- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

آتش سوزی در ۲۵۰۰ هکتار از جنگل‌های منطقه سروک (+تصاویر)

رئیس منابع طبیعی ‌بویراحمد گفت: آتش‌سوزی بخشی از جنگل‌های منطقه سروک، سرآبتاوه و گردوه شهرستان بویراحمد واقع در ۱۰کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با همیاری و کمک نیروهای مردمی و یگان حفاظت منابع طبیعی مهار شد.

به گزارش کبنا از یاسوج، جواد رحیمیان ‌در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آتش‌سوزی از عصر امروز در ۳ منطقه از عرصه‌های جنگلی بلوط بویراحمد رخ داد، اظهار داشت: این آتش‌سوزی در مناطق جنگلی سروک، سرآبتاوه و گردوه اتفاق افتاد.

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه منطقه سروک ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار مرتع و جنگل دارد، افزود: ۵ هزار متر مربع از اراضی این منطقه امروز طعمه حریق شد.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌های به‌ عمل‌ آمده دلیل عمده این حوادث بی‌احتیاطی گردشگرانی است که برای تفریح به مناطق جنگلی رفتند و همچنین فعالیت همشهریان برای جمع‌آوری بذر گونه‌های گیاهی بلوط و بنه اعلام شده است.

رحیمیان بیان کرد: برای مهار این آتش سوزی‌ها در سطح شهرستان یگان ویژه واکنش سریع تشکیل شده و از ظرفیت و مشارکت نیروهای مردم در قالب تعاونی‌ها نیز برای مهار آتش استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به شناسایی مناطق بحرانی در شهرستان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر آتش‌سوزی در مناطق سروک، سرآبتاوه و گردوه مهار شده است.

 

 

2 Comments (Open | Close)

2 Comments To "آتش سوزی در ۲۵۰۰ هکتار از جنگل‌های منطقه سروک (+تصاویر)"

#1 Comment By آریا On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۳:۳۸ ب.ظ

اخ وبخت ایما همه این آتش سوزیها عملکرد ضعیف مدیرکل آقای بهشتی هست آقای استاندارد دقیقا کجای قراربود با مدیران ضعیف برخورد کنی هنوز منتظر تاج گردونی باز هم اخ و بخت ایما

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#2 Comment By همشهری On مهر ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۷:۵۴ ق.ظ

برای ۲۰۰متر زمین چه به سر جنگلها می اورند اتفاقا از عملکرد بعداقای بهشتی است چرا که احکامی هم که توسط دادگاه صادره شده پیگیری نمی کند تا اجرا شوند مثل ویلاهای ساخته شده در دشتگز گچساران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0