- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

آقای هاشمی لطف کنید جایگاه خود را در پازل سیاسی استان نشان دهید

سید روح الله راوی‌مقدم

بیان وعده‌های انتخاباتی در محافل خصوصی و عمومی تبدیل به یک مطالبه و خواسته عمومی می‌شود و در صورت پیروزی کاندیدا، حق پیگیری را برای موکلین از نماینده منتخب ایجاد می‌کند. خواه این موکلین جزء دسته طرفداران بوده باشند یا مخالفان. در صورت عدم تحقق این وعده‌ها در طول زمان، طرفداران دچار سرخوردگی می‌شوند و مخالفان فضایی را برای اثبات حقانیت کاندیدای مغلوب خود می‌یابند. بنابراین باید به وعده‌های انتخاباتی به عنوان چاقوی دو لبه نگاه کرد. اینجانب بنا بر هیچ دعوی شخصی یا جناحی ناطق برخی از مسائل ونقدهای بر نماینده مردم دیار خود شدام که بنا به وعدهای ایشان که گاهی به شک می‌افتادم که اگر چنین فردی توانایی انجام چنین کارهای را دارد چرا که من از او حمایت نکنم ویا اصلاً شاید در بحث اصلح گزینی دچار سر درگمی شده‌ام و بعد از انتخاب ایشان این بحث را در بین دوستان مطرح کردم که این آیین کلنگ زنی و این وعده‌ها می‌تواند نماینده فعلی ما را یک سر و گردن از نمایندگان مجاورمان بالا بکشد یا خدایی نا کرده یاس و ناامیدی را بدتر از قدیم باز در چهر ه مظلوم‌ترین مردم استان نمایان نماید، با کمال عذر خواهی مطالب نقد خودم در مواردزیر مطرح می‌کنم.

۱-بنا بر بند دوم (وظایف نمایندگان مجلس) که نظارت است و این مورد شامل نظارت مجلس بر تشکیل دولت و رأی اعتماد به وزار می‌شود نماید مردم کهگلویه با هیچ از وزیران پیشنهادی مخالفتی نداشته و فقط در نطقی کوچک اعلام موافقت با وزیر نیرو کردند که خود شامل دو موضوع می‌شود اول اینکه نماینده محترم موافق کلیه وزرا هست و حالا باید مثل بقیه نماینده‌های استان باید روزی یک وزیر را به حوزه انتخابیه سرازیر کرده وطرح زیربنای به انجام رساند که بنابر مرز بندی‌های جناحی و عدم انعطاف پذیری آقای هاشمی که خود نوعی از ضعف سیاسی این نماینده که از قبل هم قابل پیشبینی بود دوم اینکه یا به عنوان مخالف حداقل ابراز وجود می‌کرد که وقتی پای کم کاری وزیری باشد صدای اعتراضش را مردم حوزه انتخابیه بشوند ومجالی تسکین یابند وباعث شود که مسولین استانی نیز بیشتر به فکر باشند

نماینده در حوزه انتخابیه نیز وظیفه‌اش نظارتی است مثل نظارت بر نحوه اجرای قانون و مصوبات و بودجه در حوزه انتخابیه که می‌تواند ضعف مسئولین بومی را به مقامات عالی گزارش دهد. نماینده مجلس بایدبا تلاش و کوشش مضاعف از بی عدالتی و حق کشی نسبت به حقوق حقه مردم جلوگیری کند. معرفی شاخص‌ها، توانمندی‌ها، ظرفیت موجود از نظر کمی و کیفی به مسؤلان عالی کشوری و استانی، توسط نماینده می‌تواند یکی از مصداق‌های نظارت بر اجرای قانون باشد. که ما در این حیث از دو حوزه انتخابیه استان عقب افتادیم همه مردم به وضوح می‌بنند و شاهدند که در کنار ما چه مقام‌های به حوزه انتخابیه می‌آورند و چه اعتبارات و امتیازاتی می‌گیرند و در هر ماه چه پروژه‌های افتتاح می‌کنند در دو حوزه انتخابی کنار ما ابزار دست نماینده‌ها همجوار ما در استان قیچی تیزی است که شبانه سیقل می‌خورند که روزانه پروژه‌های خرد وکلان را افتتاح نمایند ولی ابزار دست نماینده ما کلنگی دسته شکسته و دم برگردانده جهت کلنگ زنی طرح‌های غیر کارشناسی وغیر قابل اجرا که سالهاست مردم کهگیلویه بزرگ تاوان آن‌ها را پس می‌دهد.

