کبنانیوز؛ کبناخبر | زور رستم و تغییر مدیران کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۵ | کد خبر : 296379 |
 •   
  یادداشت| علی انصاری

  تعامل با فلان جریان سیاسی نه یعنی اینکه بهمان شخص به کار گرفته شود، بلکه این همنشینی‌ها و این اتحاد و هم‌دستی صرفاً باید راستای منافع عموم مردم باشد نه در مسیر منافع گروه و جناح خاص.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  علی انصاری

  در روزهای اخیر در فضای عمومی و رسانه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد موضوع انتقاد صریح استاندار به بعضی از مدیران بحث و بررسی شد.

  استان کهگلویه وبویراحمد یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور و وابسته به اعتقادات عشیره‌ای و قبیله‌ای هست.

  قبل از دکتر احمدی، دکتر خادمی که یکی از فرزندان این استان و از استانداران صبور و مردمی وبا اخلاق‌ترین استانداران کشور و متهم به قوم گرایی بود، اگر چه دکتر خادمی در مدیریت و در پیگیری مشکلات و مسائل مهم استان توانمند بوده و در این زمینه کوتاهی نداشته است، ولی متاسفانه بعد از رفتن ایشان خیلی‌ها و حتی عده‌ای از نزدیکانش ایشان را متهم به قوم گرایی کردند و ساز مخالف نواختند که جای تأسف بود.

  بعد از رفتن خادمی و آمدن دکتر احمدی و نوع مدیریت ایشان، این انتقادات به سمت سوی دیگری رفت و گفته می‌شود آقای احمدی مدیری سخت گیر می‌باشد.

  احمدی مدیر توانمند و سابقه مدیریت کلان در کشور را در کارنامه خود دارد. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در رسانه ها و فضای مجازی سوابق روشن ایشان ثابت شده است.

  کارشناس استانداری ایلام، معاون فرمانداری ایلام، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، مدیرکل دفتر منابع مالی و بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر دبیرخانه ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، معاون مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی کشور، ریاست پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، عضو شورای مشاوران دیوان محاسبات کشور، مشاور وزیر نفت در امور برنامه ریزی، عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت و پالایش فر آوردهای نفتی

  عضو گروه پژوهشی عدالت و رفاه اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو کمیته آموزش (آموزش و توسعه پایدار) کمیسیون ملی یونسکو،

  نماینده پارلمان جمهوری اسلامی ایران در سازمان تجارت جهانی (ژنو، سوییس ـ ۲۰۱۳) را در کارنامه خود دارد.

  در طول مدت این دو ماه از سپری شدن مدیریت ایشان در کهگلویه و بویراحمد موضوع توانمندی ایشان برای عموم ثابت شد و طبیعی است که هر مدیری با هر توانمندی مخالفین و منتقدینی دارد.

  حالا فارغ از توانمند بودن یا نبودن ایشان این روزها بحث تند بودن احمدی از سوی برخی افراد مطرح است. برای روشن شدن مقصودم از این نوشتار با یادآوری دوران تحصیل به تمثیل در این زمینه اشاره می‌کنم.

  همه ماها دوران دانش‌آموزی و دانشجویی را تجربه کردیم و به یاد داریم هر روزی که درس نخوانده بودیم یا غیبت می‌کردیم و یا هم دعا می‌کردیم، معلم در کلاس حضور پیدا نکند و اگر هم درس‎هایمان را خوب بلد بودیم در کلاس روی میز و نیمکت اول می‌نشستیم و آماده هر گونه پرسش و پاسخ بودیم.

  تاجایی که از مدیریت دو ماهه دکتر احمدی نتیجه گرفتیم، می‌توان گفت: داستان بعضی از مدیران ما اینچنین است، اگر کار بلد باشیم و وظیفه خودمان را درست انجام داده باشیم با روحیه باز و مشتاق از کار و فعالیت در جلسه و غیر از جلسه استقبال می‌کنیم و اگر هم کارهایمان مانده و یا تجربه کاری نداشته باشیم یا از جلسات می‌گریزیم و یا به رسانه‌ها پناه می‌بریم و واکنش‌های بی جا و غیر منطقی نشان می‌دهیم.

