کبنانیوز؛ کبناخبر | گزارش عملکرد زارعی(قسمت اول)؛ بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمانی جنوب کشور در یاسوج

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۶ | کد خبر : 293603 |
 •   
  زارعی در گفت وگوی با شبکه دنا:

  غلام‌محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا سه‌شنبه شب در برنامه خانه ملت از شبکه استانی دنا، بخش نخست گزارش عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی را ارائه داد.

  کبناخبر؛

  غلام‌محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا سه‌شنبه شب در برنامه خانه ملت از شبکه استانی دنا، بخش نخست گزارش عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی را ارائه داد.

  به گزارش کبنا، زارعی گفت: بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ مترمربع در روستاهای مختلف شهرستان‌های بویراحمد و دنا عملیات بهسازی، آسفالت و جدول‌گذاری انجام شده که در نوع خود کار بسیار بزرگی است و با کل اقدامات انجام شده در طول تاریخ روستاهای استان قابل مقایسه.

  وی با بیان اینکه گازرسانی به روستاها به دلیل مرتفع و سردسیری بودن مناطق و مطالبه جدی مردم برای تأمین گاز مصرفی از اولویت‌های ما بود، افزود: در سه و چهار سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته، بخش‌ اعظمی از روستاهای ما در مناطق مختلف از جمله لوداب، مارگون، بخش مرکزی شهرستان بویراحمد و حوزه‌های مختلف شهرستان دنا از نعمت برق برخوردار شدند.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هفته گذشته عملیات گازرسانی را به دورترین روستاهای حوزه سادات محمودی با وجود کوهستانی بودن منطقه و صعب‌العبور بودن مسیر شروع کردیم و برای سایر مناطق دورافتاده نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته که امیدواریم ظرف دو سال آینده برنامه گازرسانی به همه روستاهای استان تعیین تکلیف شود.

  زارعی به مسأله آبرسانی اشاره داشت و عنوان کرد: با وجود منابع آب فراوان در استان و برخورداری از چشمه‌سارها و رودخانه‌های شیرین و فراوان، بسیاری از روستاهای ما در سالیان گذشته از آب آشامیدنی سالم و کافی محروم بودند که به همین دلیل با پیگیری‌های انجام شده با کمک گرفتن از اعتبارات صندوق توسعه ملی عملیات آبرسانی به بیش از ۴۰۰ روستای استان شروع شد.

  وی با بیان اینکه تعدادی از این مجتمع‌های آبرسانی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا قرار دارد، گفت: عملیات اجرایی تعدادی از این مجتمع‌ها به اتمام رسیده و تعدادی نیز در حال اجرا است و تلاش می‌کنیم ظرف دو سال آینده روستایی بدون آب آشامیدنی سالم و کافی در استان وجود نداشته باشد.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته در حاشیه شهر یاسوج با معضل برق‌های غیرمجاز و قرار گرفتن پایه‌های برق در وسط معابر مواجه بودیم، گفت: با بهره‌گیری از اعتبارات وزارت نیرو توانستیم قریب به اتفاق روستاها و مناطق شهری را از سیستم‌های برق‌رسانی سیم به کابل برخودرار کرده و به یک برق پایدار برسیم.

  زارعی با اشاره به اینکه اکثر شبکه‌های برق کاملا اصلاح و امروز اکثر روستاها و نقاط استان از روشنایی معابر برخوردار هستند، ابراز کرد: امروز شاهد این موضوع هستیم که خاموشی در شهرها و روستاهای ما به حداقل رسیده مگر اینکه حادثه غیرمترقبه‌ای سبب شود برای لحظاتی برق نقاطی قطع شود.

  وی با بیان اینکه یکی از مسائل بسیار مهم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در سال‌های گذشته تأمین فضاهای درمانی موردنیاز بود، گفت: یکی از آرزوهای قلبی بنده این بود که بیمارستان ۲۹۰ تختخوابی یاسوج به بهره‌برداری برسد  و به همین دلیل با پیگیری‌های صورت گرفته و تأمین اعتبار موردنیاز می‌توانیم این نوید را بدهیم که تا دو ماه آینده شاهد افتتاح یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی جنوب کشور در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تأسیس این بیمارستان علاوه بر نیازهای درمانی، نیاز آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان را نیز تأمین می‌کند، افزود: علاوه بر بیمارستان ۲۹۰ تختخوابی، یک مرکز کلینیکی بسیار بزرگ نیز در شهر یاسوج در حال احداث است که ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

  زارعی با اشاره به توسعه مراکز بهداشتی و درمانی در سطح شهرها و روستاهای استان، گفت: دریافت مجوز دو بیمارستان در مرکز شهرستان دنا و مرکز بخش پاتاوه از دیگر دستاوردهای مهم دو سال گذشته بود.