۲-در عمل به وعدهای انتخاباتی که در این‌حیطه نیز آقای هاشمی نیز موفق عمل نکرد وعدهای انتخاباتی آقای هاشمی عملاً یا طی این دو سه سال توسط ایشان و فرمانداران مخالفش به صورت نمادین با همان کلنگ معیوب کلنگ زنی شدند و عملاً پیشرفتی نداشته، دریغ از یک افتتاح از این طرح‌ها، تازه بیشتر مردم نیز آگاه‌اند که بعضی از این کلنگ زنی‌ها فاقد ردیف بودجه ای هستند و در برخی موارد به جای تبدیل شدن به بستر طرح پیش بینی شده نتیجه عکس داشته در ضمن اکثر پروژه‌های که آقای هاشمی روی آن‌ها مانور می‌دهد بنا به ادعا و گزارش کاری آقای بزگواری به تاریخ (۹۴/۱۱/۲۷) می بنیم که آن زمان این پروژه‌ها یا مجوزشان گرفته شد یا کلنگ زنی شده یا در حال کار بودند از دو بانده شدن جاده لیکک و آب سد کوثر تا مجوز پتروشیمی دهدشت تا سیمان سپو تا فسفات چرام و جاده سوق و جاده باغچه سادات و گاز رسانی به ممبی و دیشموک و غیره، و کارهای بسیار زیاد آقای موحد که در حقیقت عصر رنساس کهگیلویه بود و مردم را از فقر مطلق زمان بقبل از انقلاب به شادی و شکوفایی بعد از انقلاب سوق داد و من سؤال می‌کنم نوآوری و طرح کارشناسی آقای هاشمی چه بود و آقای هاشمی کجایی این پازل در استان در بین سه نماینده قرار دارد در صورتیکه تمام تبلیغات آقای هاشمی روی تخصصی بودن ایشان در پروژها بوده ولی هیچ وقت مبلغان به این فکر نکردند که اگر پروژه ای درکار نباشد این متخصص دیگر آن کارآیی را ندارد، روزگاری که نماینده ما سرور نمایندگان استان و حتی استان‌های همجوار بود با کوچکترین ابزار تبلیغاتی ولی همه این حقیقت را می‌دانستند کجا رفته، وضع به جای رسیده که در پیج شخصی و مجازی نماینده ما که از حوزه انتخابیه خود فراری شده و هر روز به بهانه حضور در کمیسیون انرژی یا در پالایشگاه‌ها یا جاهای دیگر در کنار سکوهای نفتی عکس می‌گیرد این وضع نشان می‌دهد نمایند ما به خاطر وعدهای انتخاباتی عمومی که محقق نشد و وعده‌های شخصی که خود را بدهکار آن‌ها می‌دانند و به خاطر آنها چک حیثیتی کشیده دوست ندارد زیاد در دسترس باشد کدام پیشرفت در پتروشیمی دهدشت همه می‌دانند که نماینده ما یا ماشین راه سازی دارد یا اعتبار حداقلی دارد که چند ماشین سنگین جهت دور زدن فکر مردم به جاده دلی مهرجان، زمین پتروشیمی دهدشت و یا پروژه جاده جایزان-لیکک بفرستد ولی آقای هاشمی مردم امروز در اوج تفکر سیاسی و اجتماعی هستند، مردم حوزه انتخابیه شما با ماشین از ریزگردهای باشت و گچساران رد می‌شوند محله لبنان و سادات را می‌ببنند و یا حداقل اختصاص اعتبار ورزشی شهرستان باشت را از اخبار می‌شنوند و یا اجرای راه آهن اقلید یاسوج گازرسانی به حوزه مارگون را تا آخر، جلوگیری از خروج کارخانه آرد یاسوج و فعال کردن آن را می‌بینند شما کجایید با کی نشت و برخواست دارید، برگرد مردم می‌توانند شما را درک کنند اگر با صداقت یا به ضعف خود اعتراف کن یا ما را از واقعیت آگاه کن تا خدای ناکرده ندانسته مرتکب گناهی نشویم.

25 Comments (Open | Close)

25 Comments To "آقای هاشمی لطف کنید جایگاه خود را در پازل سیاسی استان نشان دهید"

#1 Comment By غضو ناظر On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۹:۰۷ ق.ظ

آفرین ، حقیقتا لذت بردم

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#2 Comment By ایران On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۹:۲۵ ق.ظ

درود بر نویسنده محترم

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#3 Comment By یاسین دهدشت On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۹:۴۴ ق.ظ

عدل هاشمی نتیجه اعمال ماست مابا ظلم برموحد به عدل مجال رشد دادیم

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

#4 Comment By انصار On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۴۱ ق.ظ

عقل جمع داوری خواهند کرد با نمایندگان قبلی مقایسه کن ۳سال را با ۱۶ سال یا ۸سال مقایسه نکن

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

#5 Comment By مهران On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۱۱ ق.ظ

درود بر نویسنده مطلب فوق احسن مربا ! حرف دل اهالی کهگیلویه را بیان کردید! گرچه همه ی مردم حتی طرفداران نماینده متوجه شدند. هرکسی را بهر کاری ساختند!!!!!!!!!!!!!!!

