- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

قبض‌های نجومی برق در چاروسا/وقتی مبلغ قبض‌ها از قیمت خانه‌ها بیشتر است/ قبض ۱۳ میلیون تومانی و ۱۱میلیون تومانی در چاروسا+تصاویر

یکی از عمده مشکلات منطقه چاروسا که مردم در مورد آن بحث کرده و همیشه مورد اعتراض است موضوع قبوض برق بوده که هر چند وقت یکبار سبب نگرانی مردم می‌شود.

در فصل زمستان قبوض مردم بخش چاروسا و شهر قلعه‌رئیسی رقم‌های میلیونی به خود می‌گیرد و خانواده‌هایی که بیشتر آنها به شام شب محتاج هستند و تنها درآمد آنها یک یارانه چند هزار تومانی است با قبوض برق بسیار بالا روبرو می‌شوند.

در سال گذشته چندین مرتبه مردم به این وضعیت اعتراض داشتند و مسوولان به این وضعیت واکنش نشان دادند ولی متاسفانه این اعتراض مردم به نفع شهرهای دیگر استان از آب درآمد و چند شهر دیگر استان وضعیت قبوضی آن از گرمسیری به گرمسیری ۲ و ۳ تبدیل شد که امیدواریم دو منطقه چاروسا و دیشموک هم که بیشتر از بقیه در این خصوص نگرانی داشتند تغییر وضعیت دهند.

هفته گذشته بود که امام جمعه قلعه رئیسی به قبوض برق این منطقه واکنش نشان داد و این قبوض را قبوض نجومی منطقه محروم دانست و از مسوولان خواست تا مردم این منطقه را نجات دهند.

اما شاید باور این قبوض برای خیلی باور شدنی نبود تا اینکه اخطاریه‌های این چند روز به دست مردم رسید که بسیار ناباورانه بود و آن صدور قبوض برقی بود که از ادارات تا یک منزل مسکونی را به چندین میلیون تومان گذشته است.

وقتی قبض برق یک نهاد و اداره ای که فقط سه اتاق کوچک در شهر قلعه رئیسی دارد بیش از ۱۰ میلیون تومان است یعنی اینکه اداره را با وزارتخانه اشتباهی گرفته‌اند.

پس حرف مردم با نماینده مردم این است شما نماینده مردم هستید مشکل امروز مردم قبوض برقی است که داد یک خانواده فقیر و بی سرپرست را درآورده و وقتی قیمت یک منزل مسکونی در روستای آبچندار چاروسا زیر ۱۰ میلیون تومان باشد ولی قبض برق ۱۳ میلیون تومانی برای آن صادر شود فاجعه است.

در روزهای اخیر قبوضی از سوی اداره برق به درب منازل مردم جهت اخطاریه ارسال کردند که مبلغ این قبوض بسیار عجیب بود و داد و فریاد مردم را درآورد و مردم از این وضعیت نگران هستند.

یکی از این اخطاریه‌ها که متعلق به یک دختر بی‌سرپرست بوده مبلغ آن ۱۳ میلیون تومان است که منزل این دختر در روستای آبچندار است و سرجمع قیمت کل منزل مسکونی با وسایل آن کمتر از ۱۰ میلیون تومان است.

یکی دیگر از این قبضو متعلق به بخشداری چاروسا است که تعداد ساختمان آن به کمتر از چهار اتاق می‌رسد ولی اخطاریه آن به مبلغ ۱۱ میلیون تومان صادر شده که این اخطاریه هم در فضای مجازی پخش و انتشار یافت.

صدور این اخطاریه‌ها هم به این معنی است که باید تا دو روز آینده قبوض خود را پرداخت کنند و اگر این کار صورت نگیرد برق آن‌ها قطع خواهد شد و این دو نمونه قبض تنها گوشه‌ای از قبض چندین هزار نفر خانوار چاروسایی است.

امیدواریم مسوولان استانی و شهرستانی به خود بیایند و به درد رنج مردم هم ذره‌ای فکر کنند.

===================

گزارش از سید حسن آرمند

===================

8 Comments (Open | Close)

8 Comments To "قبض‌های نجومی برق در چاروسا/وقتی مبلغ قبض‌ها از قیمت خانه‌ها بیشتر است/ قبض ۱۳ میلیون تومانی و ۱۱میلیون تومانی در چاروسا+تصاویر"

#1 Comment By تاریخ On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۹:۲۲ ب.ظ

چرا اینقدر فرافکنی میکنید قبض برق مطابق با مصرف هر مکان مشخص میشود کنتور برق که با کسی لج بازی ندارد آبگرمکن برقی استفاده می کنند ضمناً این قبض های صادره مربوط به یک دوره نیست خواهشا جو سازی نکنید

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 3

#2 Comment By همشهری On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۹:۳۴ ب.ظ

تا راهزادی مدیرعامل برق استان باشه
وضعیت برق روز به روز بدتر میشه!
توزیع برق یه مهندس کاردان وفنی میخواد نه کسی که با راندمان سیاسی بیاد صندلی رو اشغال کنه و سلیقه ای نیروهای زیر مجموعه ش رو بچینه.
داد مردم استان دراومده
چرا مسولین توجه نمیکنن

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 0

#3 Comment By خشایارچشمه روشن On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۲۱ ب.ظ

بایدپرداخدکنند

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

#4 Comment By نبود مدیر توانمند On مهر ۲۱, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۲۳ ق.ظ

متاسفانه رسانه ها فقط به مسائل حاشیه ایی و عزل و نصب مدیران ناتوان و .. می پردازند.کسی به افزایش چراغ خاموش حامل های انرژی اب برق گاز کاری ندارد.تشکر از اقای ارمند ک برا اولین بار از این مسائل پرده برداشته چنین قبوضی در دهدشت هم مشاهده میشه

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#5 Comment By کیانی On مهر ۲۱, ۱۳۹۶ @ ۵:۳۷ ب.ظ

وقتی .. نماینده یاسوج بشه مدیرعامل..و بعدش همین مدیرعامل تمام فکو فامیلشو مه هیچگونه سوادی ندارن تو.. استخدام کنه باید چنین مشکلاتی به وجود بیاد،تازه هرچی استخدام کرد یا مدرک کاردانی هنر،یا سیکل،یا دیپلم ادبیات،لیسانس شیمی،دامپزشکی،لیسانس فیزیک خدماتی به کار کرفت و این بزرگترین.. به نیروهای حجمی و تحصیلکرده مهندسی برق میباشد و اقای مدیرعامل حق این نیروها رو ضایع و داد به اقوام و نزدیکانش

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

#6 Comment By گاز On مهر ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۶:۵۷ ق.ظ

. از شرکت .نیست واقعا ….کی به حرفای امام خمینی عمل میکنه…….هرمسعولی دنبال پر کردن جیب خودشه….

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#7 Comment By علی On مهر ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۳۴ ق.ظ

با تشکر از سایت کبنا به خاطر این افشاگری

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

#8 Comment By علی On مهر ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۳۵ ق.ظ

به خدا اب و برق خون دل مردم را خورده اند و معلوم نیست این پولها را چکارش می کنند

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1