کبنانیوز؛ کبناخبر | کلنگ‌زنی طرح ساماندهی دفن زبال دو پشته دشتروم + اعتراض مردم + تصاویر

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۰ مهر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۳ | کد خبر : 283390 |
 •   
  با حضور مسوولان:

  کلنگ‌زنی طرح ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته دشتروم با حضور مسوولان به زمین زده شد و البته تعدادی از اهالی این روستا هم از این کلنگ‌زنی گلایه داشتند.

  کبناخبر؛

  کلنگ‌زنی طرح ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته دشتروم با حضور مسوولان به زمین زده شد و البته تعدادی از اهالی این روستا هم از این کلنگ‌زنی گلایه داشتند.

  به گزارش کبنا از یاسوج، ظهر امروز و با حضور مسؤولان ارشد استانی و مدیران شهرستانی، معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار شهرستان بویراحمد و مدیرکل محیط زیست، مدیرکل منابع طبیعی، مدیرکل دفتر شهری و مدیرکل دفتر فنی استانداری، هدایت اکبری رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج و اعضای شورای اسلامی شهرهای مادوان و یاسوج پروژه ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته دشت‌روم کلنگ‌زنی شد.

  در این آئین داریوش جهانبخش شهردار مادوان با بیان اینکه مجری طرح شهرداری مادوان است، اظهار کرد: چندین سال طرح ساماندهی محل دفن زباله دو پشته زیلایی معطل مانده بود که به همین دلیل شهرداری مادوان برای ساماندهی این سایت آستین بالا زده است.

  جهانبخش با اشاره به اینکه شاهد رشد روز افزون آلودگی و بروز بحران‌ها و دغدغه‌های زیست محیطی هستیم، تصریح کرد:  از زمانی که رابطه دوستی خودمان با طبیعت از بین رفته است، شاهد مشکلات زیست محیطی و تخریب منابع طبیعی هستیم.

  وی گفت: عملیات ساماندهی سایت دو پشته با مبلغ یک میلیارد تومان از محل تبصره ۶ بند «و» که شامل عملیات فنس‌کشی، جاده دسترسی و ساختمان مدیریت و همچنین حفر ترانشه است.

  شهردار مادوان گفت:قول می‌دهم ظرف یک ماه و طبق برنامه زمان بندی شده این پروژه به اتمام برسد و شاهد به حداقل رسیدن مشکلات کنونی باشیم.

  جهانبخش تاکید کرد: عملیات فنش کشی این پروژه در طی یک ماه آینه به اتمام می‌رسد و همزمان عملیات اجرایی سایر عملیات دیگر را آغاز می‌کنیم تا شاهد به سرانجام رسیدن پروژه در کمترین زمان ممکن باشیم.

  وی افزود: باید راه دسترسی به این سایت ساماندهی دفن زباله بازسازی و تعمیر شود تا شاهد خسارت و مشکلاتی به ادوات و ماشین‌آلات شهرداری‌ها نباشیم.

  هدایت اکبری رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج در این آئین با بیان اینکه ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته دشتروم خواسته مردم این منطقه است، اظهار کرد: با همکاری مسوولان و مردم عملیات ساماندهی دفن زباله در این منطقه آغاز شده است تا دیگر شاهد مشکلات زیست محیطی در این منطقه نباشیم.

  اکبری از مردم خواست تا در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

  رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج در ادامه گفت: احداث کارخانه کامپوست (بازیافت زباله) در منطقه دشتروم قطعاً شاهد رفع مشکلات زیست محیطی خواهیم بود که مراحل این کار هم در حال انجام است.

  محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد در این آئین با بیان اینکه طرح ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته یاسوج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد: هر کسی که مدعی مالکیت این زمین‌ها را دارد، مطابق با قانون با آنها برخورد می‌شود.

  وی همچنین گفت: متأسفانه دوگانگی در حرف‌های برخی مسوولان در خصوص مسائل این منطقه مشکلاتی را نیز به وجود آورده است.

  نظری در ادامه با قدردانی از شورای اسلامی شهرهای مادوان و یاسوج، اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر مادوان نمونه کامل یک شهرداری و شورای شهر خوب هستند که با تعامل و هماهنگی با مسوولان و مردم توانسته‌اند، مشکلات را برطرف کنند.

  به گزارش کبنا، در حین کلنگ‌زنی طرح ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته دشتروم برخی از اهالی این منطقه با در دست داشتن اسناد و مدارکی ادعای مالکیت زمین‌های محل دفن زباله را داشتند و به مسوولان در خصوص کلنگ‌زنی این طرح اعتراض می‌کردند.

  یکی از این اهالی بیان می‌کردند که کلنگ‌ با زور به جایی نمی‌رسد و بحث و گفت‌وگو بین مسوولان و مردم در خصوص مالکیت زمین‌ها تا دقایق طولانی ادامه داشت که فرماندار بویراحمد به یکی از اهالی دشتروم گفت: در صورت داشتن مالکیت زمین‌ها توسط مردم، دولت تمام حق و حقوق‌های شمار را پرداخت خواهد کرد.

  وی گفت: این طرح فقط برای سلامتی اهالی دشتروم و رفع مشکلات زیست محیطی این مناطق است، لذا از شما انتظار همکاری و همراهی می‎رود.

  این بحث و گفت‌وگوها ادامه تا پایان برنامه ادامه پیدا کرد.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۸ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  یاسوجی
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۴۱:۵۲
  1

  هیچ مدیر و یا نماینده ای از منابع طبیعی حضور نداره. چطور واگذار کردن زمین مردم را در قلب طبیعت در بلندترین نقطه که هم خاک و هم هوا را آلوده میکند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  علی
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۵۷:۳۶
  2

  ظاهرا دوپشته اب وهوای خوبی داشته چون بعضی اقایون درحال چرت زدن بودندند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۹:۵۲
  3

  درود بر شورا و شهردار توانمند مادوان

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  رحیم
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۲:۰۵
  4

  انشااله به همت شهرداری مادوان به سرانجام میرسد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  مادوان
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۳:۳۳
  5

  من مطمئنم شهردار مادوان طی زمانی که گفته تمامش میکنه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  یاسوج
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۵:۳۶
  6

  احسن بر شورا و شهردار مادوان با این حرکت خوب

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  همکار
  تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۵۲:۰۴
  7

  آقای فرماندار درست فرمودند شهردار ی مادوان الگوی ارتباطات و تعامل است و درسایه تخصص و تعامل توانسته اند شهر را از حالت روستایی و بی رونقی خارج کنند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  حرف حق(1)
  تاریخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۷:۲۳
  8

  (خیرتان به ما نرسیده ! شَر نرسانید) اگر از زبالهای خانگی بگذریم ولی از زبالهای بیمارستانی نمیشه گذشت ،گاهآ شاهد دود غلیظ و بد بو یی هستیم که قطعا عوارضاتش قابل انکار نخواهد بود و این دود حاصل آتیش زدن زبالهای ریخته شده در “دو پشته”می باشد،آن هم نه یک سال بلکه چندین سال است که بجای ابر رحمت سایه نکبت بر دیارمان جا خوش کرده.حال اگر نمیتوانید خدمتی به ما کنید خیانت نکنید زیرا عدم خدمت را چون نا امید از شماییم به جان خریده ایم ولی خیانت را هرگز تاب نیاورده و حد اقل کاری که از عهده ما بر خواهد آمد شکایت بدرگاه خداوندی است که چون از سر عشق و بی ریاه خواهانشیم خاستمان را خواهد ستاند.”دیر و زود دارد اما سوخت سوز ندارد”

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...