کبنانیوز؛ کبناخبر | اندر حکایت نماینده محترم کهگیلویه بزرگ؛ شخصی را به ده راه نمی دادند سراغ کدخدا را می‌گرفت

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۴ | کد خبر : 306769 |
 •   
  متن ارسالی:

  آقای نماینده که راهی جز بیان واقعیات از جمله نقش ناپذیری خود در معادلات سیاسی استان و پایین بودن وزن و عیار خود نمی‌دید از ندیدن استاندار به مدت ۴۰ روز سخن به میان آورد. به قول جناب نماینده: قهر و به تحلیل نخبگان حذف کامل وی از معادلات استانی و به محاق رفتن کامل نماینده بزرگوار.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  جواد فروغی‌فر

  سکانس اول: در زمان معرفی جناب دکتر احمدی به سمت استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نمایندهٔ محترم کهگیلویه بزرگ از دوستی چندین سالهٔ خود با وی سخن گفت و چنان سخن می راند که گویی فقط وی جناب احمدی را معرفی و به استان آورده است در حالیکه بر اهل فن روشن بود که ایشان کوچک‌ترین نقشی در آمدن وی به استان نداشت و حتی ظنّ قوی وجود داشت که جناب هاشمی اصلاً در جریان موضوع نبوده و پس از انتصاب وی سعی داشت به نوعی خود را بازیگردان ماجرا وانمود کند ولی غافل از آنکه نخبگان و شاید بتوان گفت اکثریت مردم از چگونگی استاندار شدن جناب احمدی و کارگردانی نماینده‌ی محترم یکی از شهرستان‌های استان آگاه بوده و هستند.
  سکانس دوم: انتصاب مدیران کل و معاونین استاندار یکی یکی کلید می‌خورد. کهگیلویه بزرگ نه تنها سهمی از این موضوع ندارد بلکه حتی مدیران سابق خود را برکنار شده می‌بیند. اعتراضات و نقدها، نماینده را که خودش بیشتر از همه به ضعف خود واقف بوده برای رهایی از فشار افکار عمومی به تکاپویی اشتباه می‌اندازد.
  سکانس سوم: نماینده محترم با پاسخی عجیب به سؤال عدم بکارگیری نخبگان حوزهٔ انتخابیه، عملاً خود را به چالش و بن بست عجیب و غیر قابل برگشتی می‌کشاند. فحوای کلام پاسخ جناب نماینده این بود: «در مورد کارهای عمرانی از من سؤال شود و نه سیاسی». هجمه به نماینده و چالش وی با این پاسخ غیر موجه و فاقد وجاهت بیشتر و بیشتر می‌شود.
  سکانس چهارم: آقای نماینده که راهی جز بیان واقعیات از جمله نقش ناپذیری خود در معادلات سیاسی استان و پایین بودن وزن و عیار خود نمی‌دید از ندیدن استاندار به مدت ۴۰ روز سخن به میان آورد. به قول جناب نماینده: قهر و به تحلیل نخبگان حذف کامل وی از معادلات استانی و به محاق رفتن کامل نماینده بزرگوار.
  سکانس پنجم:
  جناب نماینده برای خروج از بن بست و اقناع وجدان عمومی موکلان خود، اشتباه استراتژیکی را مرتکب می‌شود که نه تنها هیچ دستاوردی ندارد بلکه دود آن فقط و فقط به چشم موکلان و نخبگان حوزهٔ انتخابیه وی می‌رود و آنهم طرح سؤال از وزیر محترم کشور بود چرا که کسانی که با ادبیان و گفتمان مجلس اندک آشنایی دارند خوب می‌دانند که نماینده ای در مجلس کارآمدتر و موفق تر است که لابی گری و قدرت تعامل بیشتری با نمایندگان، وزرا و مسئولان ذیربط داشته باشد و هرگونه تقابل خصوصاً با وزیری که مقبول هر دو جناح است قطعاً نتیجهٔ معکوس خواهد داشت. و به قول مهندس باهنر، نمایندهٔ مجلس باید زبان مجلس را بلد باشد اگر غیر از این باشد یک نماینده معمولی خواهد بود. چیزی که نماینده محترم کهگیلیویه بزرگ مصداق عینی آن است.
  اما نتایج حاصل از تحلیل این داستان:
  عیان شدن انفعال نماینده محترم در موضوعات استانی، اثبات شدن عدم نقش آفرینی نماینده محترم در انتصاب جناب استاندار، آشکار شدن عدم آگاهی نماینده محترم از فضا و لسان مجلس و نمایندگی علیرغم گذشت قریب به دوسال از شروع وکالت وی، شتابزدگی در تصمیم گفتار و کردار نمایندهٔ محترم، عدم آشنایی به فضای سیاست و بازیگری و تیزهوشی سیاسی وکیل محترم کهگیلویه بزرگ و نهایتاً متضرر شدن بیش از پیش کهگیلویه بزرگ و نخبگانش از عدم توانایی سیاسی وکیلشان.
  لذا این حرکت آخر نمایندهٔ عزیز که ۴۰ روز استاندار را نمی‌بیند و حالا بحث سؤال از وزیر کشور را پیش کشیده من را یاد ضرب المثل: «طرف را به ده راه نمی‌دادند سراغ کدخدا را می‌گرفت» افتادم.

