کبنانیوز؛ کبناخبر | ضعف نظارت مراکز معاینه فنی بر خودروها در استان / کهگیلویه و بویراحمد مرکز معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز ندارد

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۹ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۹ | کد خبر : 306874 |
 •   
  در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

  نشست شورای فنی استان به ریاست معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

  کبناخبر؛

  نشست شورای فنی استان به ریاست معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

  به گزارش کبنانیوز از یاسوج، عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد امروز در این نشست گفت: معاینه فنی خودروها در استان کهگیلویه وبویراحمد ضرورت دارد.

  فیلی افزود: معاینه فنی خودروها سبب کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی و تصادفات می‌شود، بنا بر این متولیان بر روند فعالیت مراکز معاینه فنی خودروها در استان نظارت خودشان را بیشتر کنند.

  حسین کاظمی مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در این نشست نیز گفت: استان کهگیلویه وبویراحمد جز محدود استان‌هایی است که مرکز معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز ندارد.

  کاظمی اظهار کرد: در حال حاضر ۴ مرکز معاینه فنی خودرو در استان کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد که بر اساس ارزیابی و بازرسی‌های فنی فعالیت این مراکز دارای ۱۳ ایراد اساسی است.

  سرهنگ اسماعیل خوشوقت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه وبویراحمد در این نشست نیز گفت: نحوه نظارت و فعالیت مراکز فنی بر خودروها ضعیف است.

  خوشوقت با اشاره به تغییر در ساختار و فرایند نظارتی و برداشتن نقش پلیس راهور در نظارت بر این مراکز، اظهار کرد: برخی از خودروها که از مراکز فنی ارزیابی و تأیید می‌شوند، فاقد کارت اصالت هستند که امیدواریم با اعلام قانون جدید این معضل برطرف شود.

  به گزارش کبنا، در این نشست مقرر شد که مراکز فنی خودروها نسبت به نصب و تجهیز ویژه تست هیدرو استاتیک خودروهای دوگانه‌سوز اقدام کنند، و همچنین احداث مرکز معاینه فنی خودرو در شهرستان بهمئی به تصویب رسید.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