کبنانیوز؛ کبناخبر | انتقاد استاندار از مدیران پروازی در شهرستان چرام/پایان پرواز!

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۶ آبان , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۰ | کد خبر : 290097 |
 •   
  کبنا گزارش می دهد/

  انتقاد استاندار از مدیران پروازی در نشست شورای اداری شهرستان چرام تاکیدی بر دغدغه های فعالان سیاسی و جوانان چرام است

  کبناخبر؛

   

  مدیران پروازی و استفاده از ماشین های پلاک قرمز دولتی بدون بازدهی مناسب برای شهرستان چرام یکی از دغدغه های این روزهای مردم و فعالان سیاسی و اجتماعی در چرام است.

  به گزارش کبناخبراز چرام,دکتراحمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سفر کاری چند روز پیش به شهرستان چرام در جلسه شورای اداری به موضوع مدیران پروازی در چرام اشاره کرد و خواستار پیگیری این موضوع از سوی فرماندار چرام شد.

  دکتر احمدی در این نشست گفت:مدیر باید گرمای این جا را حس کند و همراه با خانواده در شهر ساکن باشد و بچه اش در مدرسه همین شهر و زیر سقف اینجا باشد تا مشکلات را لمس کند .

  اما مدیران پروازی چه کسانی هستند ؟؟؟

  مدیران پروازی معمولا لقب مدیرانی است که پست و مقام‎شان جایی است و خانه و زندگی شان جای دیگر، از جمله موارد و مشکلات مدیران پروازی می توان به استفاده از خودروهای دولتی و مصرف روزانه سوخت و مستهلک کردن آن، تفویض اختیارات غیرقانونی به زیردستان برای حل و فصل امور در غیاب مدیران ، کوفتگی ناشی از رفت وآمد رانندگی و اثربخشی منفی در روند کیفی و کاری گردانندگان اشاره کرد.

  مدیری که حاضر نباشد همراه خانواده خود در عمق مشکلات شهرستان چرام و دغدغه های دیگر همکارانش زندگی کند، چگونه می تواند مشکلات این شهرستان را درک کند، حال آنکه همکارانش نیز پروازی باشند، خود بحث دیگری است.

  انتخاب محفلی مدیران بدون کارشناسی/وقتی راننده و نگهبان مدیر می شود

  متاسفانه در یک رویه ناپسند و نامیمون انتخاب مدیران در ۴سال گذشته در شهرستان چرام علیرغم همه توانمندی هایی که فرزندان این دیار داشتند به صورت محفلی و بادخالت افرادی بیرون از مجموعه که تفکر منفعت طلبانه شخصی داشتند دست به انتخاب مدیرانی زدند که چرخ توسعه این شهرستان در ۴سال گذشته پنجر شد.

  افرادی انتخاب شدند که در پستوهای ادارات کهگیلویه خواب مدیریت را هم نمی دیدند اما فشار سیاسیون با پرداخت زیرمیزی و دست بوسی و گدایی جلوی درب خانه این افراد موفق به کسب کرسی مدیریت در چرام شدند.

  در بحث انتخاب مدیران اگر افراد توانمندی در چرام وجود نداشت منعی ندارد که از افراد باتجربه و البته توانمند و آگاه غیربومی استفاده شود اما همانطور که ذکر شد شوربختانه افرادی انتخاب شدند که هیچ رزومه مدیریتی نداشته و گاها از راننده فلان دستگاه تا نگهبان یک مجموعه بگیر برای بعضی مدیریت ها توسط همان باندهای محفلی باطعم گردو و عسل انتخاب شدند.

  بعضی از این افراد هیچ سابقه روشنی نداشته و عملا باعث شدند که در ۴سال گذشته نارضایتی از دولت در چرام افزایش پیدا کند چرا که این مدیران وامدار این باندهای محفلی و پستوهای قوم گرایی باشند.