   

  برخی از مدیران هم با تخریب و حاشیه سازی برای استاندار به هر دری می‌زنند. حتماً مدیرانی که ضعیف هستند و روزمه کاری خوبی ندارند دکتر احمدی به جد دنبال تغییر آن‌ها می‌باشد.

  باید بدانیم دکتر احمدی چگونه می‌خواهد تغییر مدیران را استارت بزند. آیا انتخاب مدیران برای ایشان سخت است یا به راحتی می‌تواند عزل و نصب کند چون هر گروهی از سیاسیون برای انتخاب مدیران نظرهای متفاوتی دارند، اگر برای انتخاب مدیران تنها خودش تصمیم گیرنده باشد خیلی راحت و اگر سیاسیون و نمایندگان باید پیشنهاد بدهند مدت زیادی طول می‌کشد تا اینکه بتواند تغییر دهد و نیروی توانمند و مورد اعتماد خود را انتخاب کند.

  اما متأسفانه باید گفت که اگر استاندار به خواسته‌های آن‌ها توجه کرد، آن را یار شفیق خود می‌دانند و از آن تمجید می‌کنند وئاگر هم استاندار به توقعات آن‌ها توجه نکرد آن را مدیری ناتوان و ضعف می‌نامند و مسائلی همانند تند خویی و بد اخلاقی را بزرگ می‌کنند.

   

  دکتر احمدی اگر بخواهد با همه قشر و همه سیاسیون و حتی همه نمایندگان تعامل داشته باشد، انتخاب هر مدیری برایشان زور رستم می‌خواهد.

  نمایندگان کسی را پیشنهاد میدهندکه در انتخابات از خودشان حمایت کرده باشد و به فکر انتخابات آینده هم باشد، شاید زیاد کاری به سوابق مدیریت و مدرک آن هم نداشته باشند، خواه قوی باشد و خواه ضعیف باشد.

  سیاسیون مخصوصاً آن‌هایی که ستاد روحانی را به عهده داشتند، توقع داشتند کسی را که خودشان پیشنهاد دهند، سکان استانداری کهگلویه و بویراحمد را به عهده بگیرد، ضعیف باشد و یا قوی مهم نبود، بلکه مهم آن است که گوش به فرمان خودشان باشد. دیگر صاحب‌نظران هم قطعاً توقع داشتند، وزیر کشور کسی را انتخاب کند که در عزل و نصب با آنها تعامل داشته باشند.

  احمدی کار بلد است، به گفته مسوولان رده بالای کشور او از افتخارات حوزه مدیریتی کشور محسوب می‌شود، وزیر، معاون وزیر و نمایندگان و همه و همه او را به خوبی می‌شناسند، عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار مرکزی به خاطر او به استان کوچک‌تر کهگیلویه و بویراحمد آمد، فیلی یکی از قوی‌ترین معاونین عمرانی در کشور است.

  نمایندگان و افرادی که ادعای روشنفکری و توسعه‌نگری دارند، اجازه دهند تا احمدی در مدار قانون کارش را انجام بدهد. اگر چه تعامل، همفکری و وحدت لازمه کار نیز می‌باشد، اما همفکری و تعامل به معنای دخالت و تحمیل و فشار آوردن نیست. به معنی اینکه هر چه ما گفتیم، نیست. همفکری و وحدت به این معنا است که کارها و امورات مردم به بهترین شکل و نحو و با سرعت بالا انجام بگیرد.

  تعامل با فلان جریان سیاسی نه یعنی اینکه بهمان شخص به کار گرفته شود، بلکه این همنشینی‌ها و این اتحاد و هم‌دستی صرفاً باید راستای منافع عموم مردم باشد نه در مسیر منافع گروه و جناح خاص.

