کبنانیوز؛ کبناخبر | افراطی گری سیاسی موتور رشد کهگیلویه وبویراحمد را کند کرده است / مدیریت هوشمند در کارهای فرهنگی

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۷ | کد خبر : 278160 |
 •   
  استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد از افراط گرایی و دامن زدن بیش از حد به مسائل سیاسی، حاشیه ای، قومی و طایفه ای به عنوان یکی از چالش‌های مهم فرهنگی و عاملی اساسی درکند شدن روند توسعه همه جانبه این استان یاد کرد.

  کبناخبر؛

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد از افراط گرایی و دامن زدن بیش از حد به مسائل سیاسی، حاشیه ای، قومی و طایفه ای به عنوان یکی از چالش‌های مهم فرهنگی و عاملی اساسی درکند شدن روند توسعه همه جانبه این استان یاد کرد.

  به گزارش کبنا، علی محمد احمدی در دیدار با برخی مدیران حوزه فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد که مسیر اصلی در راستای کاهش این گونه گرایش‌های منفی و ضد توسعه ای، کار فرهنگی هدفمند و آگاه سازی بیشتر مردم و جامعه است.

  وی بیان کرد که البته حوزه فرهنگ خود نیز دارای چالش‌های فراوانی است که هم پوشانی‌ها وموازی کاری یکی از موانع جدی در مسیر اعتلا و تاثیرگذاری این حوزه است.

  احمدی تصریح کرد: همین موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگ شده است.

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: جزیره ای عمل کردن، بخشی نگری و چندگانگی در تصمیم سازی ها با روح برنامه ریزی، مدیریت هوشمند وحدت و فرماندهی که جهت گیری اساسی آن‌ها در حوزه فرهنگ باید نمایان باشد، در تضاد و ناسازگار است.

  وی ارتقای فرهنگ عمومی جامعه با رویکرد ارزش‌های اخلاقی، دینی و اسلامی را خروجی تمامی تصمیم سازی ها و فعالیت حوزه‌های فرهنگی در جامعه دانست و گفت: چنانچه این شاخص محقق شد آنگاه مسئولان و متولیان امور فرهنگی باید ادعا کنند که در حوزه کاری و فعالیت خود موفق عمل کرده‌اند.

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد ایجاد تناسب و تعادل در امور فرهنگی را یادآور شد و گفت: باید از برخی روش‌ها و کارهای سلبی و تحمیلی در حوزه فرهنگ، اخلاق و معنویت که سبب دفع مخاطب و فاصله گرفتن جوانان می‌شود، اجتناب کرد.

  وی بر ضرورت حفظ اعتدال ودوری از افراط گری در حوزه فرهنگی، دینی و اخلاقی در جامعه تاکید کرد و گفت: به همان میزان که به امر ساخت حسینیه یا مسجد توجه می‌شود باید به حوزه تئاتر، سینما و کتاب نیز اهمیت داده شود.

  وی مسئولان و مدیران و زیرمجموعه‌های فرهنگی در استان را همچون سایر دستگاه‌های اجرایی استان موظف به تهیه و تدوین برنامه پنج ساله مطابق با برنامه ششم توسعه کرد و گفت: تخصیص اعتبار بدون برنامه و شاخص‌های عملیاتی به هیچ دستگاهی تعلق نخواهد گرفت.

  وی یکی از شاخص‌های اساسی در ارزیابی مدیران و دستگاه‌های اجرایی در استان را میزان جذب اعتبارات در ردیف‌های ملی دانست و گفت: حتی تخصیص اعتبارات استانی در بودجه استانی نیز بر حسب این مهم خواهد بود.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...