کبنانیوز؛ کبناخبر | پاسخ «هدایت‌خواه» به «محمود منطقیان»؛ در حریر نازک احساسات پناه نگیرید

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۱۴ آبان , ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۲ | کد خبر : 289691 |
 •   
  یادداشت |حمیده هدایت‌خواه

  در آخر می‌خواهم شما را به چرایی موج احساساتی که در سالهای اخیر نسبت به برخی شخصیت‌ها ارجاع دهم! امواجی که به رشد دوقطبی خطرناک ایرانِ باستان- ایران اسلامی منجر می‌شوند و من از شما می‌پرسم که آیا این دوقطبی به نفع ایران معاصر است؟ ایرانِ بزرگ هویتی ملی-اسلامی دارد، پس سعی کنید با هویت واقعی آن همراه شوید نه اینکه به دام دوقطبی‌های باطلی بیفتید که ریشه هویت ایران و ایرانی را نشانه گرفته‌اند.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  حمیده هدایت‌خواه

  جناب آقای منطقیان در یادداشتی سراسر احساسی تلاش کردند بر طبل منطق کوبیده و از ساحت کوروش کبیر دفاع کنند، اما از آنجا که پرده‌های طرد، تازه و نازک احساس گرداگرد کلمات ایشان را فراگرفته بود و صدای نازک احساس و شیفتگیِ فاقد استدلال بر طبل منطق پیشی گرفته بود جز کلمات و حرفهای همیشگی صدایی به گوش منطق و فهم ما نرسید و چون گذشته در نرمی و نازکی احساساتِ عجیب نسبت به کورش کبیر ماندیم.

  در این سطور با عبور از جملات اغراق گونه و مشحون از شیفتگی ایشان نسبت به کورش، به بررسی معدود و محدود جملات ایشان که رنگ و بوی تاریخ و منطق داشتند، می‌پردازیم!

  ایشان در فرازی از یادداشتشان می‌فرمایند: «آیا می دانید، علامه بزرگ محمد حسین طباطبایی در تفسیر بزرگ المیزان جلد سیزدهم با تحقیق و بیان دلایل گویا و روشن کورش بزرگ را همان ذوالقرنین می‌داند که از نیکان و هدایت یافتگان و مومنان بوده است و برخی تفاسیر دیگر مانند”تفسیر نمونه”نیز بر همین نظراند؟ آیا می‌دانید که گذر از نگاه علامه و اهل تحقیق و مفسران و داوری روز پسند کردن در نزد اهل خرد پسندیده و منصفانه نیست؟»

  جناب منطقیان، چه خوب فرمودید که گذر از نگاه علامه و اهل تحقیق منصفانه نیست! اما آیا ناقص و بریده ذکر کردن دیدگاه علما و اندیشمندان به نحوی که منجر به نتیجه دلخواه ما شود پسندیده است؟ آیا شما نمی‌دانید قول ذوالقرنین دانستن کورش نه منتسب به علامه طباطبایی که دیدگاه «ابولکلام آزاد» اندیشمند و وزیر فرهنگ هندی است، که علامه از قول ایشان این نکته را ذکر کرده است؟! جناب منطقیان جهت استحضار شما و دیگرانی که سعی می‌کنند با پناه گرفتن در حریر نرم و نازک احساسات اقوال منطقی و تاریخی را نادیده بگیرند باید بگویم اقوال مفسرین و اندیشمندان در خصوص یافتن ذوالقرنین در تاریخ متفاوت است به نحوی که مستدل‌ترین و فراگیرترین اقوال اسکندر را ذوالقرنین می‌دانند. این دیدگاه اولین بار در منابع تفسیری از سوی مقاتل بن سلیمان مطرح گردید و پس از آن از سوی دیگر مفسران نیز مورد پذیرش واقع شد. تفسیر فخر رازی نیز از آیه مربوط به ذوالقرنین به اسکندر باز می‌گردد. شما باید بدانید اولین کسی که بر خلاف باور مشهور مورخان و مفسران ذوالقرنین را کورش دانست، سیداحمدخان بود که ابوالکلام کوشید دیدگاه وی را مستدل کند. نکته جالب توجه این است که دیدگاه وی مخالفان و موافقانی داشته و دارد و عموم اندیشمندان معتقدند نظریه پردازی ابوالکلام درباره شخصیت ذوالقرنین و تطابق آن با کورش، با تلاش‌های وی در جهت بازنمایی وحدت ادیان اصیل هماهنگ است.