  پس باید وجدانمان را قاضی قرار بدیم و خودمان را جای آقای احمدی تصور کنیم، چون باید بدانیم د رصورت دخالت در امورات و به ویژه تغییر مدیران، انتخاب کردن سخت است، و شاید مدیرانی به کار گمارده شوند که وضعیت استان‌ ما همین باشد که همین است، نه رونق اقتصادی شاهد باشیم، نه اشتغال و نه کاهش آسیب‌های اجتماعی. پس باید همه سیاسیون، نمایندگان و افراد صاحب نفوذ دخالت نکنند و بگذارند دکتر احمدی مدیرانی قوی و کار آمد انتخاب و مدیرانی که کارنامه خوبی دارند، ابقا کند. و نکته مهم اینکه تنها با یک چشم آن هم چشم شایسته‌سالاری و توسعه و پیشرفت به کل استان سرافراز کهگیلویه و بویراحمد داشته باشیم و دست از جنگ‌های زرگری طایفه‌گرایی، قوم‌گرایی و جناح‌بازی و سیاست‌بازی برداریم.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۲۸ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  همشهری
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۲:۰۶
  1

  ایشان اصلا تجربه مدیریتی ندارد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 3

  همشهری
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۴:۰۶
  2

  هحمدی … نیست ری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ساعد
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۰۶:۵۸
  3

  از استاندار محترم محترمانه درخواست داریم مدیر ورزش را تغییر دهید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 5

  kkkkkkkkkkk
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۶:۲۹
  4

  اگر دلسوز این استان هستید به این شخص کمک کنید،بنده با تفکرات این شخص اشنا هستم و اگاه هستم اقای دکتر احمدی نه فقط خواستار پیشرفت این استان بلکه خواستار پیشرفت تمام کشور در تمام زمینه ها می باشد و همیشه بخاطر بیکاری جوانان این مملکت یا پیشرفت نکردن این کشور در بعضی زمینه ها واقعا ناراحت و تاسف میخورد و از هیچ کمکی برای پیشرفت این استان و کشور به خاطر اعتقادات و طرز فکرش دریغ نخواهد کرد ،دکتر احمدی مانند هر شخص دیگری ممکن است دارای نقاط قوت و ضعف باشد اما شک نکنید یکی از دلسوزان واقعی این مملکت می باشد که عمیقا از وضعیت این کشور و فشاری که بر مردم به خاطر مسائل اقتصادی و اشتغال وارد می شود ناراحت می باشد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  آزاده
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۳۱:۰۱
  5

  محمدی آزاده توانا را می خواد عوض کنه این اندازه تمجید لازم نیست …مشک ان است که ببوید .نه انکه عطار بگوید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  سلمان فارس
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۳۶:۱۷
  6

  یعنی این استاندار زورش به ورزش نمیرسه که مهها ست داریم فریاد میزنیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 4

  شیر دبگمی
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۰۰:۵۳
  7

  جناب دکتر احمدی اگر شما نیروی انقلابی هستید سعی کنید محمدی که یک آزاده و هشت سال در اسارت به سر بردند حفظ کنید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  جوان … تولید کننده
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۰۳:۱۷
  8

  بابد ببینیم آیا تسلیم نماینده ها برای معاونت های خود میشود … اگه شد ضعیف میباشد اگه نشد اینها که شما میگویید درست میباشد جناب قلندری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  دلسوز
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۵:۴۴
  9

  از استاندار خواهش میکنم مدیر ورزشی استان رو تغییر بدن و استادیوم تختی شهرستان گچساران رو حتمان دیدن کنن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 4

  فردا
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۰۰:۳۹
  10

  اگه قوی بود معاونت هارا با نمایندگان تقسیم نمی کرد. شما هم نمی خواد انشا بنویسید مردم هزاران مشکل دارند و اینها به فکر پست و مقام خودشون