  وی به پروژه تطویل باند فرودگاه یاسوج اشاره داشت و تصریح کرد: به دلیل کوتاه بودن طول باند، پروازهای نیمه سنگین به سختی در فرودگاه یاسوج انجام می‌شد که خوشبختانه عملیات تطویل باند فرودگاه یاسوج اجرا و هم‌اکنون پیشرفت بالای ۹۰ درصد داشته و ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: راه‌آهن از پروژه‌های مهم و حیاتی استان بود که در یکی دو سال گذشته عملیات اجرایی آن شروع شد و هم‌اکنون بیش از ۲۵ کیلومتر از آن بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  زارعی با اشاره به اهمیت احداث سد تنگ سرخ، گفت: احداث این سد برای آینده مرکز استان و تأمین آب شرب، کشاورزی و صنعت آن بسیار حیاتی است.تیتر خبر:

  وی ابراز کرد: عمده سدهایی که قبلا در استان ساخته شد در خروجی استان بود و سد تنگ سرخ از محدود سدهایی است که در ورودی استان ساخته شده است.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سدتنگ سرخ سدی با مشخصات یک سد و حوزه آبگیر بسیار خوب است، گفت: خوشبختانه با تغییر پیمانکار این پروژه و ورود قرارگاه خاتم النبیاء، امیدواریم ظرف یکی دو سال آینده شاهد بهره‌برداری این پروژه حیاتی باشیم.

  زارعی عنوان کرد: تصفیه‌خانه آب شهر یاسوج از دیگر پروژه‌های مهم شهرستان بویراحمد است که در سفر رئیس‌جمهور به استان مصوب شد و عملیات اجرایی آن با تخصیص اعتبار خوب از سال گذشه آغاز شد و امیدواریم با تأسیس این تصفیه‌خانه، آب سالم، کافی و بهداشتی برای همه مناطق شهر یاسوج تأمین شود.

  وی بیان کرد: برای مناطق بلهزار، مادوان و اطراف شهر یاسوج هم پروژه مستقل آبرسانی داریم که امیدواریم هر چه زودتر اجرایی شود تا مردم از آب سالم و کافی برخوردار باشند.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل بهره‌مندی شهرستان‌های بویراحمد و دنا از آب کافی و اراضی مناسب برای کشاورزی، ظرف دو سال گذشه اقدامات خوبی برای توسعه کشاورزی و افزایش راندمان تولید در بخش کشاورزی برداشته شده است از جمله اینکه در شهرستان دنا بالغ بر ۳۵۰۰ هکتار باغات را توانستیم به آبرسانی تحت فشار مجهز کنیم که در نوع خود اقدام بسیار بزرگی است.

  زارعی ادامه داد: بیش از هفت هزار هکتار را برای توسعه باغات دیم و غیردیم پیش بینی کردیم و در سطح شهرستان‌ بویراحمد نیز انتقال آب به مناطق مختلف پیش‌بینی شده و مطالعات لازم در این زمینه صورت گرفته است.

  وی ابراز کرد: توسعه آبیاری تحت فشار در حوزه کاکان به عنوان یک نقطه کانونی برای بحث باغداری مورد توجه بوده که بخشی از آن به بهره‌برداری رسیده و بخشی نیز در حال اجرا است.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده، در سال‌های آینده شاهد تحول بزرگی در حوزه کشاورزی و اقتصاد روستاها خواهیم بود.

  زارعی در ادامه بیان کرد: همه ما می‌دانیم که مساله و مشکل اصلی جامعه و جوانان ما مساله اشتغال است، که برای رفع بخشی از این مشکل در حوزه کشاورزی برنامه‌ریزی کردیم.