  شاید بعضی ها در پاسخ به این نقد بگویند که تعدادی از مدیران کهگیلویه ساکن چرام هستند و یا اهل این شهرستان هستند اما بانگاهی به رزومه کاری و مدیریتی این افراد به این نکته می رسیم که این مدیران از ابتدای خدمت در ادارات کهگیلویه خدمت کردن و پله های ترقی را با توجه به توانمندی های خود طی کردند.

  البته نباید از این نکته غافل شد که در همین مدیران غیربومی یا پروازی چرام افرادی دلسوز و توانمند وجود دارد که باعث پویایی و توسعه مجموعه تحت مدیریت خود شده که به طور مثال می توان از دکتر بهشاد رئیس جوان و پیگیر دانشکده صنعت و معدن چرام را نام برد که می تواند الگوی مدیریتی باشد که این افراد شایسته تقدیرند.
  اما مدیران باید بدانند کسی که پست مدیریت را در هر زمان و هر مکانی که قبول می کند، قطعاً باید اولویت اول و اصلی خود را کار اداری بداند، چون آن مدیر برای یک شهرستان در حوزه کاری خود تصمیم می گیرد و در آن جایگاه مأمور اجرای دستورات مافوق خود در استان است که غیر از این جفا در حق مردم است.

  مدیری که از مغازه ها و نانوایی های محل کارش خرید نکند، از خدمات آن محل بهره نگیرد، فرزندش در مدارس محل کار تحصیل نکند، از کجا درد این مردم را می فهمد و از کجا می داند این مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

  همانطور که در ۴سال گذشته فرمانداری سابق چرام که هیچگاه با خانواده در چرام حضور نداشت و به علت همین فاصله نتوانست ارتباط لازم را با مردم برقرار کند و یکی از دوران افت و رکود در چرام از آن نام می برند.

  واگذاری پست های مدیریتی به مدیران غیربومی خلاف نیست، چه بسا برخی از این مدیران بیشتر و بهتر از مدیران بومی برای این شهرستان دل می سوزانند اما عدم اسکان خانواده آن شخص در محل خدمت مانع از گذاشتن تمام نیروی فرد برای حل مسائل و مشکلات حوزه کاری آن مدیر است.

  پیشرفت و توسعه نیاز به انسجام و نیروهای کارآمد و مسئولیت پذیر دارد، در صورتی که از نیروهای بومی شهرستان برای مدیریت ادارات استفاده شود، از بار مشکلات کاسته شده و خدمت رسانی به مردم تسهیل می شود.

  مدیر یا کارمندی که حاضر نباشد همراه خانواده خود در عمق مشکلات شهرستان چرام و دغدغه‌های  به تعبیری هم خدا، هم خرما و هم هسته خرما را می‌خواهد چگونه می تواند مشکلات این شهرستان را درک نماید.

  یکی از مسایلی که همواره مورد گلایه مردم در شهرستان چرام است و بیش از پیش از آن رنج می برند انتخاب مدیران و همچنین جذب کارکنان غیر بومی است و سالهاست که فعالان اجتماعی و سیاسی شهرستان چرام متفق القول بر این نکته تاکید دارند که با وجود مدیران و جوانان با استعداد در شهرستان، چرام مدیران و افراد غیر بومی به آنها ترجیح داده می شوند؟
  مقصود این نوشته زیر سوال بردن عملکرد برخی مدیران موفق غیربومی نیست. هدف از بیان این معضل در سیستم اداری شهرستان این است که ” واقعا چرا؟ آیا در شهرستانی که فرزندان برومند آن در خارج از حوزه شهرستان مدیرانی توانمند و جسوری هستند، کسی پیدا نمی شود که به عنوان رئیس یک اداره انتخاب شود؟ آیا در شهرستان که بیش از ده ها و شاید صدها لیسانس و فوق لیسانس و نیروی متخصص و متعهد بیکار دارد لازم است از افراد غیر بومی برای ادارات استفاده شود.

