- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

فرماندار چرام:معدن فسفات چرام به زودی راه اندازی می شود

فرماندار چرام از راه اندازی معدن فسفات چرام خبرداد

به گزارش کبنا از چرام، داریوش پاداش در آیین گرامیداشت روز ملی روستا و عشایربا بیان اینکه ساختار اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور را روستا و عشایر رقم زده‌اند، اظهار کرد: دولت بیشتر تلاش و برنامه خود را بر مشکلات روستا و عشایر متمرکز کرده تا جایی که خوشبختانه زیرساخت‌های روستاهای ما فراهم شده و به سمت و سویی رفته که می‌توانیم به راحتی در روستاها بدون از دغدغه زندگی کنیم.

فرماندار چرام با اشاره به این مطلب که زیرساخت‌های بعدی در روستاها به حوزه اشتغال مربوط است، عنوان داشت: اعتبارات ویژه‌ای پیشبینی شده و به زودی ابلاغ می‌شود تا به صورت ویژه، در توزیع این اعتبارات، حوزه روستایی را مد نظر قرار دهیم که درصد زیادی را در روستاهایی که محروم‌تر هستند توزیع خواهیم کرد.

وی با اشاره به توزیع اعتبارات در روستاهای هدف، روستاهای هدف را روستاهایی دانست که دهیاران و شوراهای آن روستا، همگام با دولت، همسو و در راستای اهداف دولت و نظام بیشترین فعالیت را داشته باشند و گفت: کسانی که در راستای چارچوب مشخص شده برنامه پنجم ششم توسعه که ارج نهادن به قشر مستضعف در عشایر و روستا خواهد بود بیشترین فعالیت را داشته باشند، با نگاه اجتماعی و نه سیاسی که همه مردم در این دولت و در این نظام حق استفاده از امکانات عمومی بدون داشتن انگیزه‌های سیاسی را خواهند داشت از طرف ما اعتبارات بیشتری دریافت خواهند کرد.

پاداش، ادامه داد: چندین روستا را در چرام به عنوان روستای هدف انتخاب کردیم، ۶ روستای توانمند در حوزه اشتغالزایی، ۶ روستا در حوزه زیرساخت ورزشی و سالن‌های چندمنظوره برای برخی روستاها پیش‌بینی شده است.

این مسئول در بخش بعدی از سخنان خود به فسفات چرام اشاره داشت و تصریح کرد: قطع یقین داشته باشید که معدن فسفات چرام، به زودی زود با ورد شرکت ایمیدرو که از دستاوردهای سفر وزیر محترم صنعت به چرام است  راه‌اندازی خواهد شد.

وی با تقدیر از نماینده چرام در مجلس شورای اسلامی گفت:لازم است از پیگیری های مجدانه مهندس هاشمی پور که نقش مهمی در پیگیری راه اندازی فسفات چرام داشت تقدیر و تشکر کنم.

وی دهیاران را عالی‌ترین مقام در روستاها ذکر کرد و یادآور شد: تصمیمات دهیار به حوزه بخش برمی‌گردد، بنابراین دهیاران عزیز باید ارتباطشان با مردم به نوعی باشد که آسیب‌ها به حداقل برسد.

9 Comments (Open | Close)

9 Comments To "فرماندار چرام:معدن فسفات چرام به زودی راه اندازی می شود"

#1 Comment By شاه محمد On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱:۳۶ ب.ظ

.. هر چه بزرگتر باورش راحتر است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

#2 Comment By همشهری On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱:۴۳ ب.ظ

درود بر حاج عدل هاشمی پور بخاطر جدیت و تلاش ایشان

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 6

#3 Comment By علیزاده On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱:۵۷ ب.ظ

واقعا متاسفم برا اکثر خبرنگارا.. چرام . قشنگ مشخصه که بخشدار مرکزی آقای افسردیر داره صحبت میکنه ولی چون همشون از سیاستمداری چون افسردیر میترسند خبرهای این سید پاک اصلاحات رو منتشر و ارائه نمیدن به سایتها و خبرگزاریها . هرچند اقای افسردیر تو دل مردم چرام و دهدشت جای داره نیازب به تبلیغات نداره …

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 3

#4 Comment By همشهری On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۴۰ ب.ظ

روستاهایی از خدمات برخوردار می شوند که همسو با دولت باشند؟ واقعا اجحاف از این بیشتر، مگر می شود روستاهایی که رای به آقای روحانی ندادند ایرانی نباشند، آقای .. با این خود شرینی ها فرماندار نمی شی…حالا ببین

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

#5 Comment By چروم On مهر ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۴۳ ب.ظ

فکر کنم این قدر هم دیگه مملکت بی قانون نباشد که روستای هدف شما فقط رای دهندگان به روحانی باشند، همه مردم حق بهرمندی از مواهب نظام اسلامی را دارند، این کشور قانون دارد و عصر بیخبری ۴۰ سال پیش بسر آمد.

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

#6 Comment By دهدشت On مهر ۲۱, ۱۳۹۶ @ ۹:۲۷ ق.ظ

بزک نمیر بهار میاد …..

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#7 Comment By دهدشت On مهر ۲۱, ۱۳۹۶ @ ۹:۲۸ ق.ظ

به همین خیال باش….

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#8 Comment By همولایتی On مهر ۲۱, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۵۱ ق.ظ

درود بر افسر دیر بزرگوار

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

#9 Comment By گچسارانی On مهر ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۹:۴۱ ق.ظ

درود حاج عدل بزرگ و عزیز

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0