  وی با بیان اینکه بخشی از اشتغال را نیز در حوزه صنعتی دنبال می‌کنیم، گفت: بسیاری از واحدهای ما در شهرک‌های صنعتی که دچار رکود و تعطیلی بودند به چرخه تولید برگشتند و برخی نیز ایجاد شدند که از آن جمله می‌توان به کارخانه سیمان ۳۲۰۰ تنی در بخش مارگون اشاره کرد که با تلاش‌های زیادی که در طی دو سال گذشته انجام دادیم به بهره‌برداری رسید و امروز با انجام فعالیت خود، بخشی از نیاز اشتغال جامعه را تأمین می‌کند.

  نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از پیش‌بینی ساخت بزرگ‌ترین پتروشیمی در شهرستان بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: مجوزهای مربوطه دریافت شده و در صدد هستیم که با پیگری مجدانه در آینده‌ای نزدیک این پروژه شروع شود و با آغاز این پروژه بزرگ، تحول بزرگی در حوزه صنعتی و اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.

  زارعی با اشاره به اینکه در سایر حوزه‌ها هم برنامه‌هایی انجام شده که به تدریج به اطلاع مردم رسانده می‌شود، عنوان کرد: وظیفه ما خدمتگزاری است، بنده یک خدمتگزار کوچک هستم و وظیفه دارم بدون خستگی، شبانه‌روز در خدمت مردم باشم و در این زمینه هیچ منتی وجود ندارد و در این راه منتظر دعای خیر همه مردم هستیم تا از ظرفیت نمایندگی در مجلس با تمام توان تلاش کنیم که در حوزه‌های مختلف وظیفه خود را انجام دهیم.

  انتهای پیام/1016 / پ
 • ۶۹ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  همشهری
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۴۴:۵۸
  1

  بیمارستان شهدای دولت آباد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 12

  حسین
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۴۶:۳۲
  2

  واقعا ایشون کارکرده

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 17

  اصلاحات بویراحمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۴۷:۴۷
  3

  زارع این دوره رای می آورد

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 15

  علی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۴۷:۵۳
  4

  جناب آقای زارعی نماینده بویراحمد ودنا لطفا بیمارستان به نام شهدای دولت آباد است .فراموش نکنید .از کبنا نیوز نیز درخواست داریم نوشته مارا نمایش دهد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 10

  بویراحمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۲:۵۹
  5

  زارع محبوبیتی نداره این دور زورکی رای اورد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 6

  ناشناس
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۴:۰۱
  6

  شما واقعا به حرف های زارعی توجه می کنید ؟ !!!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 4

  کارمند
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۵۶:۱۸
  7

  خندیدیم اول صبح
  ممنون
  خوب بود باور کردیم……

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 2

  احمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۰۱:۵۵
  8

  زارع دیگه خبری از ..ت ملت بویراحمد نیست بیو پایین ..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 1

  اصلاحات
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۱۲:۰۶
  9

  من قطعا به زارعی رای میدم.

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 20

  ننن
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۸:۵۸
  10

  درود بر حاج زارع

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 20

  گمنامsayed hassan
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۳۹:۲۸
  11

  کجون خوت جم کو خته

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 5

  دانشگاهی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۰۳:۳۵
  12

  ای نمبارک

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 5

  ممیرو
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۰۷:۱۶
  13

  اگر تو این کارها را انجام دادی ادارات متولی ،استانداری و برنامه و بودجه چه کارمی کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  ساعد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۱۳:۰۳
  14

  این آقا ربطی به این قضیه ندارد زارع خواب است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 2

  مردم یاسوج
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۲۷:۵۳
  15

  لطفا کپروشک بازی نکنید !این بیمارستان متعلق به دوره دکتر احمدی نژاد است ؛ ما عقل داریم ومیدانیم که شما هیچ کاری برای ما انجام ندادید .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 2

  لوداب
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۴۱:۴۸
  16

  امیر کبیر بویراحمد…..حاج زارع

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 16

  بیراحمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۰۳:۳۸
  17

  بینی و بین الله دیشب که آقای زارعی گزار شمی داد ،من خجالت می کشیدم
  خدا وگیلی یکی از آقای نماینده بپرسه اینه که که شما گزارش دادید مثل مشق شب بود که اگر ما نماینده یا حتی استاندار هم نداشتیم به سرانجام می رسیدند که کارهای روتین و دم دستی بودند
  اما چرا آقای زارعی از تاثیر خودش بر بهبود وضعیت شهرستان های مطبوعش سخن نگفت؟ نگفت که وی کجای این طرح ها بود؟ نگفت که چه .. این مردم رفته ؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  احمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۲:۲۲
  18

