کبنانیوز؛ کبناخبر | کارگاه آموزشی روابط کار و بیمه‌بیکاری در یاسوج / نیک‌مرام: حمایت از نیروی‌کار رسالت اداره‌‌کل کار است / یاوری: ۲۲۶ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۱ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۴ | کد خبر : 307206 |
 •   
  با حضور مسوولان برگزار شد

  مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

  کبناخبر؛

  مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

  به گزارش کبنا، کریم یاوری صبح امروز در کارگاه آموزشی روابط کار، بیمه بیکاری و بازرسی کار که در سالن شهید فیاض بخش اداره کل بهزیستی استان با حضور پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، که ۵۲ هزار نفر از این تعداد در تهران بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

  یاوری با تاکید بر حمایت از کارفرمایان، افزود: با برطرف کردن مشکل کارفرمایان و رونق فعالیت کارگاه‌ها جریان تولید و اشتغال تداوم خواهد یافت، و از این طریق بستر توسعه اقتصادی فراهم می‌شود.

  وی به کسری درآمد ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی صندوق بیمه بیکاری در سال ۹۲ اشاره کرد، و گفت: در سال‌های ۹۴، ۹۳ و ۹۵ میزان حدود ۵۵۰ هزار میلیارد تومان از این کسری با تلاش و برنامه‌ریزی مسئولان دولت تدبیر وامید در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جبران شده است.

  وی اظهار کرد: باید در فرایند اجرای امور و رسیدگی‌ها به امور مجموعه‌های کارگر، کارفرما و کارگاه باهم دیده شود، و با قانون مداری و برنامه‌ریزی درست جریان اشتغال، تولید وصیانت از نیروی کار را مدیریت کرد.

  مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه به ازای هر ۶ بیمه‌شده یک مستمری‌بگیر وجود دارد، تصریح کرد: در فرایند رسیدگی به درخواست‌های بیمه بیکاری ضمن حمایت از کارگر و کارفرما با اعمال صحیح قانون از تحمیل هزینه‌ها به منابع صندوق در این بخش باید جلوگیری کرد.

  یاوری بیان کرد: در کشور ۱۳ میلیون بیمه‌شده اصلی، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیمه اجباری وجود دارد، و جمعیت زیرپوشش تأمین اجتماعی ۴۲ میلیون نفر است.

  وی جمعیت مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی را سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

  مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتقاء سطح دانش مدیران و کارشناسان از قوانین و مقررات مرتبط با حوزه کار، تأمین اجتماعی به‌ویژه در بخش بیمه بیکاری از اهداف کارگاه یک‌روزه رابط کار، بیمه بیکاری و بازرسی کار در یاسوج اعلام کرد.

  پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهره‌مندی نیروی کار از حمایت‌های اجتماعی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: کارگران و نیروی‌کار از اقشار زحمت‌کش، که آنها پایه رونق اقتصادی و تولیدی هستند، بنابر این حمایت از نیروی کار بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

  وی گفت: متأسفانه گاهاً مشاهده می‌کنیم که حق و حقوق نیروی کار از سوی کارفرمایان نادیده گرفته می‌شود، که حمایت از این قشر از رسالت‌های این اداره‌کل است.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۵ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ناشناس
  تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۲:۲۴
  1

  کبنا جان ببین عکس کارمند دیگه ای از قلم نیفتاده باشه.از راننده تا سرایدار و.کل (پست جدیدی که تو اداره ایجاد شده)رو زدی تو سایت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  کشواددوست
  تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۱۵:۱۸
  2

  چرا آشفته شدی و به عکس ها گیر دادی ناشناس شناخته شده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  یار۷۳
  تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۰:۰۰
  3

  سلام بر دکتر فرهیخته اداره کار
  تزریق روحیه نشاط طراوت و شادابی بخشی کوچک از رهاورد انتصاب شایسته است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  اداره كار گچساران
  تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۲۳:۴۷
  4

  ما پرسنل اداره کار گچساران از عملکرد خانم دکتر نیکمرام در این چند روز خیلی راضی هستم و مطمئنا دوباره قدرت و عزت به اداره کار باز می گردد و شاهد شکوفایی و رونق بازار کار خواهیم بود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  كشواد دوست سابق
  تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۲۷:۱۶
  5

  دکتر نیکمرام هرچه سریعتر تغییرات را شروع کن چون عده ای دوست ندارند اداره کار شکوفا گردد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