چون یکی اومده جلوی گرانفروشی حضرات رو گرفته ناراحت شدن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 2

  هنرپور
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۴:۲۵:۳۴
  5

  فروشگاههای کورش متعلق به شرکت گلرنگ هست و تمامی اجناسش رو مستقیم از کارخانجات میاره به همین دلیل قیمت مصرف کننده پایین تری داره.همین معترضان باید بقولی حبیب الله باشند ولی اگر چنین بود مردم میرفتند در بهبهان خرید کنند.دلیل در طمع زیاد مغازه داران و فقر مردم هست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  یاسوج
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۴۳:۴۶
  6

  مغازه داران عزیز شماها که اینقد ناراحتید قیمت اجناستون را به قیمت کورش برسونید تا مشتریتون زیاد شه در ضمن یکی پیدا شده میخواد جنس ارزون بده ذست مردم اونو را خود مردم میتونن تشخیص بدن که چه نوع جنسی بخرن یا نخرن شما نمی خواد ناراحت مردم باشید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۷:۴۳
  7

  . تقصیر کوروش چیه . مغازه هاتون هنوز انگار ه هستن کسی نمیاد ازتون جنس بخره

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۱۸:۱۴
  8

  رقابت کنن چرا ..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بوير
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۱۲:۱۸
  9

  متاسفم .تمام کهگیلویه اومدن یاسوج ولی برا یه فروشگاه بازیر قیمت جهت رفاه مردم ..اینهمه اعتراض.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  شهروند
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۲۵:۰۳
  10

  بازاریان هم سودشان را کم کنند و رقابت کنند. مگر می شود منافع مردم قربانی منافع عده ای مغازه دار شود. تعجب می کنم که عده ای از مدیران نیز اینگونه حرف می زنند . به فکر مردم باشید گرانی پدر مردم را در آورده است . بگذارید تا کوروش ها بیایند و رقابت ایجاد شود نفعش برای مردم است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  علی
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۸:۱۷
  11

  کوروش یعنی مبارزه با گرانفروشی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  میرحسین محمدی
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۳۹:۳۳
  12

  ارزون فروشی یه فروشگاهی برا مردم از لحاظ اقتصادی خوبه اما وقتی ارزش افزوده ای برا دهدشت و مردمش نداره چه دلیلی داره همچین فروشگاههایی. تاسیس بشه.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمدزاده
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۰۴:۵۱
  13

  فروشگاه کوروش خیلی خداپرسته عده ای .مردم فقیر دهدشت. هدفشون. به قشر مظلوم جیب خالی دهدشت میخوان جلوی ارزونی کوروش بگیرن مگه ما مردم دهدشت چه سرمایه ای داریم که اجناس گران بخریم درامدی تو دهدشت نیست تورا بذارید شعبه سوم هم بزنه تا مردم از گرسنگی نمیرند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  م
  تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۱۱:۵۸
  14

  بذارید بیاد بعد بگیرنشون واسه چی اسم کوروش راگذاشتن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دهدشتی
  تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۸:۵۰
  15

  واقعاً متأسفم برای مسئولینی که بجای ………………………………………..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...