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  ورزشکار
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۰۵:۴۱
  11

  جناب استاندار لطفا معاونین اداره کل ورزش بسیار در ورزش فاجعه به بار اورده اندیکی از هیاتها.د ودیگری معلم ورزش بوده .ل هست اومده لطفا چاره ای بیندیشید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۰۷:۵۹
  12

  ازمدیرکل ورزش بابت زحمات بی دریغ ویک تنه ایشان درجهت پیشبرد اهداف استان بسیار سپاسگذاریم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  ارباب رجوع
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۱۲:۲۱
  13

  از مدیرکل محترم ورزش تقاضا داریم به زودی معاونین خود راتغییر دهند اگر به همین منوال ادامه دهند ورزش رو به نزول خواهد شدچون نه تخصص و تجربه مدیریت دارند ونه ا.سازمانی .!!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  نه سردسیری نه گرمسیری
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۰:۵۵
  14

  اینکه جناب دکتر احمدی مخالف قوم گرایی هستند واقعا قابل تقدیر می باشد ولی این معاون اداره کل ورزش که فبلا معلم ورزش بوده هرچی باشتی هست رو دور خودش جمع کرده وخارج از اداره هم تا میتواند ..د…….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  افکارعمومی
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۳۴:۰۴
  15

  تامین اجتماعی قسمت بیمه ای یاسوج رادریابید!!!!!!!!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  استاندار
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۳۵:۲۴
  16

  استاندارمحترم نظری به اداره اب فاضلاب فرمایید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۵۵:۳۷
  17

  ۸ساله اقای پیمان جو و بر و باندش سر کارن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۵۶:۰۵
  18

  یعنی استاندار..ش به ..و نمیرسه که عوضش کنه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  دلسوز
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۳۲:۵۴
  19

  خدمت استاندارمحترم معاون ورزشی اداره کل درمنزل دولتی مدتهاست نشسته وکسی پیگیری….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  کارشناس
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۳۸:۴۰
  20

  معاون فنی ورزشی اداره کل ورزش جناب اقای حکمتی باالاجبار از هیاتهای ورزشی استان……وبا ارباب رجوع غیر از قوم وخویش خودبسیار……

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  جمعی از قهرمانان
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۴۰:۵۰
  21

  از تلاشهاوپی گیریهای جناب دکتر سید علوی مدیرکل ورزش استان بسیار سپاسگزاریم.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۴۵:۰۲
  22

  اقای استاندار فکری برای مسکن مهر دهدشت کنید ما هر چه میریم پیش اقای پیمان جو فایده ای نداره .تکلیف ما چیه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۴۶:۲۹
  23

  دکتر خادمی که نتونست پیمان جو رو عوض کنه حتما دکتر احمدی هم نمیتونه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۴۷:۴۳
  24

  تعویض پیمان جو چه ربطی به استاندار داره مدیر کل .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  سلمان فارس
  تاریخ : ۱۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۴:۰۵
  25

  ورزش باید تغییر کند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  بی طرف
  تاریخ : ۱۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۹:۴۱
  26

  تا زمانی که ساختار اجتماعی و دموکراسی اینگونه باشد هیچ سولی نمی تواند مطیع نماینده ها نباشد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  آرمان شهر
  تاریخ : ۱۳ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۸:۱۲
  27

  از جناب آقای دکتر احمدی استاندارمحترم دلسوز باتجربه کمال تقدیروتشکر را داریم وازهمه کسانی که واقعا وقلبا دلشان برای استان میتپدانتظاری همکاری و همدلی با آقای استاندارراداریم تاشاهدپیشرفت استانمان باشیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۱۴ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۰۵:۰۶
  28

  کامنت شماره۱۴
  ..ب شهرستان واستان هردو به لطف آقای زارعی ا.ءمدیریت برخوردارند.
  خدابه داد مردم برسه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...