  کافی است صبح در مسیر ورودی شهر چرام در میدان فرشته  توقفی کنید تا متوجه شوید که چه مسئولان و حتی کارمندانی از ادارات شهرستان چرام سوار بر ماشین های پلاک قرمز دولتی در رفت و آمد هستند.

  طبق بررسی های انجام شده قریب به ۱۵مدیر پروازی در شهرستان چرام وجود دارد.

  شهرستان چرام به یک رنسانس مدیریتی و دمیدن روح تازه ای. در کالبد آن نیاز دارد همانطور که دکتر احمدی استاندار علمی استان کهگیلویه و بویراحمد مهم ترین مساله را بحث مدیریت و سومدیریت ها می داند .

  هم اکنون شهرستان چرام در یک پیچ تاریخی قرار دارد و بیش از این نباید ساده انگارانه از کنار این امر مهم گذشت و با استفاده از همه ظرفیت های بومی این شهرستان برای توسعه شهرستان ضمن تعامل و پیگیری بتوان چرخ های توسعه را به حرکت واداشت.

  نیاز هست که از افراد توانمند و دلسوز با اولویت فرزندان بومی شهرستان چرام در بحث مدیریت ها و واگذاری آن استفاده شود.

  چراکه تا مدیران توانمند بومی و یاغیربومی برای چرام انتخاب نشود اگر میلیاردها اعتبار هم واریز شود نمی توان به توسعه پایدار امیدوار بود.

  فلذا از استاندار محترم انتظار داریم که در قامت یک بت شکن ,بت های فساد آور انتخاب مدیریتی استان و شهرستان را بشکند و طرحی نو دراندازد.

  ______________________________

  علی یاری زاده(فعال سیاسی و رسانه ای)

  انتهای پیام/1021 / یاری‌زاده
 • ۲۴ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  چرامی آباد
  تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۱۳:۲۱
  1

  درود بر نگارنده این مطلب

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 1

  محمدحسین
  تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۰۹:۳۹
  2

  اصلا این خبر کاملا اشتباه است.استاندار خودش غیر بومی است شما اومدی میگی در چرام غبر بومی نباشه.
  وقتی استاندار غیربومی هست مدیران چرام هم باید غیربومی باشند این دور

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 2

  عدالت علی(ع)
  تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۰:۰۶
  3

  امیدوار هستیم این استاندار مثه استاندار قبلی نباشه که بعد از یه مدت ماندن شروع کنه به گذاشتن اقوام و خویشاوندان خود در ادارات و پست های مختلف و .. و در عین حال چند جمله از خوب بودن و امر به معروف و نهی از منکر و چند حدیث از امامان معصوم (ع)و …..گفتن خدایا به حق امام علی (ع) عملی که انجام میدهیم همان باشد که گفته میشود نه فقط حرف و در عمل ناعادلانه برخورد کنیم به خاطر پست و مقام دنیوی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 1

  صداقتی دهیار
  تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۵۷:۰۴
  4

  متن نظر شمااتفاقا بعضی از مدیران غیر بومی در شهرستان چرام سنگ تمام میگذارن مثل جناب افسردیر بخشدار مرکزی؛که اکثر بعدظهرها در روستاها با دهیاران مشکلات را بررسی و پیگیری و رصد میکنند..ما باید به این مدیران دلسوز افتخار کنیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  علیپور
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۴۶:۳۰
  5