  حال سؤال این است که چرا عده ای بدون در نظر گرفتن مبانی تاریخی، تحقیقی، تفسیری و منطقی سعی در دگرگون کردن حقایق با تکیه بر احساسات دارند؟!

  ایشان در فراز دیگر یادداشتشان «آیا این همه کتاب تاریخی که در مورد کورش بزرگ نوشته شده است و نظر مورخان نامداری چون هرودت، گزنفون و کتزیاس یونانی که در شرح احوال او سخن‌ها گفته‌اند برایتان کافی نیست تا به وجود شهریاری دادگر در تاریخ ایران و جهان ایمان بیاورید. و زبان به ستایش او بگشایید؟»

  جناب منطقیان باید بدانند که دکتر جلال الدین کزازی از محققین برجسته فرهنگ یونانی ارزش تاریخی کتاب هرودت را به کلی منکر شده است و می‌گوید: «برای هر کس که بر خرد خود بنیاد می‌کند، کتاب تاریخ هردوت مگر کتابی افسانه ای نیست. از دید من این نیازی به نقد ندارد و یا اگر دارد این نقد باید افسانه‌شناختی باشد، نه نقد تاریخی. اگر بخواهیم این کتاب را مانند کتاب تاریخی نقد کنیم به اشتباه خواهیم افتاد. ساختار این کتاب افسانه‌ای است ولی گاهی نمودهای تاریخی هم در آن می‌بینیم.» وی کتاب هردوت را نه تنها اثری تاریخی نمی‌داند بلکه معتقد است در پاره‌ای زمینه‌ها ضدتاریخی است: «اگر کتاب هردوت ارزشی یافته است در تاریخ برای این است که ما کتابی در آن روزگار نداشته‌ایم که تاریخ را نشان دهد.» با مناقشاتی که پیرامون کتب تاریخی و حتی نوع روایت در این کتب و تاریخ نویسی داریم چگونه باید مواجه شد جناب منطقیان؟!

  دیگر سطور یادداشت جناب منطقیان صرفاً بیان احساسات و شیفتگی ایشان نسبت به این شخصیت بود و تنها چیزی که باقی می‌ماند علامت سوالی بزرگ در کنار احساساتی اینچنین از سوی مردی است که در سیاست مشق می‌کند و موی خود در این مسیر سپید کرده است! این همه احساسات بیشتر به جوانان تازه بالغ می‌ماند جناب منطقیان.

  در آخر می‌خواهم شما را به چرایی موج احساساتی که در سالهای اخیر نسبت به برخی شخصیت‌ها ارجاع دهم! امواجی که به رشد دوقطبی خطرناک ایرانِ باستان- ایران اسلامی منجر می‌شوند و من از شما می‌پرسم که آیا این دوقطبی به نفع ایران معاصر است؟ ایرانِ بزرگ هویتی ملی-اسلامی دارد، پس سعی کنید با هویت واقعی آن همراه شوید نه اینکه به دام دوقطبی‌های باطلی بیفتید که ریشه هویت ایران و ایرانی را نشانه گرفته‌اند.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۵۸ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ح ع
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۲۹:۱۶
  1

  در کانال تلگرام کبنا،
  دیدم نوشته جواب هدایت خواه به منطقیان؛
  و بعد آدرس یاداشت تو سایت کبنارو داده؛
  گفتم ای وای! ای داد! هدایت خواه نباید جواب این بنده خدارو می داد!
  تو سایت که رفتم و دیدم فرزند ایشون جواب آقای منطقیان رو داده،
  خیالم راحت شد و احترامم به جناب هدایت خواه بیشتر!