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#6 Comment By مظاهری On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۱۴ ق.ظ

درود بر شما دوست عزیز حرف های شما همه درستن.

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#7 Comment By آرش On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱:۴۸ ب.ظ

بسیارواقعبینانه نوشتید سیددرود برشما

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#8 Comment By همشهری On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۲:۰۱ ب.ظ

درود بر حاج عدل ایشان مردی فعال و توانمند هستند

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

#9 Comment By Seyed haned On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۳:۴۰ ب.ظ

احسنت بر شما برادر گرامی. احسنت بر نطق سخن جنابعالی. به داد مردم کهگیلویه برسید که فقر و فحشا و اعتیاد و بیکاری داره مردم رو از پا درمیاره. کو غیرت و شرف و مردانگی. بمیرم که کهگیلویه بزرگ کمکم کوچک میشه

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#10 Comment By میر مجتبی On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۹:۰۷ ب.ظ

آقای هاشمی درپازل سیاسی استان جایگاهی ندارد سیدعزیز ایشان یک اشتباه هستند مثل یک مسیراشتباه که رسیدن به مقصدرابه تاخیرمی اندازد

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#11 Comment By سرچنار On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۲۸ ب.ظ

به ملا عبدو شاه…احسنتررررررر

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#12 Comment By کرمی On آبان ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۴۱ ب.ظ

درود.جانا سخن از زبان ما می گوبی

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#13 Comment By شهروند On آبان ۱۹, ۱۳۹۶ @ ۸:۴۸ ق.ظ

اصلا هاشمی نونه جریان چنه
جریان سیاسی چنه
سیاسی چنه

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#14 Comment By ناشناس On آبان ۱۹, ۱۳۹۶ @ ۱۲:۴۴ ب.ظ

درود برسید بزرگوار احسنتم

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

#15 Comment By ترلان On آبان ۱۹, ۱۳۹۶ @ ۸:۴۰ ب.ظ

بنازمت باسواد حقیقت را گفته ای هر چند یقین دارم به مزاج دوستان تلخ اید
شهروندی از گچساران اما دوستدار همه ای مردم استان

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#16 Comment By دلسوز On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۸:۲۱ ق.ظ

نویسنده محترم چون خود را به خواب زده نمی شود آن را بیدار کرد ولی مخاطبین محترم سایت وزین کبنا نیوز خوب می دانند جناب آقای هاشمی در همین مدت کم چه کارها کردند .

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 3

#17 Comment By همشهری از یه جای دور On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۸:۲۷ ق.ظ

عالی بود

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#18 Comment By محمد On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۹:۲۷ ق.ظ

روح اله تو هم نظریه پرداز شدی. کارشما باسیاست فرق دارد .

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

#19 Comment By محمد On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۹:۳۰ ق.ظ

روح اله همه می دانند که تو دنبال موحد هستی . قطعا باید برعلیه هاشمی مطلب بزنی . این قابل توجیح نیست . موحد ۱۶سال برای مردم بهمئی و کهگیلویه چکار کرد. ما بی طرف هستیم.

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 3

#20 Comment By ناشناس On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۲۵ ق.ظ

آفرین براین قلم

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#21 Comment By ناشناس On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۲۷ ق.ظ

میگم این نماینده یه بار هم تو مجلس نباید اغلو کنه/

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

#22 Comment By حميده On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۲۱ ق.ظ

تجارمحترم هم دست به قلم شدندگویا هاشمی بربازار هم تاثیرمنفی گذاشت

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 3

#23 Comment By منصف On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۶:۰۶ ب.ظ

جوابیه آقای مؤمن نسب به این یادداشت رامطالعه کنیدتابدانیدتیم آقای نماینده مردم را چقدر ناآگاه تصورمیکنند

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#24 Comment By سوقی On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۶:۳۳ ب.ظ

درود بر شرفت. هر روز که می گذرد بیشتر قدر موحد را می دانیم

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#25 Comment By سیامک On آبان ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۶:۳۴ ب.ظ

سالها باید زمان بگذرد تا کهگیلویه شخصی مانند موحد را بزاد

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0