  واقعا با تمام وجودم برات متاسفم اقای یاری زاده . از ۱۵ مدیری که فرمودی فقط و فقط منظور خودت و همدستانت یک مدیره اون هم بخشدار محترم ، فهیم ، ریشه دار ، متشخص وبااصالت شهرستان چرام هستش که به کوری چشم همتون صد هزار لشکر چون امثال جنابعالی نمیتونه خار کوچکی هم در مقابلش باشه . خیلی فقیرتر از اون هستید که بخواید با این متنهای ذلیل و دیکته شده امثال بخشدار رو زیر سوال ببرید …. متاسفم برای خودم که با چون شمایی شدیم اهل رسانه . قلم نویسنده برای رسالت یک جامعه است نه برای عقده گشایی شماها که از فرماندار شدن سید میترسید . بخشدار مرکزی هیییییچ نیازی به تعریف و تمجید نداره . ولیکن یاد بگیرید که ادب مرد به زدولت اوست ….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  بهرنگ
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۴۸:۴۷
  6

  جناب پروفسور هرکی این متن رو بخونه خوب میدونه اصل منظورتون با کیه و ترستون از کی و کجاتون میسوزه @
  ولی اینقد عقده ای و سخیف حرف نزن این دنیا وفایی نداره بی وفا

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ابولی
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۵:۱۱:۲۶
  7

  اغا مدیرانی هم هستن که اصلا زن و بچه ندارن. اما خوب سروکارشون با جوانانه بنظرم مشکلی ایجاد نکنه چون جوانان هم مجردن اما خوب پروازی هم نیست زنجیری هست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  کارشناسان استانداری
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۱۸:۰۰
  8

  پروازی کجا بود از دهدشت بروی چرام مثل این که از مایون بروی تا ترمینال یاسوج

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  زرگر خبرنگار:
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۰:۴۲
  9

  با سلام . اقایانی که نظر می دهید نظر خودرا درست بسنجید بعد نظر بدهید اقای یاری زاده راست میگوید چرا بنزینی که سهمییه ماست مدیر باید بسوزانش مگه چرام چیزیش کمه که مدیر در آنجا زندگی نمیکنه آن موقعه که چرامی وجود داشت چیزی به اسم یاسوج دهدشت و بقیه نبود آقای علیپور اولا برا شماها و بعد برا مردم چرام که هنوز دوست دارید یک بیگانه شماها را راهنمایی کند مگه چرام کم دکتر مهندس و کاردان دارد مثلا همین فرماندار عزیز و یا بقیه عزیزان چیزی برای مردم چرام کم نگذاشتند به فکر شهری آباد خوب باشید نه به فکر تنش میان مسوولان مگه بخشدار یا فرماندار یا شهردار کلاسشون نمیخره داخل چرام زندگی کنن اگر نمیخوره پس باید برن بزارن کسی که درد مردم چرام را می داند بیایید هرکی میخواهد باشد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 2

  ایثارگر
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۴۱:۳۸
  10

  اتفاقا باید افسردیر که خیلی ادم ضعیفی هست کناربرود……….مگه قحط الرجاله ……یکی از کارشناسان فرمانداری بزارید بهترازاین اقاست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 5

  اسی
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۴۲:۲۹
  11

  جنابی که به اسم علی پور کامنت گذاشتی اولا متاسف باش برا خودت در ضمن مگه قراره افسردیر بشه فرماندار چرام ؟ برادر عزیز نوشته ای اهل رسانه در کدوم سایت قلم می زنی ؟ لابد در سایت تملق وچاپلوسی در ضمن باادب باش پادشاهی کن وبه قول خودت ادب مرد به از دولت اوست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  چرامین
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۳۰:۰۸
  12

  آواز دهل شنیدن از دور خوش است همشهری …
  یک کلمه مینوشتی آقای سید الیاس افسردیر لیاقتش خیلی بالاتر از چرام .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  بحران
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۴۱:۱۲
  13

  آقای یاری زاده خوب فرمودند واقعا این یه بحران است تو چرام

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 2

  همشهری
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۱۷:۳۷
  14

  اقا اگر مدیر کاربلد باشد کارنامه موفقی داشته باشد که خیلی خوب است قطعا از مدیری که بچه چرام هست وکار بلد نباشد خیلی بهتر است ولی اینای که من میبینم نبودشون از بودنشون بهتر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  به نام حق
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۲۶:۲۷
  15