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 34 Thumb down 60

  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۵۳:۰۳
  2

  خانم هدایت خواه فکر کردی کسی دیگه تو طیف اصولگرا به جز خانواده شما نیست؟؟؟؟؟؟؟
  چرا قصد دارین همه رو از دور خارج بکنید
  لطفا دیگه از چنین بیانه ای از شما تو فضای مجازی نبینیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۵۴:۴۶
  3

  واقعا متاسفم با این دیدتان برو تاریخ بخونید و اگه شد مناظره برگزار کنید

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 37 Thumb down 27

  سعید
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۲۸:۴۱
  4

  جناب دکتر اگر چنین است که میفرمایید،بهتر است ما هم و.. را به کلی فراموش کنیم چون دیدگاه های متفاوتی نزد اهل سنت در این مورد بیان شده.در اینکه کوروش انسانی بود که در زمان خویش ،احترام به ادیان،حقوق مردم و دادگری را پیشه کرده،شکی نیست.منشور کوروش بهترین سند برای اثبات این ادعاست.پس بهتر است به جای برافروختگی و کتمان توام با سفسطه این حقایق،به خواست و عقیده مردم احترام بگذارید .جناب هدایت خواه تاریخ پر از وقایعی پند اموز ایت.چه امپراطوریهایی که در اوج قدرت رو به افول نهادند و چه پادشاهانی که سرنگون گشتند.اگر امروز کوروش بعد از چتدین قرن در دل و ذهن مردم جای دارد ،حتما دلیلی داشته.دلیلش تاکید بر اصول پسندیده انسانی و مفاهیم ارزشمندی همچون آزادی،احترام به حقوق انسانهاو.. میباشد.توصیه میکنم به تاسی از چنین بزرگمردانی و به سفارش دین اسلام ، شما هم به افکار منطقی و به حق این مردم احترام بگذارید.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 35 Thumb down 9

  سفر
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۲۹:۳۹
  5

  بس کنید تو رو خدا
  حال ادم رو بد میکنید با این حرفاتون

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 42 Thumb down 15

  اسکندر
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۳۵:۲۰
  6

  آیا میتوان اسکندر ذوالقرنین باشد..ه و پدر خودش رو کشته مردمان رو آتش میزد و عاشق خون ریزی بوده و فرزندان مردم رو میکشته در حالی که قرآن میفرماید ذوالقرنین خدمت گذار مردم و عادل بوده مردی صالح ربانی بوده پس اسکندر نمی تواند ذوالقرنین باشد

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 36 Thumb down 1

  کهگیلویه
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۳۹:۱۴
  7

  طنز تلخی است که کارتان به جایی رسیده است که برای کوبیدن یکی از پادشاهان تاریخ وطنتان(خوب یا بد ) و به کرسی نشاندن نظرتان اسکندر خونخوار را که هزاران هزار انسان را از دم تیغ گذراند و و در همین خاکی که سکونت دارید جوی های خون به راه انداخت ذوالقرنین مینامید و برای ان سند و مدرک هم رو میکنید!!
  به خدا سوگند اگر خون بگرییم کم است

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 46 Thumb down 8

  ذوالقرنین
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۴۱:۲۹
  8

  – یادی از اسکندر در عهد عتیق نیست. حال آنکه از کوروش هست.
  – اسکندر موحد و خداپرست نبوده، حال آنکه ذوالقرنین به توصیف قرآن خداشناس و مؤمن بوده است.
  – دیگر اینکه سدی با مشخصات قرآنی که دارای مس و آهن باشد به اسکندر منسوب نیست.
  – کوروش شخصیتی است که در کتاب مقدس یعنی عهد عتیق از او یاد شده است.
  – ذوالقرنین قرآن شخصیتی است که خداوند به او تمکن در روی زمین و قدرت و اختیار داده است، و این با شخصیت کوروش که بر بخش عظیمی از آسیا و اروپا دست یافته و نخستین امپراطوری بزرگ تاریخ را تأسیس کرده است، توافق دارد.
  -ذوالقرنین قرآن موحد و خداشناس میباشد، و کوروش هم خداشناس و یکتا پرست بوده است.

