کبنانیوز؛ کبناخبر | درگیری مأمورین نیروی انتظامی با مردم سقاوه دروغ محض است/ حرف‌های جالب بخشدار مارگون

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۴ | کد خبر : 299430 |
 •   
  در گفت‌وگو با رسانه‌ها مطرح شد

  فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد فیلم پخش شده از درگیری مأمورین نیروی انتظامی و مردم سقاوه را دروغ محض دانست و از برخورد قضایی و قانونی با کسانی که این فیلم را منتشر کرده‌اند، خبر داد.

  کبناخبر؛

  فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد فیلم پخش شده از درگیری مأمورین نیروی انتظامی و مردم سقاوه را دروغ محض دانست و از برخورد قضایی و قانونی با کسانی که این فیلم را منتشر کرده‌اند، خبر داد.

  سرهنگ علی کرم بازیان در گفت‌وگویی نسبت به فیلم پخش شده در فضای مجازی که به درگیری مأمورین نیروی انتظامی با مردم سقاوه را نشان می‌دهد، واکنش نشان داد و گفت: این فیلم کاملاً کذب بوده و ماجرا آن چیزی نیست که در این فیلم نشان داده شده است.

  وی افزود: عده ای از جوانان این منطقه با تجمع در محل پتروشیمی سقاوه ادعاهایی درباره مالکیت زمین‌های این کارخانه داشته‌اند که با پیمانکار درگیر شده‌اند و به سمت پیمانکار و ماشین آلات آن‌ها سنگ پرانی کردند که توسط مأمورین نیروی انتظامی بازداشت و به مقامات قضایی تخویل داده شدند.

  بازیان در ادامه بیان کرد: خانواده‌های افراد دستگیر شده از این اقدام فرزندانشان اظهار پشیمانی کرده‌اند اما باید روال قانونی صورت گیرد.

  فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد در پایان تاکید کرد: این خبر کذب محض بوده و با کسانی که این فیلم را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند برخورد قضایی خواهد شد.

  درگیری مردم روستای بی‌بی خاتونین(ع) با نیرو‌های‌انتظامی کذب است/ برخی افراد مغرض قصد اخلال در منطقه را دارند

  بخشدار مارگون در بویراحمد با رد درگیری در محل اراضی سقاوه بویراحمد در اعتراض به احداث پتروشیمی در این اراضی، انتشار چنین اخباری را نادرست خواند.

  «علی ملکی» گفت: پیش از ظهر امروز برخی معارضان در اعتراض به اجرای این طرح در زمین‌های کشاورزی منطقه تجمع کرده بودند که با حضور برخی مسئولان و توضیحاتی که داده شد متفرق شده و به خانه‌های خود رفتند.

  وی بارد هر گونه درگیری بین مردم روستای بی‌بی خاتونین(ع) با نیرو‌های انتظامی افزود: پیش از ظهر امروز برخی از معارضان و افراد مغرض قصد ایجاد درگیری و سوء استفاده از فضای موجود را داشتند که توسط نیرو‌های انتظامی حاضر در منطقه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

  دست سرمایه گذار را بخاطر احداث پتروشیمی دنا بویراحمد می‌بوسم/ برخی بخاطر مخالفت با نماینده مجلس قصد تحرک مردم را دارند

  بخشدار مارگون بویراحمد افزود: ما بعنوان نماینده دولت و ازسویی بعنوان خدمتگزار کوچک مردم این منطقه از اجرای طرح پتروشیمی سقاوه بویراحمد بخوبی استقبال کرده زیراکه بخوبی می دانیم داشتن چند جوان بیکار در یک خانواده چه معنایی دارد.

  بخشدار «مارگون» بویراحمد باتشریح چگونگی احداث پتروشیمی دنا بویراحمد تاکید کرد که دست سرمایه گذار این پروژه را بخاطر احداث پتروشیمی سقاوه می‌بوسد.

  “علی ملکی” گفت: همه ما شرایط کشور و استان و حتی منطقه را در بخش بیکاری جوانان می دانید و حال که سرمایه گذاری برای رفع این مشکل به منطقه سقاوه مارگون آمده تا بخشی از مشکلات بیکاری را حل کند من بعنوان نماینده دولت دست این سرمایه گذار و حتی مسوولانی که بفکر این منطقه هستند را می‌بوسم.

  وی با بیان اینکه طرح پتروشیمی دنا بویراحمد از پروژه‌های خوب اشتغالزایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهرستان بویراحمد محسوب می‌شود, اظهارداشت: تمام مردم منطقه از اجرای این پروژه خوشحال و راضی بوده و کمتر از ۱۰ خانوار ادعا دارند که در اراضی پروژه دارای حق و حقوق هستند.

  بخشدار مارگون بویراحمد افزود: ما بعنوان نماینده دولت و ازسویی بعنوان خدمتگزار کوچک مردم این منطقه از اجرای طرح پتروشیمی ذنل بویراحمد بخوبی استقبال کرده زیراکه بخوبی می دانیم داشتن چند جوان بیکار در یک خانواده چه معنایی دارد.

  ملکی با اشاره به روند روبه رشد نرخ بیکاری در بخش مارگون شهرستان بویراحمد, خاطرنشان کرد: بخش مارگون درحال تبدیل شدن به یک منطقه صنعتی است و از الان می‌توان چشم انداز خوبی را برای این منطقه در بخش صنعت ترسیم کرد.

