- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

کارگاه آموزشی روابط کار و بیمه‌بیکاری در یاسوج / نیک‌مرام: حمایت از نیروی‌کار رسالت اداره‌‌کل کار است / یاوری: ۲۲۶ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

به گزارش کبنا، کریم یاوری صبح امروز در کارگاه آموزشی روابط کار، بیمه بیکاری و بازرسی کار که در سالن شهید فیاض بخش اداره کل بهزیستی استان با حضور پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، که ۵۲ هزار نفر از این تعداد در تهران بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

یاوری با تاکید بر حمایت از کارفرمایان، افزود: با برطرف کردن مشکل کارفرمایان و رونق فعالیت کارگاه‌ها جریان تولید و اشتغال تداوم خواهد یافت، و از این طریق بستر توسعه اقتصادی فراهم می‌شود.

وی به کسری درآمد ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی صندوق بیمه بیکاری در سال ۹۲ اشاره کرد، و گفت: در سال‌های ۹۴، ۹۳ و ۹۵ میزان حدود ۵۵۰ هزار میلیارد تومان از این کسری با تلاش و برنامه‌ریزی مسئولان دولت تدبیر وامید در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جبران شده است.

وی اظهار کرد: باید در فرایند اجرای امور و رسیدگی‌ها به امور مجموعه‌های کارگر، کارفرما و کارگاه باهم دیده شود، و با قانون مداری و برنامه‌ریزی درست جریان اشتغال، تولید وصیانت از نیروی کار را مدیریت کرد.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه به ازای هر ۶ بیمه‌شده یک مستمری‌بگیر وجود دارد، تصریح کرد: در فرایند رسیدگی به درخواست‌های بیمه بیکاری ضمن حمایت از کارگر و کارفرما با اعمال صحیح قانون از تحمیل هزینه‌ها به منابع صندوق در این بخش باید جلوگیری کرد.

یاوری بیان کرد: در کشور ۱۳ میلیون بیمه‌شده اصلی، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیمه اجباری وجود دارد، و جمعیت زیرپوشش تأمین اجتماعی ۴۲ میلیون نفر است.

وی جمعیت مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی را سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتقاء سطح دانش مدیران و کارشناسان از قوانین و مقررات مرتبط با حوزه کار، تأمین اجتماعی به‌ویژه در بخش بیمه بیکاری از اهداف کارگاه یک‌روزه رابط کار، بیمه بیکاری و بازرسی کار در یاسوج اعلام کرد.

پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهره‌مندی نیروی کار از حمایت‌های اجتماعی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: کارگران و نیروی‌کار از اقشار زحمت‌کش، که آنها پایه رونق اقتصادی و تولیدی هستند، بنابر این حمایت از نیروی کار بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

وی گفت: متأسفانه گاهاً مشاهده می‌کنیم که حق و حقوق نیروی کار از سوی کارفرمایان نادیده گرفته می‌شود، که حمایت از این قشر از رسالت‌های این اداره‌کل است.

5 Comments (Open | Close)

5 Comments To "کارگاه آموزشی روابط کار و بیمه‌بیکاری در یاسوج / نیک‌مرام: حمایت از نیروی‌کار رسالت اداره‌‌کل کار است / یاوری: ۲۲۶ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند"

#1 Comment By ناشناس On دی ۲۳, ۱۳۹۶ @ ۸:۲۲ ق.ظ

کبنا جان ببین عکس کارمند دیگه ای از قلم نیفتاده باشه.از راننده تا سرایدار و.کل (پست جدیدی که تو اداره ایجاد شده)رو زدی تو سایت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

#2 Comment By کشواددوست On دی ۲۳, ۱۳۹۶ @ ۳:۱۵ ب.ظ

چرا آشفته شدی و به عکس ها گیر دادی ناشناس شناخته شده

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#3 Comment By یار۷۳ On دی ۲۳, ۱۳۹۶ @ ۳:۲۰ ب.ظ

سلام بر دکتر فرهیخته اداره کار
تزریق روحیه نشاط طراوت و شادابی بخشی کوچک از رهاورد انتصاب شایسته است

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

#4 Comment By اداره كار گچساران On دی ۲۴, ۱۳۹۶ @ ۱۲:۲۳ ق.ظ

ما پرسنل اداره کار گچساران از عملکرد خانم دکتر نیکمرام در این چند روز خیلی راضی هستم و مطمئنا دوباره قدرت و عزت به اداره کار باز می گردد و شاهد شکوفایی و رونق بازار کار خواهیم بود

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#5 Comment By كشواد دوست سابق On دی ۲۴, ۱۳۹۶ @ ۱۲:۲۷ ق.ظ

دکتر نیکمرام هرچه سریعتر تغییرات را شروع کن چون عده ای دوست ندارند اداره کار شکوفا گردد

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0