کبنانیوز؛ کبناخبر | بیانیه جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد گچساران

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۶ | کد خبر : 297978 |
 •   
  به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو|

  با توجه به اینکه جمعیت دانشجویی همراهان خود را از خانوادهٔ دانشگاه آزاد می‌داند این درخواست را از مجموعهٔ مدیریتی جدید دانشگاه آزاد دارد که فضایی برابر بدون از نگاه جناحی به تمامی تشکل‌های دانشجویی داشته باشد. ظن تلاش، برای تک صدایی کردن در دانشگاه آزاد و هاشمی زدایی را از این مجموعه دور کند. تا شاهد پویائی هر چه بیشتر تشکل‌های دانشجویی در این مجموعه باشیم.

  کبناخبر؛

  در ابتدا میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفتهٔ وحدت را به همهٔ مسلمانان جهان تبرک عرض می‌کنیم. ۱۶ آذر روزی ایست که باعث پیدایش یک حرکتی بزرگ در دانشگاه شد که بعد از آن تاریخ، تا کنون منشأ تمامی تحولات در کشورمان بوده است. شهادت سه دانشجوی مهندسی دانشگاه تهران در اعتراض به کودتا برعلیه دولت مردمی مصدق، نشان دهندهٔ استبداد ستیز بودن این جنبش از بدو پیدایش تا کنون است. هیچ حوادثی را در تاریخ معاصر نمی‌توان یافت که جنبش دانشجویی در آن بی تأثیر باشد. این قشر فهیم و آگاه جامعه همیشه نسبت به مسائل مختلف عکس العمل سریع تری نسبت به سایر اقشار داشته است و این نشان دهندهٔ هوشیار بودن جنبش دانشجویی دارد. جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران به عنوان عضوی کوچک از این خانوادهٔ بزرگ، ضمن زنده نگه داشتن یاد شهیدان دانشجو، این روز را به همهٔ دانشجویان تبرک عرض می‌نماید و در پایان چند مسئله را یادآور می‌شود که:

   

  اول اینکه، همهٔ مسئولان و نهادهای نظام جمهوری اسلامی باید این موضوع را در نظر داشته باشند که جنبش دانشجویی برای نظام نه تنها تهدید نیست بلکه فرصتی است که باعث می‌شود نخبگان جامعه در حوزه‌های مختلف شناسایی شود و این خود سرمایهٔ بزرگی هست که باید قدر آن را دانست.

  دوم اینکه، دولت روحانی با حمایت عظیم دانشجویان توانسته است در دو دوره سکان قوهٔ مجریه را بر عهده بگیرد و این قشر مطالباتی از ابتدا تا کنون از این دولت داشته‌اند که هنوز قسمتی از آن بخصوص امنیتی بودن فضای دانشگاه، محرومیت از تحصیل دانشجویان ستاره دار برای فعالین دانشجویی هنوز لمس می‌شود و رفع آن‌ها از مهم‌ترین مطالبات دانشجویان از دولت تدبیر و امید است.

  سوم، با توجه به اینکه جمعیت دانشجویی همراهان خود را از خانوادهٔ دانشگاه آزاد می‌داند این درخواست را از مجموعهٔ مدیریتی جدید دانشگاه آزاد دارد که فضایی برابر بدون از نگاه جناحی به تمامی تشکل‌های دانشجویی داشته باشد. ظن تلاش، برای تک صدایی کردن در دانشگاه آزاد و هاشمی زدایی را از این مجموعه دور کند. تا شاهد پویائی هر چه بیشتر تشکل‌های دانشجویی در این مجموعه باشیم.

   

  “جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران ۱۶ آذر نود و شش”

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...