  چرا نظرات را تغیر میدهی وبرعکس میکنی دینداری چیز خوبی است نوروز کمایی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۵:۰۳
  19

  شاید علی اکب پاک داره نظرات را تغیر می ده شاید هم کمایی که بعید میدانم این دو نفر باشد چون زارع .. برای همیشه.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۷:۲۱
  20

  زارع ب.. باقر موسوی وغریب پور انتخابات را برد راه اندازی ستاد باقر در یاسوج هم نقشه زارع بود.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  احمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۹:۰۵
  21

  زارع با..باقر موسوی وغریب پور انتخابات را برد راه اندازی ستاد باقر در یاسوج هم نقشه زارع بود علی اکبر پاک نظرم را بزن.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  علیرضا حسین زاده خلف آباد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۴۸:۳۰
  22

  درود بر مرد خستگی ناپذیر خدمت
  ماندگار و پایدار باشی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۱۵:۳۹
  23

  کلنگ این بیمارستان رو دکتر نیکبخت زد اقای زاراع چرا اینقد ..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  ه
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۴:۳۶
  24

  زارع بویراحمد ر..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  سجاد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۵:۵۶
  25

  اینای که گفته همش از کارای ناتمام نماینده قبلی دکتر هدایتخواه نماینده غیور بویراحمد و دنا ویکی از تاثیر گدارترین نمایندگان مجلس بود نه نماینده ساکت و البته این کارای بطور عادی رو ریل بودن و انجام میشدن که متاسفانه در ۵ سال گذشته روند اجراشون لاکپشتی شده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  دانش محمودی محمودآباد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۸:۲۲
  26

  درود حاجی عزیز خدا قوت ای مرد خستگی نا پذیر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 7

  درمان
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۴۶:۰۸
  27

  . هم نعمتی است جواب کامت ۴بیمارستان به اسم تنهادکترشهیداستان شهیدجلیل نامگذاری شده کجای کاری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  سعید
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۴۷:۵۴
  28

  همه ی اینها را باید استانداران توضیح دهند نه نمایندگان براستی آیا آقای زارعی میداند که وظایف نمایندگی چیست
  در ساختار حکومتی جمهوری اسلامی ایران، قوای حاکمه که عبارتند از: قوه مقننه، مجریه و قضاییه زیر نظر ولایت مطلقه امر و امامت امت هستند و این سه قوه مستقل از یکدیگر می‌باشند. (اصل ۵۷ قانون اساسی) قوانین توسط قوه مقننه از طریق مجلس شورای اسلامی که نمایندگان منتخب مردم هستند اعمال می‌شود. (اصل۵۸) هر نماینده سوگند یاد می‌کند که به موارد زیر ملتزم باشد (اصل۶۶)‌:

  ۱ـ پاسداری از حریم اسلام و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی

  ۲ـ رعایت امانت و تقوا در انجام وظایف وکالت

  ۳ـ پایبندی به استقلال و اعتلای کشور

  ۴ـ دفاع از قانون اساسی

  ۵ـ مدنظر قرار دادن آزادی مردم و تامین مصالح آنها
  وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت است.
  ۱) قانونگذاری

  مجلس شورای اسلامی در عموم مسایل در حدود مقرر در قانون اساسی، می تواند قانون وضع کند. پیشنهاد و پیش نویس قوانین تحت عنوان “لایحه” (مصوب وزرا و پیشنهاد شده توسط دولت، رئیس قوه قضائیه و یا شورای عالی استان ها) و یا “طرح” (پیشنهاد شده توسط حداقل ۱۵ نفر از نمایندگان) به مجلس وارد و تصمیم گیری در مورد آنها انجام می شود. همچنین، وظیفه شرح و تفسیر قوانین عادی نیز به عهده مجلس می باشد. مجلس حق تصویب رجوع به همه پرسی در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را داشته و نیز هر نوع تغییر در خطوط مرزی کشور به صورت اصلاحات جزئی و با رعایت مصالح می تواند توسط مجلس انجام شود.
  ۲) نظارت

  نظارت شامل نظارت مجلس در تشکیل دولت شامل رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، نظارت عام نماینده شامل تذکر شفاهی (در نطق پیش از دستور) یا کتبی (به وزیر و یا رئیس جمهور)، سوال و نیز استیضاح رئیس جمهور، وزراء و هیئت وزیران، تحقیق و تفحص در کلیه امور کشور، رسیدگی به اتهام رئیس جمهور و معاونان او و وزیران، نیز نظارت های مالی مثل تصویب بودجه سالانه و نظارت مستقیم بر دیوان محاسبات کشور و غیره است.