  -ذوالقرنین اولین بار سفر یا لشکر کشی به سمت مغرب یا غرب داشته است و این با لشکر کشی کوروش به غرب ایران و شکست کروزس پادشاه لیدیا و تسلّط بر آن سرزمین انطباق دارد

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 33 Thumb down 3

  معلم
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۴۷:۰۴
  9

  خانم هدایتخواه اگر مطلبی از دکتر هدایتخواه در سایتی زده شود بعضی از به اصطلاح روشنفکر بعلت دشمنی و حسادت با دکتر با ایشان موضع گیری میکنن. آقای منطقیان هم جایگاه خود را از دست داده و هرزگاهی با مخالفت با افرادی مانند دکتر میخواهند بگویند که ما هنوز هستیم.

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 48

  رنجبری
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۵۵:۵۴
  10

  خب که چی خانوم …

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 44 Thumb down 15

  دكتر حيدرپور
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۰۰:۵۱
  11

  به. می گن شاهد شما کیه ؟؟؟؟
  ..چه جوابی خواهد داد؟؟؟؟؟

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 30 Thumb down 3

  علی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۰۹:۳۴
  12

  کسی نگفت ننه ی عروس کیه!!!!!!

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 34 Thumb down 7

  همشهری از یه جای دور
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۰:۲۵
  13

  دوور بو

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 24 Thumb down 8

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۵:۰۵
  14

  احسن الحق که دختر دکتری وشیر پاک خورده ای آخه منطقیون کجا و دکتر کجا

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 46

  ناشناس
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۵:۴۲
  15

  منطقیان یه حرف مفتی زد

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 26 Thumb down 59

  سامان
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۰:۴۳
  16

  احسنت

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 33 Thumb down 38

  فاطمه زرانگیز
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۲:۵۰
  17

  از کوزه همان تراود که در اوست .

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 31 Thumb down 6

  خرامان
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۳:۲۶
  18

  جناب منطقیان تاثیری که باید بگذاره گذاشت ماهم میگیم گذاشت به بقیه هم بگید گذاشت.البته این هیات دنبال فراگیری این درسهایی که ملت در چند سال اخیر دارند با تمام حضور تدریس میکنند و نمود و بازخورد ملموس آن در انت. و برپایی مناسبت هایی از جنس نافرمانی مدنی است را نمیخواهد و نمیتواند بفهمد زیرا این باور زمینه ساز تجسس بر چرایی سیطره ی عقایدی است که هوی..
  ایران ایران است و اسلام دین و عقیده ملت ایران.
  دین پشتوانه و زمینه ساز اخلاق است .د.
  ایران و ایرانی سر فراز و سر بلند و استوار باشی

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 27 Thumb down 1

  خلاص
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۵۶:۲۶
  19

  بابا جم کنید امریکا فضا را تسخیر کرده شما بیانیه علیه هم میدین.. کوروش هرکی بود تموم شد شما چه دارید؟؟؟؟

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 26

  دوگنبدان
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۱۵:۴۲
  20

  درود

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 12 Thumb down 29

  آروین آموزش وپرورش
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۴:۰۹
  21

  تاریخ ایران از زمان شهباز آغاز می شود درود بر. شهباز

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 6

  مخاطب
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۶:۵۰
  22

  منطقیان بنده خدا یه .، بچه ..نداره!

