کبنانیوز؛ کبناخبر | تنزل برخی از دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی تا حد پاتوق‌های خانوادگی / نورچشمی‌ها هنوز در برخی دانشگاه‌های استان جولان می‌دهند

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۰ | کد خبر : 308794 |
 •   
  کبنا بررسی می‌کند

  از طرفی حکایت بکارگیری نیروهای طایفه‌ای و تبدیل وضعیت نیروهای نورچشمی در برخی از دانشگاه‌های یاسوج همچنان به عنوان پربحث‌ترین موضوعات استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود.

  کبناخبر؛

   

  آقای استاندار آیا می‌دانید سطح اجتماعی و اداری فرهنگی بعضی از دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی در یاسوج تا حد یک کلوپ و پاتوق‌های خانوادگی و هم روستایی و هم طایفه‌ای تنزل پیدا کرده است؟ در حقیقت باید نام آنرا یک سازمان خانوادگی و محله‌ای و «خودشونی» و در یک کلمه شعبه‌ای از روستا و یا آبادی آن‌ها نام گذاشت؟

  چرا از یک روستا و طایفه‌ای چند نفر در یک دانشگاه، اداره و یا سازمان مشغول باشند و دیگر طوایف به علت نداشتن فلان لابی و یا رانت یک نفر دیگر، همانند یک دلال سازمانی، اداری و شرکتی بتواند هر کس را بخواهد به علت ضعف بعضی از مدیران در آنجا به کار گیرند. آیا چنین سازمانی را می‌توان یک سازمان، نهاد و یا اداره دولتی و عمومی نام گذاشت؟
  آقای استاندار در بعضی از این دانشگاه‌ها و نهاد‌ها و ادارات مدیران آن‌ها سال هاست که با همه جریانات سیاسی هماهنگ شده‌اند و به قولی «چند نبش سیاسی» هستند و آن ادارات تحت مدیریت خود را به نوعی موروثی خود می‌دانند و هیچ کس هم نیست که سووال نماید اگر این دسته از مدیران برنامه‌ای عملی داشته‌اند یه اندازه کافی وقت و زمان برای پیاده کردن به آن‌ها داده شده است و این سازمان یا نهاد و یا دانشگاه و… نیاز به روح و نفسی تازه دارد و باید به دیگر نیروهای انسانی استان فرصت داد و این گروه از مدیران باید بپذیرند که زمان عزل آن‌ها فرا رسیده است و دست از رایزنی سیاسی و لابی‌گری و بعضاً امتیازدهی و امتیازگیری بردارند.

  از طرفی حکایت بکارگیری نیروهای طایفه‌ای و تبدیل وضعیت نیروهای نورچشمی در برخی از دانشگاه‌ها همچنان به عنوان پربحث‌ترین موضوعات استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود.

  در طول این سال‎های اخیر جوانان تحصیلکرده استان کهگیلویه و بویراحمد اعتراض شدید خود را به بکارگیری نیروهای فله‌ای و بی‌عدالتی، تبعیض و پارتی بازی در این دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند و خواستار رسیدگی و بررسی این موضوع شدند اما هیچکدام از مسئولان استان تاکنون پاسخ روشن، شفاف و قانع کننده‌ای در اختیار رسانه‌های استان قرار نداده است. بکارگیری‌ نیروهای طایفه‌ای به گفته استاندار کهگیلویه و بویراحمد از طریق نفوذ صاحبان قدرت و برخی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و در سایه سکوت رسانه‌ها در این دانشگاه‌ها و برخی دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده است. پس از افشای ماجرای بکارگیری نیروهای طایفه‌ای توسط استاندار کهگیلویه و بویراحمد در روزهای اخیرائمه جمعه و قشرهای مختلف مردم استان نارضایتی خود را از بکارگیری نیروهای نورچشمی در این دانشگاه‌ها اعلام کردند. گسترش دامنه اعتراض‌ها به بکارگیری های فله‌ای در استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در یکی از دانشگاه‌های یاسوج همچنان ادامه دارد و هنوز مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد درباره پیگیری آخرین وضعیت این افراد و ماجرای نورچشمی‌ها چیزی را مخابره نکرده‌اند و باید منتظر ماند در روزهای آینده ابعاد دیگری از این قضیه افشا خواهد شد یا خیر. براساس برخی شنیده‌ها در روزهای اخیر هیاتی برای گزینش نورچشمی‌ها در یکی از دانشگاه‌های یاسوج تشکیل شده و در بایکوت کامل خبری روند تبدیل وضعیت نیروهای طایفه‌ای را در دستور کار قرار داده است. باید دید مسئولان نظارتی استان کهگیلویه و بویراحمد در جریان روند گزینش نورچشمی‌ها و تشکیل این هیات قرار دارند یا خیر.

