کبنانیوز؛ کبناخبر | زمین پتروشیمی بویراحمد (دشت سقاوه) متعلق به دولت بود / هر کس ادعایی دارد، از منابع طبیعی طرح دعوی کند

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۶ | کد خبر : 298954 |
 •   
  مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد؛

  مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمین پتروشیمی بویراحمد سند رسمی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران داشت و با طی تمام مراحل قانونی به شرکت مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد واگذار شد.

  کبناخبر؛

  مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمین پتروشیمی بویراحمد سند رسمی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران داشت و با طی تمام مراحل قانونی به شرکت مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد واگذار شد.

  به گزارش کبنا از یاسوج، عزت اله بهشتی فرد با بیان اینکه در زمینه واگذاری زمین به پتروشیمی بویراحمد قانون رعایت شده است، افزود: طبق ماده ۵۶ سابق یا ۲ فعلی، اعمال مقررات کردیم، تمام مراحل قانونی طی شد و سند رسمی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.

  وی با اشاره به اینکه در سطح استان یک میلیون و ۴۵۴ هزار هکتار از اراضی ملی به نام دولت سند دارد، تصریح کرد: برای پتروشیمی بویراحمد هم سه نقطه را پیشنهاد دادند که مکان فعلی به مساحت ۸۱ هکتار دارای پیوست زیست محیطی و استعلامات ۱۱ گانه امور اراضی است که از این میزان زمین، از زمین‌های سنددار به نام دولت به پتروشیمی بویراحمد اختصاص یافته و واگذار شده است.

  مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از صدور کلیه مجوزات قانونی برای پتروشیمی بویراحمد از سوی منابع طبیعی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ما مانند تمام طرح‌های سرمایه گذاری در استان که فرآیندهای قانونی را طی کرده، در شورای برنامه ریزی استان و کمیسیون امور زیربنایی مطرح و مصوب شده باشد، به پتروشیمی بویراحمد زمین واگذار کردیم.

  بهشتی فرد اظهار کرد: در خصوص زمین‌های منابع ملی که دارای سند به نام دولت هستند نیز ما تمام فرآیندهای قانونی و محدودیت‌های اراضی زارعی و کشاورزی را رعایت و آن‌ها را به نام دولت تثبیت مالکیت کرده‌ایم که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

  وی با اشاره به اینکه اگر کسی هم ادعایی نسبت به زمین‌های اراضی ملی دارد می‌تواند از راه قانونی آن را پیگیری کند، بیان کرد: هر کسی ادعایی دارد می‌تواند نسبت به طرح دعوی علیه منابع طبیعی در مراجع قضایی یا از طریق کمیسیون ماده ۵۴ که جهادکشاورزی، منابع طبیعی، اقتصاد و دارایی عضو آن هستند، اقدام کند و سند، نقشه و مستنداتش را ارائه نماید.

  مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری قطعی زمین به پتروشیمی بویراحمد با رعایت تمام موارد قانونی خبر داد و تاکید کرد: زمین پتروشیمی بویراحمد سند انفال به نام دولت دارد و متعلق به هیچ شخص خاصی نیست که در راستای قانون برای سرمایه گذاری واگذار شده است.

   

  گفتنی است که زمین پتروشیمی بویراحمد مشهور به اراضی سقاوه به پلاک ۲۹۳/۱۳ به مساحت دو هزارو چهل و دو هکتار و نیم به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به شماره ثبت ۶۵۵ در صفحه ۱۶۹ به ثبت رسیده است و از این میزان ۸۱ هکتار طبق شماره ثبت ۲۵۴۰۱ در مورخه ۸ آبان ماه در دفترخانه رسمی به مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد واگذار شده و در تاریخ ۱۲ آذرماه توسط نمایندگان امور اراضی و منابع طبیعی به این شرکت تحویل گردیده است

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۸ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  تغییر
  تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۴:۴۵
  1

  این زمین منابع ملی برچه اساس واگذارشده به پیمانکارخاص

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 36 Thumb down 1

  شرمت الله
  تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۰:۴۷
  2

  ابن ی حربه انتخاباتی هست مگه امکان داره اثرات مخرب زیست محیطی زیادی رو در بر داره و تامین اب و مواد اولیه این ÷تروشیمی چگونه تامین میشه این طرح بیس علمی نداره ایا مجوز های لازم را داره

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 34 Thumb down 1

  بهزاد
  تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۰۶:۴۸
  3

  مگه چون متعلق به دولته باید با چنین زمین های بکر وحاصلخیزی چنین طرحی رو که تبعات زیست محیطی واجتماعی داره رو اینجوری فدای منفعت اشخاص کنید

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 33 Thumb down 0

  میراث مشترک
  تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۵۶:۰۶
  4

  محیط زیست میراث مشترک تمام انسانهاست‌. از منطقه ویژه پتروشیمی بندر امام عبرت بگیرید که طی چندسال هوای ماهشهر رو به شدت آلوده و سمی نموده اند. پایتخت طبیعت کشور را با پتروشیمی به نابودی نکشانید.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 32 Thumb down 0

  بیطرف
  تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۵:۴۵
  5

  خدا . کستئی رو که میخوان اون طبیعت زیبا رو ب.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بیطرف
  تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۶:۱۱
  6

  .. کسائی رو که میخوان اون طبیعت زیبا رو به نابودی بکشن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دیارسقاوه
  تاریخ : ۲۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۴۷:۲۶
  7

  واقعا باید قدر این صنعت را که باعث اشتغالزایی و رونق اقتصادی برای این منطقه و شهرستان و استان میشود را دانست .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  بچه ی گچساران
  تاریخ : ۲۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۷:۴۵
  8

  بله درست می گویید قیچی وپارچه دست خودتان ببریید وبدوزید .بارها مستندات ونسق های که از سال ۴۲درخوزستان درهمین سقاوه دارند. چه فایده.. نیست بترسید ازآه مردم بیچاره

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