   

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • ۲۶ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  دهدشت
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۲۱:۳۶
  1

  نیترات دیشموک
  فسفات چرام
  سولفات دهدشت
  کربنات دره لیر
  سدیم اتیلات سمغمون
  متیل بنزن اتونات قلعه رییسی
  استامیفون قلوتات لنده

  من آمده ام من آمده ام وای

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 27 Thumb down 1

  تغییر
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۴۷:۲۵
  2

  درست میفرمایید
  بهتر بود جناب هاشمی هم مثل آن نماینده اسبق کاری به کار هیچ کسی نداشته باشد و لذت نمایندگیش را ببرد و به ریش من و شما بخندد!

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 12 Thumb down 27

  هم استانی
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۹:۱۴
  3

  اصلا نه تنها تحلیل شما درست نبود و نیست بلکه .. درنیتان است .ممکن است آهای هاشمی به قول شما برد زیادی نداشته باشد اما نقد شما بدون رعایت ادبیات نقادانه است بدون تخصص دست به قلم نشوید لطفا قلم حرمت دارد

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 30

  انصاری
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۲:۲۱
  4

  آقای نویسنده می توانستند همین مطالب را مودبانه بنویسند. این همه نیش و کنایه برای چیست؟

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 26

  منصفانه
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۰۵:۴۳
  5

  احسنت بر شما که عین حقیقت را به رشته تحریر در اوردی واقعا شیر مادرت حلالت که این تحلیل را با این دقت و صحت نوشتی .

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 30 Thumb down 6

  کارشناس
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۰۶:۴۷
  6

  خیلی زیبا و درست نگارش نمودید و لپ کلام همین است و بس.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 25 Thumb down 4

  از کهگیلویه
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۲:۴۷
  7

  در واقع واقعیت کهگیلویه بزرگ همین گزارش خبری است که نوشته شده و مدیران کلی که از فرزندان کهگیلویه بودند کنار گذاشته شدند و انگار که کهگیلویه نماینده ندارد و دکتر خادمی استانداری که از حوزه کهگیلویه بزرگ بود برداشتند و هیچ حمایتی نکرد و دکتر چمن که از چهره های ملی است از استان رفت و نماینده هیچ دفاعی نکرد و البته در جاهای بهتر و بزرگتری با توجه به شایستگی که داشتند مسئولیت گرفتند.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 36 Thumb down 3

  شاهد
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۵:۰۴
  8

  نماینده محترم کهگیلویه بزرگ نه تنها از سیاسیون بلکه از به.سرمایه گذاران شهرستان خود ه..ت ، چرا ایشان یک بار برای همیشه به موکلین خود توضیح نمیدهد که نتیجه امرو و فرداهای چند ساله سیمان سپو به کجا رسید؟