  با این وجود هنوز استاندار کهگیلویه و بویراحمد علی رغم‌ نارضایتی‌ها و تذکر بزرگان استان و ائمه محترم نماز جمعه هیچ‌گونه اقداماتی در این رابطه انجام نداده است.

   

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۲۲ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  مهرشاد اکبری
  تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۵۶:۱۴
  1

  . فقط تا الان حرف زده هیچ . که ندیدیم

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 26 Thumb down 1

  کشاورزشوشتی
  تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۳۷:۲۰
  2

  باسلام عزیزان این قضیه روشن هست برای همه وهمه اطلاع دارندکه این قضیه کجا اب میخوره ولی متاسفانه با چندتلفن حل میشه وحق مردم بهشون. مسول کل این قضیه هست وهمه فامیل وبستگان خودرا سرکارگذاشته بدون اینکه حتی یک روز درجنگ تحمیای باشند؟؟؟؟؟

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 29 Thumb down 2

  سیاسی
  تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۰۵:۰۹
  3

  دانشگاه .استان یکی از این دانشگاه هاست که آقای رییس در چند ماه گذشته چند نفر را جذب کرده و از یک طایفه خاص وبستگان آنها بیش از ۸۰درصد کارکنانش هستند. از استاندار محترم میخواهیم که تغییراتی در این مجموعه دهند. ۷ سال بس هست.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 31 Thumb down 1

  سیاسی
  تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۲۲:۱۷
  4

  باسلام و ادب و احترام خدمت تمامی مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد علی الخصوص شهرستان یاسوج منم بعنوان یک جوان تحصیل کرده استان عزیزم میخوام سوالی رامطرح کنم بعنوان مثال که چرا جناب آقای م…ی یاسوج کلیه اقوام و نزدیکان خودش را سفارششون راکرده و گذاشته سرکار ولی ماکه تحصیل کرده ایم و هیچگونه پارتی و واسطه ای نداریم باید نقل مکان کنیم و بریم بیرون از استان دنبال کار درشرکتهای خصوصی بگردیم حداقل نباید یک مدیر دلسوزی داشته باشیم که جلوی این همه واسطه گری و پارتی بازی هارو یگیره .خواهرش .خانمش.داداشش.برادرخانمش.پسرخالش.عموش….اینهاروگذاشته سرکار.حداقل باید طبق ظابطه ای باشه که امثال من ک پارتی نداره و دوساله درخواست دادم ب . بتونیم بریم سرکار.سپاسگذارم .امیدوارم که نظرات ماهم به دست مسولین استانم برسه و حداقل بفکر جوانان استانم باشن و واسطه گری از ادارات استانم برداشته بشه ممنونم از لطفتون

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 32 Thumb down 1

  بیراحمدی
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۰۴:۵۵
  5

  باید درمورد گاوگا کردن نیرو در این دانشگاه و یکی دیگیر از دانشگاهها هم مینوشتی!!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۸:۲۶
  6

  دانشگاه علوم پزشکی فقط یادداشت های کار یک نماینده خاص را جدی می گیرند و دنبال می کنند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 12 Thumb down 0

  بویراحمد
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۵:۵۴
  7

  کجاست .که همش به دانشگاههای .گیر دادی. چرا به …. و ادارات شهرستان مورد علاقه ات و نماینده اش سری نمی زنی؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 4

  کهگیلویه
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۰۹:۲۸
  8

  هیچ اتفاقی نمیفته اگه یادتون باشه در دانشگاه .بیش از هفده نفر فوق لیسانس و دانشجوی دکتری برای شرکت خدماتی جذب شد همین آقای .علنا اعلام کرد که اینها شرکتی هستند و استخدام نشده اند ولی بعد که رئیس مربوطه را به دلایل متعدد دیگری بهاش برخورد کردند همه آنها را قراردادی کردند و الان هم سری بعدی را با یه شرکت دگه خواهند گرفت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 1

  دردمند
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۱۶:۴۶
  9

  باتبا دست بردارید کسی به. سه سال است که مردم داد میزنند اما کوش شنوا نیست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 17 Thumb down 0

  مطلع
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۱۶:۵۲
  10

  منظور دانشگاه. استان هست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 2

  اقای زرنگ
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۳۰:۵۱
  11

  چرا نظرها ثبت نمیشه مگه با شما هم دوست هست این .