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 23

  دبیر تاریخ
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۸:۲۷
  23

  اگر به گفته استاد کزازی (که بیشتر متخصص ادبیاتند تا تاریخ ) به جز هرودوت کتاب تاریخ دیگه ای توی اون زمان نبوده پس خود آقای کزازی بر چه استنادی میگه ارزش تاریخی نداره
  ثانیا
  آیا شما به عنوان کسی که داعیه دینداری و مسلمانیتون گوش فلک رو کر کرده تفسیر فخر رازی رو در مورد ذوالقرنین بیشتر از علامه طباطبایی قبول دارید؟

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 35 Thumb down 8

  گچ
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۳۰:۵۵
  24

  به پشتوانه پدرت به اینجا رسیدی جان خودت حداقل منکر پدر تاریخ نشو شما ک منکر همه چیز شدین البته جای تعجب هم نیست واسه همینه بهتون میگن گروه پایداری .

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 34 Thumb down 8

  عسیی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۳۹:۵۵
  25

  خانم محترم اسکندر یک …. بوده برو تاریخ بخون این دیگه روضه خوانی نیست

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 36 Thumb down 5

  احمدی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۴۰:۰۲
  26

  ترد نه طرد خوب است آقازاده در املاء کلمات دقت نمایند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 5

  احسان ج
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۴۷:۴۹
  27

  از کوزه همان برون تراود که در اوست.ا.. بیش از این انتظاری نیست

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 27 Thumb down 4

  افشین
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۵۶:۵۰
  28

  شما کجای صحبتها و رفتارهای آقای هدایتخواه .. می بینید؟ ابتدا برای پدرتان بنویسید بعد برای دیگران. همه حرف مردم هم همین هستکه ..ن را دستکاری نکنید.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 26 Thumb down 5

  فاطمى
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۵۹:۱۹
  29

  هدایت خواه و امثالهم سالهاست که .. شده و هیچ هنرى هم از این .. کردن همه

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 35 Thumb down 12

  ….
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۱۶:۱۳
  30

  میدانستم که بعد از جواب آقای منطقیان شما از جانب پدرتان پاسخ میدهید، لطفا با عقاید مردم بازی نکنید ما از پارس هستیم اتحاد پارسها و مادها ۵۶۰ سال قبل از میلاد صورت گرفت و امپراطوری پاسارگاد بوجود اومد، نمیدونم چرا به کورش گیر دادید؟؟؟ نمیدانم چرا مردم هر چیزی رو که دوست دارند چرا منع میکنید

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 36 Thumb down 12

  مه قلی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۵۳:۴۲
  31

  جالبه هدایتی خواه برا.. ناراحت بود که فردوسی.. زده

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 32 Thumb down 7

  سفلی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۵۴:۴۷
  32

  مگه .. نداره ؟
  میخوای جانشین بابا بشی ؟
  شما تفکرتون دیگه . !
  .
  متن رو نخوندم .

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 32 Thumb down 8

  ناشناس
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۵۶:۰۹
  33

  چقد پیاز داغ زدی ب متن . ح.از بس از کلمه احساسات استفاده کردید

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 30 Thumb down 8

  حق
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۰:۱۲
  34

  نه هدایتخواه و نه منطقیان در بین مردم جایگاهی ندارند

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 27 Thumb down 7

  فرهنگی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۶:۴۶
  35

  آفرین بر این دختر که از پدر خود جالب دفاع نموده است

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 33

  واقع گرا
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۹:۵۴
  36

  خدایا شکرت مگه ..ی امثال شما .. رو بردید دست بردارهم نیستید ساز مخالف مردم هنر شماست

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 27 Thumb down 5

  حمیدکرمی
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۳۴:۱۱
  37

  درپاسخ به اون مدل شخصیت هایی که باز احساسی میان کامنت میزاران:پیشنهاد میدم این متنو چندبار بخونید تامتوجه بشید خانم هدایت خواه چی گفتن.من متاسفم که بعضی مطلبو نگرفتن وبراشون قابل فهم نبوده باز حرفای قبلی توهین و…را تکرار میکنن.چشم وگوش بسته به هرچیزی انتقادنکنید.مطالعه ودقت کنیدتاحداقل مدیون کسی نباشید.