  واقعاکبنا چرا هرمطلبی را توی سایت میزنه چندتا ازچرامی ها دهدشت مدیرهستند کی دنبال این چیزهاست رئیس ثبت -راهداری -برق وصدها کارمند به قول شما پروازی ،مگه راکبی رئیس آبفای لنده نیست واسماعیلی راه وشهرسازی همین شهر مگه اونجا قحط رجال هست نه ولی مردم دیگه دنبال این کارها نیستند دنبال کارهستند نه حاشیه اتفاقا مدیران پروازی به قول شما ازفرمانداربومی خودتون کاراتر وقوی ترهستند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  واقعیت
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۱۹:۲۲
  16

  اقا..چرا میکنی والا تعجب میکنم اینجور دفاع غیر واقیت میکنید بابا جمع کنید این بساط کهنه را

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مطلع
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۲۶:۴۹
  17

  رفتار استاندار نشان دهنده تفکری خاص می باشد که در نهایت با شکست مواجه خواهد شد
  آقای استاندار باید پیگیری های لازم را در تهران انجام دهد نه در شهرستان های استان بچرخد
  بدون پول و اعتبار هیچ تغییری در وضعیت استان بوجود نمی آید
  این عملکرد اخیر ایشان بیشتر جنبه سرگرمی و ابراز وجود در استان دارد
  تا جایی که اطلاع دارم ایشون در حال هماهنگی جهت حمایت از برخی نیروهای اهل ایلام، شاغل در ادارات شهرستان بویراحمد هستند
  انتصاب یکی از همشهریانش در سمت معاونت استانداری ، ولو شایسته، نشانه چیست؟
  این عین قوم گرایی است
  همه چیز در ماههای آتی روشنتر خواهد شد
  از نمایندگان مردم خواستار دقت نظر و رصد رفتار ایشان هستیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  قشقایی وطن پرست
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۴۹:۴۸
  18

  مدیرانی که به قول بعضی هاپروازی هستندبچه شهرستان چرامنذمگه مدیری که زایچه وساکن سرفاریاب وروستاهای تابعه هستندبایدلقب پروازی بهشون چسبانذ،مگه چرام فقط خلاصه میشوددرچهارچوب شهر،لطفا بااین ادبیات نام چرام وچرامی رابدجلوه ندهیدوبگزاریدشایستگان به ملت خدمت کنند،وبه اصل توجه داشته باشیدزیرادامن زدن به مسائل فرعی باعث پسرفت چرام شده ومیشود.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  دهدشت
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۱:۱۲
  19

  با این حال ما هم مدیران چرامی شاغل در دهدشت و لنده را نمیخواهیم مگر در دهدشت و لنده قحط الرجال است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  رضا
  تاریخ : ۱۹ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۳۲:۳۳
  20

  آقای استاندار شما فقط تبلیغ می کنید پس کجا توانستید مدیران را بردارید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  ارج
  تاریخ : ۱۹ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۱:۱۰
  21

  تا جائیکه معلومه همه مون سرکاریم. استاندار بدون پیشینه چکار میتونه بکنه. کسی که عشقش اینه از رئیس سازمان جهاد تعریف بده .. ولمون کنید ترا خدا

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  محمود
  تاریخ : ۲۰ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۶:۳۱
  22

  بنده خدا در یاسوج بغل دستت اغلب مدیران استانی پروازی هستند و حتی حاضر نشدن خانواده خود را به یاسوج بیاورند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  علی
  تاریخ : ۲۰ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۳۵:۳۹
  23

  دکتر احمدی انسانی دیندار هست.خادمی فقط قوم و خویش بازی میکرد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  ترانه
  تاریخ : ۲۱ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۱۰:۴۷
  24

  هر کسی در هر شهر ستانی مسول است باید همان جا زندگی کند در غیره این صورت باید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