  وی گفت: امروز که عملیات اجرایی پتروشیمی دنا بویراحمد شروع شد نیز شاهد استقبال قابل تحسین مردم منطقه بوده و البته در مناطق کوچکی چون ما هرکس بخواهد سرمایه گذاری کوچکی کند برخی سواستفاده نموده و اقدام به تحریک اهالی منطقه می‌کنند.

  این مسوول بخش مارگون شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه برخی از اهالی در طرح‌های کوچکی مانند باغدارای هم اقدام به ایجاد معارضاتی می‌کنند تصریح کرد: متاسفانه حسادت‌ها سبب ایجاد چنین معارضاتی شده و سرعت توسعه را در منطقه کند نموده است.

  ملکی گفت: اراضی پتروشیمی دنا بویراحمد هیچ ربطی به افراد خاص نداشته و ملک دولت جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

  وی با تاکید براینکه سرمایه گذار براساس قانون درخواست اراضی سقاوه بویراحمد را برای احداث پتروشیمی نموده و تمامی مراحل قانونی نیز در این ارتباط طی شده است, اظهارداشت: ۹۰ هکتار براساس قانون در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته که تمامی این واگذاری قانونی است.

  بخشدار مارگون بویراحمد گفت: معارضین که تعداد آن‌ها کمتر از ۱۰ خانوار هستند می گویند ما ۲۴ نسق در این محدوده داریم که اگر تمامی این نسق‌ها را جمع بندی بکنیم ۸۰ هکتار می‌شود درحالیکه همین افراد حدود ۱۵۰ هکتار اراضی در اختیار دارند.

  ملکی با بیان اینکه اگر کسی اعتقاد دارد حق و حقوقی در این اراضی دارد بایستی براساس قانون عمل کند, ادامه داد: یک هزار و ۳۰۰ هکتار زمین دیگر در دشت سقاوه وجود دارد که آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری است.

  وی افزود: اگر کسی از معارضان بتواند از دستگاه قضایی مارگون حکم بگیرد که در اراضی سقاوه که اکنون در اختیار پتروشیمی قرار گرفته مطمئن باشد که حق و حقوق وی بنحو کامل به وی پرداخت می‌شود.

  بخشدار مارگون بویراحمد با تاکید براینکه کسی نمی‌تواند زمین دولت جمهوری اسلامی ایران را متعلق به خود بداند ادامه داد: متاسفانه برخی در موضوع پتروشیمی بویراحمد قصد سواستفاده داشته اما مطمئن باشند چیزی عایدشان نمی‌شود.

  ملکی گفت: متاسفانه برخی چون با نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی مخالف هستند اکنون دست به تحرک مردم منطقه زده و از مردم می‌خواهند معارض و مخالف چنین پروژه‌هایی باشند.

  وی با تقدیر و تشکر از مسوولان استانی, نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای و مردم منطقه مارگون بویراحمد, اظهارداشت: ما آمادگی کامل برای همراهی با سرمایه گذار را در منطقه داشته و بدون شک, قانون با کسانی که بخواهند بطور غیرقانونی اقدام به آشوب و هرج و مرج در هر منطقه ای بکنند برخورد خواهد کرد.

  بخشدار مارگون بویراحمد افزود: از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم در کنار مسوولان, مردم و سرمایه گذار پتروشیمی دنا بویراحمد بوده زیراکه این همراهی‌ها بنفع نظام و مردم است.

  ملکی تاکیدکرد که برای رشد و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه حوزه مارگون بویراحمد حاضر است دست هر سرمایه گذاری را ببوسد تا مشکلاتی همانند بیکاری جوانان دیارش را حل و فصل کنند.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۶ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  بیکار
  تاریخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۰۱:۵۰
  1

  از بیکاری جوانها..میکنید و زمینهای ناب ب..خود استفاده می کنید..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 1

  عسکری
  تاریخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۱۴:۰۰
  2

  درود بر زارعی و ملکی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 11

  ملکزاده
  تاریخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۲۴:۵۰
  3

  . اونجا اصلا ملک نداری /

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 5

  مرد
  تاریخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۱:۰۵
  4

  … مردم گرفتند زمین نداری که این حرفای …مردم اون منطقه ماهستیم نمی خواهیم در..کشاورزی بهتر..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  عدالتخواه
  تاریخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۴۴:۱۴
  5

  .کنه مسئولی را که صندلی مسئولیت را به حق مردم مظلوم ترجیح میده .نه ظلم کن و نه ظلم بپذیر که این مرام حسین و منطق دین است. مردم سقاوه جلوی خدا سربلندهستن…

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  واقع بین
  تاریخ : ۲۳ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۱:۰۰
  6

  حالا که یه عده اومدن میخوان سرمایه گذادی کنن. میخوان جلوی توسعه منطقه اجدادی ما رو بگیرن . تو رو خدا کوتاه بیایین . در پروژه های زیادی در استان ابتدا استعلام از منابع طبیعی و امور اراضی صورت میگیرد و سپس اقدام به فعالیت میکنن . زمین ها دولتی هستن و مردم هیچ مالکیتی ندارن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