- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

توزیع کمک‌های کهگیلویه در مناطق زلزله‌زده

فرماندار کهگیلویه گفت: در شهرستان کهگیلویه پایگاه‌های جمع‌آوری ثابت و سیار کمک‌های مردمی با هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی تشکیل و کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم جمع‌آوری‌شده و به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شوند.

به گزارش کبنا، علی پوزش عصر امروز با تسلیت حادثه دل‌خراش زلزله کرمانشاه، اظهار کرد: زلزله امری طبیعی است که تاکنون کسی نتوانسته، مانع وقوع این حادثه طبیعی شود و چه‌بسا با وقوع آن در طول دوران حوادث و واقعیات ناگواری اتفاق افتاده است.
پوزش افزود: در این برهه از زمان تنها می‌توان با تکمیل زیرساخت‌ها اثرات و زیان‌های حوادث طبیعی را کاهش داد.
وی عنوان کرد: در پی جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در استانداری تشکیل شد، کاروان کمک‌های مردمی استان و شهرستان‌ها به مناطق زلزله‌زده غرب کشور اعزام می‌شود.
وی افزود: در شهرستان کهگیلویه پایگاه‌های جمع‌آوری ثابت و سیار کمک‌های مردمی با هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی تشکیل و کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم جمع‌آوری‌شده و به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شوند.
پوزش مهم‌ترین نیازهای زلزله‌زدگان غرب کشور را تأمین پتو، انواع کنسروها، آب و چادر ذکر کرد و گفت: شهروندان کمک‌های خود را به پایگاه‌های سیار و ثابت مستقر در شهرستان تحویل دهند.
فرماندار از مسئولان انتقال خون خواست که با توجه به شرایط ویژه و نیاز زلزله‌زدگان برای دریافت خون از اهداکنندگان به‌صورت سه شیفت کارکن‌اند.