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 20 Thumb down 3

  معذور
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۲۷:۴۱
  9

  آقای فروغی فر اگر چه مطلب را با چاشنی تضعیف و یا برملا کردن ضعف آقای هاشمی پور نوشتند، اما در مجموع، نکتۀ خوبی را به خوبی مطرح کردند. پیشنهاد میکنم ایشان یا یکی دیگر از دوستان، چنین مطلبی را خطاب به استاندار هم بنویسند. به این مضمون که فرض کنید اصلا کهگیلویۀ بزرگ نماینده ای در مجلس نداشته باشد و یا نمایندۀ آن مثل نماینده های پیشین، به خوبی از عهدۀ استیفای حقوق موکلین خود برنیاید. مسئولیت آقای استاندار برای اجرای سیاستهای نظام و رعایت مصالح استان در زمینه های مختلف از مسئولیت نمایندۀ مجلس بیشتر و مستقیم تر است. چرا آقای استاندار مصالح کشور و استان را در عزل و نصبهای خود ملاحظه نفرمایند!؟ یعنی باید حتما زور وجود داشته باشد تا در نظام اسلامی آقای استاندار وظایف ذاتی و قانونی خود را عادلانه انجام دهد!!؟ و اگر منطقه ای و نمایندۀ آن به هر دلیل زور لازم را نداشت، باید از سوی نمایندۀ عالی دولت جمهوری اسلامی به آن اجحاف بشود و حق شرعی و قانونی آن منطقه نادیده گرفته شود!!!؟؟ شما به آثار و پیامدها اعتقادی و فرهنگی این مطلب توجه بفرمایید که برای عموم جامعه چه زور دار و چه بی زور جا بیفتد که.ی برای رعایت حقوق هم زور حرف آخر را می زند و نه حق! پیامد این رفتار را هزاران منبر و کلاس معارف و اعتکاف و … هم نمیتواند جبران کند! بلکه چنین کارهایی از سوی مسئولین اثر همین مقدار از مواعظ و مدارس و مساجد را را هم از بین می برد!

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 25 Thumb down 1

  یاسر گرامی
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۲۹:۴۰
  10

  جناب اقای فروغی از متن و نوشتار شما پیداست که هدف فقط و فقط خرد کردن نماینده کهگیلویه هیتش

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 29

  ناشناس
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۳۱:۲۴
  11

  مدیران ارشد معمولا از کسانی انتخاب میشوند که همسو با دولت باشند که بتوانند اجرا کننده سیاستهای دولت باشند،جناب آقای عدل که از حامیان دولت نبوده و به لحاظ سیاسی مقابل دولت بودند.این کاملا طبیعی است که مدیران ارشد از گزینه های ایشان نباشند.زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد که دکتر تاجگردون نماینده بودند حتی در انتصاب فرماندار هم نقش چندانی نداشتند.پس جای هیچ گلایه از جانب ایشان نباید باشد.جناب استاندار هم به نوعی از طرف دولت وکیل است که سیاستهای دولت را اجرا کند و باید از گزینه های کاملا مورد حمایت دولت استفاده کند.

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 16 Thumb down 12

  میر حسین
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۳۳:۵۷
  12

  با سلام
  .مردم کهکیلویه بزرگ به ایشون رای دادن به هر طریق که شما فک کنید.شهرستان کهکیلویه نیاز به تغیر داشت.اینکه شما نماینده یه شهرستان رو اینجوری با مطالب نسنجیده خودتون خراب کنید و از نماینده دیگه استان تمجید جای سوال داره؟ ما از نماینده شهرستان راضی بودیم و هستیم.استاندار محترم نباید بین نمایندگان مجلس تفاوت قائل بشه.اگه تبعیض در رفتارش و کردارش مشاهده بشه ۱- در این استان با مشکا مواجه میشه.۲-با صحبت های روزهای اولی خود که گفته دید و نظر من به همه ی استان یکسانه داره فاصله میگیره و این برا اداره استان خطرناکه