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 31

  رضايى
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۵۹:۳۸
  38

  حالا . کیه که بخواد جواب بده یا نده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 8 Thumb down 2

  احمد رضا
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۴۷:۳۱
  39

  . کرد ببینم اون اقا چی میگه جوابش

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  شایسته سالاری
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۰۲:۱۸
  40

  هر کس دنبال منافع خویش هست! مردم خودشان عاقل تر و فهمیم تر از شماها هستن نیازی به تحلیل هدایت خواه و یا منطقیان نیست شماها دنبال شهرت برا خود هستید.

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 30 Thumb down 6

  ناشناس
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۹:۰۷
  41

  انصافا سیچه کامنتلمه حذف ایکنی ؟!

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 31 Thumb down 2

  ناشناس
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۲:۵۹
  42

  عالی بود

  -این دیدگاه محبوبیتی ندارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 37

  فرهنگی مطلع
  تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۹:۱۹
  43

  منطقیان در برابر د. چه برسه به خود استاد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  لنده
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۰۹:۲۵
  44

  درودبرمنطقیان بزرگ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خرامان
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۰۲:۵۴
  45

  یه مرغ تحویل کبنا دادیم یه پای مرغ گذاشت تو سفره
  برادر یا خواهر محترم حداقل یه کم آب هم میریختی بشه تلیت کرد .
  سر و دم حرف ما را بریدی که چیزی نموند ازش

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ص- رص
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۵۱:۰۴
  46

  درود بر استاد فرهیخته منطقیان

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۶:۲۲:۵۵
  47

  ژن خوب استانی!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ع ع ع
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۰۸:۴۴
  48

  سلام جناب هدایت خواه وخانواده محترم مگه تا حالا نرفتید تخت جمشید ؟می دانید از ورودیش تا اخر همش عظمت و بزرگی امپراطوری ایران را می رساند؟کوروش بزرگ یه پیامبر بود اما افسوس که نه دورشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  محمدصادقی
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۳۹:۲۲
  49

  درودبر دکترهدایتخواه عزیز

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اصلاحات بویراحمد
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۴۲:۰۷
  50

  تو چند تا…مسلمان سه تا همش برو بابا برو.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  چرامی
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۰۵:۳۹
  51

  شما که این قدر روشن فکر هستی داری دسترنج کوروش و امثال کوروش را می خوری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بویراحمد
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۱۶:۵۹
  52

  شیرمادرت حلالت و نون پدرت حلالت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اصلاحات بویراحمد
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۱۵:۱۰
  53

  برادر همراه شدن تو با…ه نکن نوروز خان در شانت نیست.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  شمشیری ازیاسوج
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۵:۴۳
  54

  . انشااله هدایت بشوی عرصه رو فقط برای حرف پروندن میبینیت . کوروش خوب یا بد مشکل امروز ما ایا این است کوروش ن مسلمان بود و مسیحی یکتا پرست بود خدایتان ..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 3

  ناشناس
  تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۰۰:۵۴
  55

  درود برشما

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  یاسوجی
  تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۱۴:۰۲
  56

  خدایی منطقیان چه داره

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  یاسوجی
  تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۱۴:۲۲
  57

  منطقیان کیه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بختیاررضوانی
  تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۴:۵۰:۳۰
  58

  بادرود ،ابتدا باید به عرض برسانم که در دوخط اخر این نوشته میگویید که هویت ملی اسلامی ،مگر کورش جز هویت ملی ما نیست ؟شما هم متعصبانه و احساساتی جهت دفاع.از پدرتون یکجانبه سخن رانده اید وهمانند پدر کورش را نفی می کنید و این شخصیت ملی را با اسکندر مقایسه کرده اید البته از شما .،مرع همسایه همیشه غازه و هرکسی ایران را .ما شدیم طرفدارش و نامش را بر فرزندانمان گذاشتیم مثل اسکندر و چنگیز و تیمور و اسامی. رایج ،کلا همیشه شما از این مخالفت ها و طرفداری های عده ای . رسیده اید وباید هم دفاع کنید چون ..در این نوع ادبیات هست ،زنده وپاینده ایران و کورش بزرگ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