  بنابراین، جایگاه مجلس شورای اسلامی در دو بعد قانونگذاری و نظارت، بسیار رفیع است و عموم نمایندگان در برنامه‌ریزی و سیاست گذاری‌های کلان جامعه از قدرت لازم برخوردارند. احاطه بر مسایل کلان مملکتی، برخورداری از هوش، ذکاوت و درایت سیاسی، قوه تشخیص بالا، قدرت تجزیه و تحلیل مسایل، حوصله، توانایی و سواد جستجو، دست­یابی و مطالعه اطلاعات، به همراه مشاوران خوش فکر، با درایت و صاحب نظر، از ویژگی­ هایی است که انتظار می رود در یک نماینده مجلس در حد قابل قبول وجود داشته باشد. در صورتی که چند ویژگی مذکور در یک نماینده نباشد، تمرکز روی وظایف محوله کمرنگ شده و نمایندف از وظایف اصلی خود منحرف و چه بسا به اموری سطح پایین و دور از شأن والای نمایندگی سوق داده شود. چنین نماینده ای که به هر دلیل از جمله عدم توانایی و عدم توجه به مسایل کلان کشوری از انجام وظایف خود عدول می کند، در صورتی که کمی منصف باشد، آرای اش به مسایل مطرح شده در مجلس از حد ممتنع فراتر و فروتر نخواهد رفت و اگر هم موافقت و موافقی باشد، غیرآگاهانه و همسو با های و هوی موجود در مجلس و تحت تأثیر لابیگری های داخل و خارج از آن خواهد بود. چه بسا بعد از چندی مسایل مطرح شده از دایره محفوظات ذهنی نماینده خارج و برخلاف رأی داده شدۀ فراموش شده، ممکن است حتی به انتقاد از آن بنشیند.
  وظیفه نماینده مجلس چه نیست؟
  نماینده مجلس اختیار اجرایی ندارد و در حوزه انتخابیه نیز وظیفه اش نظارتی است مثل نظارت بر نحوه اجرای قانون و مصوبات و بودجه در حوزه انتخابیه که می تواند ضعف مسئولین بومی را به مقامات عالی گزارش دهد. مردمان یک منطقه به نمایندگی از خودشان یک نفر را انتخاب میکنند تا حرف، مشکلات، کاستی ها را به عنوان منتخب مردم و امین مردم به گوش مراجع بالاتر برسانند و در کنار آن پیگیر خواسته های بر حق مردم و منطقه باشد
  نماینده مجلس باید بی عدالتی های احتمالی را در سطح منطقه پیگیری و از حق و حقوق مردم در حوزه انتخابیه خود با هدف اجرای هر چه بیشتر عدالت دفاع کرده و با تلاش و کوشش مضاعف از بی عدالتی و حق کشی نسبت به حقوق حقه مردم جلوگیری کند. معرفی شاخص ها، توانمندی ها، ظرفیت موجود از نظر کمی و کیفی به مسؤلان عالی کشوری و استانی، توسط نماینده می تواند یکی از مصداق های نظارت بر اجرای قانون باشد.
  بسیاری از مردم و گاه خود نماینده ها امور اجرایی در حوزه انتخابی مربوطه را جزو وظایف نماینده مجلس می دانند در حالی که این وظایف عمدتاً بر عهده دستگاه های دولتی و قوه مجریه می باشد. هنگامی که نمایندگان مجلس در محافل عمومی حضور می یابند مردم تقاضای رفع معضلات شهری و معیشتی را دارند، گاه