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 28

  رجبی نژاد
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۳۲:۰۸
  13

  جناب فروغی فر با سلام
  شاید ایراد کار از اینجاست که شما از یک نماینده محترمی که فقط تجربه موفق پیمانکاری دارد انتظار کار نمایندگی با رویکرد سیاسی و اجتماعی دارید خوب معلومه که انتظار نابجاییه.
  شاید بگوئید که این نقص بزرگیه اما رای مردم بوده و ناکارآمدی جریان اصلاحات کهگیلویه و خود کرده را تدبیر نیست.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  گچساران
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۲۶:۳۴
  14

  آقای ناشناس همین دولت تو کهگیلویه بیشترین آمار رای را داشته قابل توجه جنابعالی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  رجبی نژاد
  تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۳۳:۵۰
  15

  احسنت جناب فروغی.احسنت….موحدجات خالیه سناتورکجایی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  س ح س
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۱۲:۲۰
  16

  دوست بزرگوارم معلومه یک موحدی دو آتیشه هستی و فقط و فقط هدفتون خراب کردن وجهه اجتماعی آقای هاشمی و بزرگ کردن شخصیت آقای موحد هست هرچی باشه الان نماینده کهگیلویه بزرگ هست و قابل احترام نیاز بود یه ذره در نگارشتون ادب رو رعایت می کردین و مودبانه تر سخن می گفتین

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  یاسوجی
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۳:۳۰
  17

  آقای هاشمی خیلی پر تلاش هستند و استاندار و مجموعه واقعا نمی توانند از توانمندی ایشان درست استفاده کنند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 5

  ناشناس
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۶:۴۴
  18

  ای گل گفتی آقای فروغی در حقیقت یا نباید قلم بدست بگیری و یا باید با شجاعت حقیقت را بگویی . احسن بر شما .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  اهل رسانه
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۹:۴۸
  19

  این آقای فروغی واقعا فردی تیز هوش و با سواد هستند و به نکات اساسی اشراف کامل دارند و اطلاع رسانی بجا ودرستی بود.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  اصلاحطلب واقعی چرام
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۱:۲۰
  20

  سلام در واقع حاج عدل بسیار پرتلاشه وکار میکنه حالا چه فرقی میکنه معاون استاندار محنایی باشه یا گوهرگانی اینها همش بهونه وتخریبه بزارید کارشونو کنن که خدا میدونه ده برابر موحد وبزرگواری تلاش میکنه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  جواد
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۱۵:۱۴
  21

  ازماست که بر ماست
  زنده باد اصلاحات
  زنده باد دکتر کامرانی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  وحید
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۰:۲۲
  22

  جناب آقای فروغی درود بر شما الحق حرف دل مردم محروم چهار شهرستان را زدید بسیار عالی تحلیل نمودی .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  سید
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۵:۴۸
  23

  خارج از هر وابستگی سیاسی زیبا نگاشتید۰ واقعیته….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۹:۱۳
  24

  به کامنت نویس شماره ۹ عرض شود که نماینده سابق از نظر چینش نیرودرپست های مدیریتی استان نه تنها بیش ازسهمیه کهگیلویه بزرگ باقدرت نیروگذاشت که استاندار را از همین شهرستانها انتخاب نمود
  به شهادت نماینده های آستان همدوره با نماینده سابق درهرکجایی که به بن بست می رسیدند سید بزرگواری چون شیری غرنده سد شکنی میکرد…
  سید نماد غیرت شجاعت صداقت وپاکی سرشت حوزه انتخابیه خود بود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۲۲:۴۴
  25

  کهگیلویه بزرگ؟؟؟!!!!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  دخو
  تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۵۲:۳۸
  26

  کهگیلویه ای که کوچک شد……………………………………………

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