- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال در استان / محدودیتی برای شرکت در این جشنواره وجود ندارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال خبر داد.

به گزارش کبنا از یاسوج، رضا دهبانی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد:، در راستای حمایت از مولفان و ناشران استانی و همچنین ایجاد انگیزه برای نویسندگان سالانه ۱۲۰ میلیون تومان کتاب خریداری و توزیع می‌شود.

وی با تشریح اهمیت کتاب در رشد و تعالی جامعه عنوان کرد: محور توسعه یک جامعه دانایی بوده و ابزار دانایی کتاب است و محور فرهنگ آموزش بوده و در صورتی آموزش نباشد راه به جایی نمی‌بریم و به نوعی مسیر طی شده با انحراف روبه‌رو می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: کشورهایی که آموزش را محور قرار دادند به عنوان زیرساخت فرهنگ به عنوان یک اولویت توانستند در زمینه‌های مختلف به توسعه برسند.

دهبانی‌پور از برگزاری چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف گسترش عدالت فرهنگی، پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای برنامه‌هایی درخصوص انتخاب و معرفی دوستداران کتاب در روستا و پایتخت کتاب در روستا ترغیب و ایجاد انگیزه برای مردم که به سمت این دانایی و آگاه شدن حرکت کنند.

دهبانی‌پور با اشاره به اینکه بنا داریم از کسانی که خلاقیتی در این عرصه دارند به کمک دهیاری‌ها و بخشداران و فرمانداران به وزارتخانه معرفی کنیم، گفت: شهرستان‌هایی که در زمینه توریج فرهنگ کتابخوانی برتری‌ها و فعالیت‌هایی دارند با هدف ایجاد انگیزه و کمک به رشد و اگاهی به مرکز معرفی می‌شوند.

وی بیان کرد: نمایشگاه کتاب یک ظرفیت و فرصتبرای اساتید و دانشجویان و سایر اقشار اهل مطالعه جامعه است تا بلکه بتوانند به کتاب دسترسی پیدا کرده و از تخفیف‌های مشخص شده بهره‌مند شوند.

دهبانی‌پور از برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال خبر داد و افزود: نویسندگان بومی هر آثاری در زمینه‌های مختلف دارند می‌توانند در آئین کتاب سال شرکت کنند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارند.

1 Comment (Open | Close)

1 Comment To "برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال در استان / محدودیتی برای شرکت در این جشنواره وجود ندارد"

#1 Comment By کتابدار بهمیی On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۹:۳۴ ب.ظ

جناب آقای دهبانی پور حال کتابخانه های عمومی وخیمه،بیشتر از یکساله که کتابخانه ها مدیر ندارن و سرپرست واقعا تجربه و توانایی لازم برای اداره کردن اینهمه کتابخانه را نداره ترا خدا از طریق وزیر محترم فرهنگ و ارشاد یه کاری بکنین ما کتابداران استان خسته شدیم.کبنا نیوز لطفا منتشر کنید.تشکر

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0