  تمام نارسایی‌های شهرستان را از عملکرد نماینده می‌بینند، در حالی که پرداختن به این مسایل از حیطه وظایف نمایندگان مجلس خارج است. نماینده مجلس در مقام وکیل مردم موظف به نظارت بر اجرای این امور در منطقه و کشور است و حق دخالت در اجرا را ندارد. سرمایه گذاری، ایجاد کارخانجات تولیدی، تعویض و نصب مدیران دستگاه های دولتی، ایجاد اشتغال، رفع معضل بیکاری، ارایه خدمات از قبیل آب، جاده، برق، گاز، تلفن و غیره از وظایف قوه مجریه و نماینده عالی دولت در شهرستان یا استان است.
  نماینده ای که واسطه مردم و دستگاه اجرایی شود به جای وظیفۀ تصویب قانون و نظارت بر حسن اجرای آن خود وسیلۀ دور زدن قانون و عدم اجرای آن می شود. کار نماینده مجلس رفع مشکلات شخصی یکایک موکلان نیست. نیازهای موردی مردم که می تواند با روش های غیرعوام فریبانه و نظارتی به صورتی گسترده تر و موثرتر مرتفع شود، به صورتی وقتگیر و مورد به مورد با انبوهی از نامه نگاری ها انجام و جالب این است که هر چه بیشتر نظر مردم ناآگاه از وظایف نمایندگی را جلب می کند.
  نماینده حق سفارش خودی ها و اهالی ستاد برای انتصابات ندارد مگر اینکه از وی استعلام کنند و ایشان فردی را نه بخاطر ستادی بودن بلکه بخاطر لایق بودن (چه بسا ستادی هم باشد) سفارش کند اما نباید تاکید کند یا تحمیل کند. نماینده خود را چه به حق و چه ناحق، در عزل و انتصابات شهری به صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر کند. شاید تصور و نیت برخی نمایندگان کمک به مجموعه برای برخورداری از مدیری شایسته و توانمند است، در حالی که به لحاظ محدودیت دایره دید و شناخت از افراد به ستاد و پیرامون، خود به خود انتصابات جناحی را دامن زده و همین نوع انتصاب دلیلی می شود که نماینده نتواند مدیر انتصابی را مورد بازخواست جدی قرار دهد. عملکرد منفی مدیر نیز به وجهه نماینده آسیب خواهد زد. اما در صورتی که در انتصابات شایسته سالاری و نظرات داخل مجموعه ای یا نهاد مافوق آن مدنظر باشد. بازخواست و نظارت از سوی نماینده با سهولت امکان پذیر شده و در برکناری ها و عزل های احتمالی هم ملاحظه ای در کار نخواهد بود. ضمن این که نماینده به این شکل قدرت خود را نیز به رخ کشیده و در اذهان عمومی نه به عنوان یک دخالتگر بلکه به عنوان یک نجاتگر تصویر خواهد شد.
  نماینده نباید به عنوان یک شفاعت کننده عمل کند که اگر به عنوان مثال درخواستی از شخصی توسط ارگانی اجابت نشد، در نقش یک پدر توصیه گر وارد عمل شده و به حل مشکل به صورت موردی بپردازد. به عبارت دیگر، نمایندگان نباید خود را در حد واسطه بین بانک ­ها، نهادها و ارگان ها و مردم تنزل دهند. بلکه در صورتی که آشفتگی و بی قانونی خاصی مشاهده شده و یا نیاز به خدمات خاصی از سوی یک نهاد به شهرواندان وجود دارد، با نظارت بر عملکرد مدیران به اصلاح فراگیر و نه موردی امور در حوزه مربوطه پرداخته و به این شکل به بهبود امور شهری و برطرف نمودن نیازهای عموم شهروندان کمک کنند. به عبارت دیگر نباید تنها مسیر اجابت درخواست های قانونی و غیرقانونی، نباید شفاعت نماینده باشد. با نهادینه شدن این مسیر، مسولین ارگان­ها و نهادها نیز نمی توانند مدیریت درستی بر مجموعه خود داشته و شهر می شود پر از مدیران کتف بسته ای که برای حفظ میز مدیریتی هر نوع بی قانونی را به جان می خرند.