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 20 Thumb down 1

  زیر خط فقر
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۴۵:۴۶
  12

  ناگفته پیداست که کدام دانشگاه استان و کدام معاونت هست…….
  استاندار عزیز
  لطفا بی پرده و نترس برخورد کنید.
  لیست های موجود را پاره کنید

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 22 Thumb down 1

  محمد
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۰۳:۰۷
  13

  درودبرشما انشالا جناب دکترایلامی وجناب استانداربا این مسول متخلف برخوردخواهندکرد وبه امید خدا با پشتیبانی سایتکبانیوزوهمکاری وهمراهی جوانان استان وخانواده محترم شهدا .جانبازان .ایثارگران .ازادگان سرافرازومردم محروم استان این مسول متخلف برخوردقانونی خواهدشدوانشالا همه افرادی که وابسته به ایشان میباشدازدانشگاه اخراج میشوندوکسانی که حق دارندبه سرکار می ایند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 16 Thumb down 0

  واحد
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۳۳:۴۹
  14

  با سلام.یکی از ادارات یاسوج ۵ماهی است که حقوق راننده هاشو نداده ولی جدیدن سی نفر به کار گرفته وقتی راننده برام تعریف کرد باور نکردم رفتم به اداره تا واقیت داره.ولی حقوق کارکنان و نیروهای جدید موقع پرداخت میشه. ارانندهای بد بخت جلوی خانواده شرمنده اند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 13 Thumb down 0

  محمد
  تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۵۶:۵۹
  15

  واقعاخودتونو نبایدبخشیدبخاطردوستی با مدیران حرف دل مردم را نمیگیدوسانسورمیشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 17 Thumb down 1

  بیکار
  تاریخ : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۶:۰۳
  16

  هیچ اتفاقی نمیفته مگه تا حالا دیدی کسی را اخراج یا برخورد کنند اگه دکتر احمدی یه کاری بکنه وگرنه دیگران شعار میدن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 12 Thumb down 0

  بیکار
  تاریخ : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۵:۳۹:۰۳
  17

  عزیزان چرا به فکرمردم وجوانان نیستندچرا فقط دنبال اقوام وفامیل خودهستندراست هست که یک طایفه یا روستاچندین نفرسرکارهستندوازجوانان دیگرهیچ کدام نمیزارندسرکارچون پارتی ندارندانشالا خداریشه . که فقط به فکرجیب خودووابستگان خودهست .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 0

  فقیربیکار
  تاریخ : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۳۴:۰۱
  18

  سایت کبنا بایدشرمنده باشه که نظرات مردم گذاشتهدرانتظارتایید میدونی معنی اینکارچی هست سانسورخبری یامطلب نزنیدیا بزارید مردم نظرات خودرا را به گوش مسولین برسانندهمین جورهست که ما هنوز استان محروم هستیم وقتی نظری باب میل شما نباشه نمیزاید مردم بخوانندعزیزان این کارشما باعث بدنامی هست وحق مردم وجوانان ضایع میشودشما صدای مردم هستید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۲۶:۳۶
  19

  وح.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 13 Thumb down 0

  اشپز یارستوران معروف
  تاریخ : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۳۱:۱۸
  20

  ؟ درودبرشما احسنت دست مریضا خیلی انسان زحمت کش وتلاشگری درعرصه بکارگیری نیرو شماراباید.ی هستیدازاستاندارخواهش داریم ایشان را موردتشویق خودقراردهند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 13 Thumb down 0

  عشایر
  تاریخ : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۰۱:۰۲
  21

  ماکه فکرنمیکنیم کاری انجام بشه همانطوری که دوسال هست مردم شکایت میکنندودادمیزنندمتاسفانه. که حرف مردم را بشنود. باشجاعت بیشترفقط درحال گذاشتن نیروهای خودد.ی زیرمجموعه دانشگا میباشدوسال قبل باه. شرکتی را به داخل سیستم دانشگاه اوردندوکارحجمی بهش دادندبه دلیلی که بتونندهرچقدرنیرومیخواخندواردکنندبعدامدندهزینه که شرکت بقول خودشون مناقصه.برده بودچندبرابرش کردندهم نیرهای مدیرگذاشتن سرکارهم سودخوبی پیمانکاربه جیب زداینو باید بگی کارافرین نمونه استان هردوسرسودواگربچه هفت ساله بیادسوال کنه همه میداننکی هست ولی متاسفانه ازطریق نمایندگان ملت پشتیبانی میشوندالان باید نماینده جوابگوی مردم باشدبرویدببینیدچیگارکردندکه یک نفربتونه ۵۰ نفرنیرو بزاره سرکاربخدا بایدبحال جوانان استان گریه کرد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 14 Thumb down 0

  لیسانس بیکار
  تاریخ : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۱۸:۴۵
  22

  . یکی ازمعاونین دانشگاه هست باید جواب درستی به مردم . نیرو دردانشگاه علوم پزشکی چون تامین نیروزیرنظرایشان انجام میشودوبایدباتوجه به مسولیت خودجوابگوی این.درقضیه نیروهای شرکتی باشدشایدایشان بهترازهمه میتواندجواب این همه سوال وگرفتن نیرو دردانشگاه بدهندانشالا ایشان جواب منطقی ومعقولی بدهند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 12 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...