  در نهایت، در صورتی که نماینده ای بیش از حد در امور مربوط و نامربوط حوزه انتخابی خود را درگیر کند، تبعاً در انجام وظایف اصلی خود دچار انحراف خواهد شد و بلعکس اگر توجه، علاقه و احاطه به مسایل کشوری در وی کم باشد به سمت کارهای بومی و البته گاه سطح پایین روی خواهد آورد. بنابراین، درگیری نماینده با مسایل بومی نباید طوری باشد که اولاً انحراف از وظایف نمایندگی اتفاق بیافتد، ثانیاً باعث عدم تمرکز روی وظایف اصلی بشوذ ثالثاً به حرکت های پوپولیستی (عوام فریبانه) برای جلب آرای مردم برای دوره بعد تبدیل بشود و رابعاً در مدیریت شهری اختلال ایجاد کند. و این جاست که جایگاه نمایندگی افول میکند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  یاسوجی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۳:۱۸
  29

  واقعا کار کرده درود بر حاج زارع

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 9

  بویراحمدی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۱۱:۴۰
  30

  واقعا کار کرده …..درود بر حاج زارع

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 10

  ناشناس
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۷:۴۳
  31

  حاج زارع ارزو دارم هتریک کنی واین دور هم با سرافرازی و سربلندی قبول شوی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 9

  علي
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۳:۳۹
  32

  درود بر برادران کبنا لطف بفرمایید به آاقای نمایند برسانید تلخسرو بیخ گوش شهر یاسوج از سال ۹۲ تاکنون نوسان شدید برق داره و پیگیریهای جدی هم کردیم اما تا امروز ۱/۹/۹۶ هیچ اقدام موثری انجام ندادند . جهت صحت حرفم با شماره ۰۹۳۷۳۴۱۵۱۴۲ تماس بگیرید …لطفا شماره را منتشر نفرمایید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  یاسوج
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۰:۵۹
  33

  جناب زارع ، این فرمایشات رو چهار سال پیش هم فرمودید ، شما بودید یا نبودید گازرسانی انجام میشه ، چون وظیفه دولت و از پروژه های انتفعایست ، هر کاری درامد داشته باشد دولت خودش جلوداره
  ترا خدا کمتر شعار بدین ، خسته شدیم به والا

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 2

  رسول
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۱:۲۱
  34

  درود بر حاج زارع

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 8

  شما
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۴:۳۲
  35

  جناب زارع از سد تنگ سرخ نگو که هر چه گفتی.. ، بعدش هم سد نه ، بند تنگ سرخ ، چون با کوچک کردن تاج سد عملا ظرفیت ان از ۲۰۰میلیون متر مکعب به ۱۰ میلیون متر مکعب تقلیل یافت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  حاجتی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۵:۳۸
  36

  همه ی کارهای که نام بردی بخصوص بیمارستان و سد تنگ سرخ و کلینیک مربوط به گذشته بوده و الان فقط میخوان به بهره برداری برسن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  آینده
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۶:۳۳
  37

  جناب زارع . برو کنار ، دیگه همه چی تموم شد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۱۹:۲۷
  38

  درود بر جناب امیرکبیر که در عرصه گازرسانی و خدمات بهداشتی و جاده سازی به استان و حوزه انتخابیه خود خدمات بزرگی عطا فرمودید و این بار بدون شک برنده نهایی انتخابات خواهید بود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 7

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۰:۱۳
  39

  خدمت و صداقت دو شاخصه اصلی آقای زارعی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 8

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۰:۴۷
  40

  احسنت بر آقای زارع مرد عمل و بدون شعار

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 8

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۱:۴۴
  41

  خدا قوت مرد خستگی ناپذیر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 7

  عسیی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۳۱:۲۳
  42

  اگه نماینده این کارهارو کرد پس کار دولت چه بود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 3

  لوداب
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۱۸:۵۵
  43

  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 8 Thumb down 1

  اصلاحات بویراحمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۳۹:۴۹
  44

  حیف خبرنگار حیف برید درس آزادگی بیاموزید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۴۸:۳۰
  45

  درودبرحاجزارع

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 7

  ارسلان
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۰۳:۵۴
  46

  اونایی که اهل کارهای عمرانی هستند میدونن پروژه هایی که این آقا به اسم خودش میگه دارای اعتبار پایدار هستند یعنی زارعی هم نباشه خودش بودجه داره. تمام اینا تاریخ شروع و فعالیت دارن هیچکدومش زمان این آقا نبوده. ای چه بسا اگه زارعی نبود الان تموم شده بودن. گاز رسانی لوداب زمان هدایت خواه شروع شد. جاده پاتاوه دهدشت که همه میدونن. بیمارستان شهید جلیل هم همینطور. از کارهای خودت بگو

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 8 Thumb down 1

  تام
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۰۵:۳۶
  47

  ارسلان ..پس چرا هدایت خواه تمام نکرد…دست از تخریب بردار ….درود بر حاج زارع

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 5

  بویراحمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۰:۰۲
  48

  دستش درد نکنه خو. شده ای حقشان همین است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 3

  لودابی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۵۰:۴۲
  49

  مردم عزیز به لیست کارهایی که باید میشد و نشد و حقوقی که از دست رفت هم توجه کنند. ایشان فقط به کارهای شروع شده از دوران احمدی نژاد اشاره کرده که بعد از شش سال از نمایندگی نتونسته تکمیل کنه. حاده پاتاوه دهدشت چه ربطی به ایشان داره؟ یک طرح ملی که از ۲۰ سال پیش شروع شده. گاز لوداب چه ربطی به ایشان داره؟ جاده یاسوج اصفهان تحت عنوان یاسوج. سمیرم. بابا میدان اعتبار ملی و پادار داره که هر ساله بطور اتوماتیک براش اعتبار میاد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  محمد
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۱۸:۱۷
  50

  ت…

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  علی
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۲۵:۵۰
  51

  بزرگترین مرکز درمانی جنوب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  احتمالا شیرازو اهواز وبوشهر بار کردنه رفتن سلفچگان وسلفچگان بار کردن اومدن جنوب
  بیمارستان نمازی و بیمارستان چمران وبیمارستان کوثر وبیمارستان دنا وبیمارستان اهواز رفتن علی اباد کتول
  بیمارستان علی اباد کتول بار کرده اومده جنوب
  شایدم هم یاسوج شده بزرگترین شهر جنوب
  شایدم در زلزله اخیر قصر دشت به اون ور بر اثر تغییرات ژئوگرافی رفته پارس آباد مغان

  یکی نیست بگه بزرگترین مرکز درمانی جنوب در شهر ۱۵۰ هزار نفری یاسوج چه توجیهی داره ؟؟؟؟

  .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  سمیرا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۱۸:۰۳
  52

  اقای زارع دی
  گران کاشنه اند وماوخوردیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۰:۳۵
  53

  درود بر امیر کبیر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 4

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۱:۲۰
  54

  ما برای نبود هدایتخواه به زارع رای دادیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۱:۴۱
  55

  نوم خویا از امیرکبیر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 5

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۱:۵۹
  56

  درود بر شخصیت ملی زارعی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۲:۲۸
  57

  ما بویراحمد سفلی رای خود را به زارع می دهیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۳:۱۶
  58

  زارع یعنی اتوبان سازی گازرسانی و برق رسانی درود بر سردار سازندگی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۳:۴۷
  59

  ما از دیار شهرستان دنا برای آقای زارع جان بر کف هستیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۴:۱۱
  60

  آقای زارع این بار هم خودت هستی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۴:۳۳
  61

  درود بر زارع سناتور

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 6

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۵:۲۷
  62

  درذود بر این مرد روزهای سخت و مردمی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 5

  رضا
  تاریخ : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۶:۰۵
  63

  جایگاه شما وزیر بودن است آقای زارع

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 6

  اصلاح
  تاریخ : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۱۲:۳۹
  64

  نماینده فعلی بویراحمد قومیت گراست ببینید رئیس اداره برق معاون .رئیس شهرستان .میراث فرهنگی ،رئیس دانشگاه ،بیمه ها .مخابرات ….همه وهمه فامیل نماینده هستند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مهدی
  تاریخ : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۳:۰۳
  65

  خورشید پشت ابر نمی مونه حاج زارعی عزیز کار پر توان کرده اینهایی که حرف مفت می زنن زورشان میاد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  تیر تاجی
  تاریخ : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۱:۰۵
  66

  این کامنتهای آخری از ۵۳تا۶۳ خیلی خیلی ضایع اند ، آقا رضا حد اقل اسامی رو تغییر میدادی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۳:۰۴
  67

  حالا ما نفهمیدیم زارع نماینده است یا استاندار

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  جم)جواد
  تاریخ : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۳۹:۲۸
  68

  خیلی خنده داره اخه زارعی خخخخخخخخخخخخخخخ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  هم استانی
  تاریخ : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۵۵:۲۷
  69

  این پروژه از سال ۸۶ کلیک خورد و ربطی اصلا به زارع نداره و طرح ملی بود که داره به اسم خودش تمومش میکنه وگر نه ایشون همون دو متر اسفالت رو به زور انجام میده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...