کبنانیوز؛ کبناخبر | نیک اقبالی:اولویت اصلی انتخاب شهرداران همسو بودن با دولت و سابقه اجرایی و عمرانی است/ لزوم تعامل شهردار با نماینده مجلس/بعضی شهرداران کاسه داغ تر از آش شدند(+تصاویر)

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۴ | کد خبر : 278114 |
 •   
  در آئین معرفی شهردار جدید چرام مطرح کرد:

  نیک اقبالی:یکی از اولویت های اصلی انتخاب شهردار همسو بودن با دولت است

  کبناخبر؛

  به گزارش کبنا از چرام,جلسه تودیع و معارفه شهردار چرام با حضور معاون عمرانی استاندار,مدیرکل امور شهری استانداری,فرماندار و امام جمعه چرام و اعضای شورای اداری در چرام برگزار شد.

  پژمان نیک اقبالی معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با اشاره به مناسبت های هفته دفاع مقدس و ایام محرم و تقارن این ایام با همدیگر بیان کرد:امنیت و آسایش امروز ما مرهون خون شهیدان که ادامه دهنده راه امام حسین (ع) می باشد.

  وی با اشاره به اینکه این جلسه اولین جلسه تکریم و معارفه شهرداران جدید  در استان است اظهار داشت:روند شهرنشینی در شهرهای کشور از جامعه روستایی به جامعه شهری در حال تغییر و رو به افزایش است.

  وی دلیل رشدشهرنشینی و مهاجرت روستائیان به شهرها در استان را بیان کرد و گفت:یا ما نتوانستیم در روستاها کاری انجام دهیم یا زرق و برق جامعه شهری باعث شده جامعه به چنین سمتی برود.

  نیک اقبالی با اشاره به مهاجرت معکوس در بعضی روستاها تصریح کرد:ایجاد شغل در روستاها یوی از سیاست های دولت و نظام است چرا که یکی از دلایل دیگر همین بیکاری روستانشینان است.

  وی با اشاره به اینکه شهرنشینی قواعدی دارد بیان کرد:چون اکثر شهرهای ما نوپا هستند و سابقه ۵۰ساله دارند اما بافت ناهمگونی از نظر جمعیتی دارند و حاشینه نشینی از آسیب ها می باشد.

  معاون عمرانی استاندار با اشاره به حاشیه نشینی در اطراف شهر یاسوج گفت:در حالیکه جمعیت شهری یاسوج ۱۳۴هزار نفر است اما بیش از ۱۰۰هزار نفر حاشیه نشین دارد.

  وی با اشاره به حاشیه نشینی در طرح ۴۸هکتاری چرام گفت:ساکنان این طرح مهاجرانی هستند که از روستا به شهر آمدند .

  نیک اقبالی با اشاره به تعیین شهرداران در استان گفت:در ددولت یازدهم خیلی به شهردار حساسیت نشان داده نشد اما در این دولت حساسیت زیادی و سختگیری هایی برای انتخاب شهردار جدید وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه آیا هر مدرک لیسانسی می تواند شهر باشد بیان کرد باید بپذیریم شهرداری انتخاب کنیم که دارای تخصص بخصوص در حوزه. اجرایی و عمرانی باشد.

  معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد دومین اولویت اصلی انتخاب شهردار را همسو بودن با دولت ذکر کرد و تاکید کرد:همسو بودن به معنی این است که با هر فکری همگام با دولت باشد و در سلسله مراتب استانداری هماهنگ باشد.

  وی افزود:سیاست این است که شهردار با دولت هماهنگ باشد تا بتواند به شهرداری و مردم خدمت کند.

  نیک اقبالی با اشاره به معرفی شهردارانی که خارج از بدنه دولت هستند و کارمند نیستند بیان کرد:شهرداری که خارج از بدنه باشد سازمان شهرداری ها به ما اجازه دخالت نداده و باید آنها تصمیم بگیرند.

  وی با اشاره به عملکرد خوب شهردار و شورای سابق چرام گفت:انصافا عزیزان پیگیری زیادی داشتند حتی خارج از مجموعه شهر در بحث جاده ها,طسوج,توگبری و فسفات که حای تقدیر دارد.

  معاون استاندار با اشاره به اینکه برای بعضی شهرداران و اعضا های سابق شورا پرونده تخلف تشکیل شده بیان کرد:بیشترین این تخلفات به علت د لسوزی بیش از اندازه بود و یا کاسه داغ تر از آش شدند و فکر می کردند که به شهر کمک می شود.

  معاون استاندار به انتظارات خود از شهردار جدید اشاره کرد و تصریح کرد:کار شهرداری یک کار همه حانبه است و شهردار باید در همه امور فرهنگی,اقتصادی,سیاسی و عمرانی نقش داشته باشد.

  وی تاکید کرد:شهردار جدید باید مر قانون را انجام دهد و بالاتر از قانون کاری انجام ندهند تا شهردار و شورا زیر سئوال برود.

  نیک اقبالی خطاب به شهردار جدید چرام گفت:شهرداری محل ایجاد شغل نیست چرا که یکی از دلایل بدهکاری شهرداری ها تعداد زیاد کارکنان است.

  وی بیان کرد:شهردار جدید چرام با فرماندار و امام جمعه و نماینده محترم مردم در مجلس همکاری و تعامل داشته باشد.

  وی با اشاره به اینکه روحیه آقای هاشمی پور کار اجرابی است بیان کرد:لازم است که شهردار جدید چرام با نماینده محترم همکاری لازم جهت توسعه عمران شهری داشته باشند.

  بنابراین گزارش در پایان این نشست,حکم جدید شهردار چرام به علی نوری اهدا شد و از خدمات شهردار سابق تقدیر شد.

  تصاویر تکمیلی:

  انتهای پیام/1021 / یاری‌زاده
 • ۱۵ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  همشهری
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۰۶:۵۷
  1

  اگه نظر نیک اقبالی این هست خودشون انتخاب کنند حتما باید شهرداری اصلاح طلب باشه تا دلش خنک بشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 5

  ناظر
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۳۴:۱۱
  2

  شهردار باید تخصص داشته باشه و از عمران و معماری جهت آبادی شهر بهرمند باشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۲:۵۳
  3

  په جریان پولهایی که معلوم نیست کجارفتن چی می شه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بهمئی
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۵۷:۴۷
  4

  اقای نیک اقبال این جمله ای که گفته ای شهرداران باید حتما همسو با دولت باشند را کپی کرده ایم برای روز مبادا پس خوب یادت باشد که خ.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  پرسنل شهردارى دهدشت
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۲:۱۶
  5

  تو به فکر خودت و ردیف کردن پیمون در شهرداریها برای برادرزادتی و این اصلاح طلب و اصولگرا بودن کلا کشکه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 3

  دنا
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۱۳:۲۳
  6

  تو که رفتنی هستی پل های پشت سرت را خراب نکن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 3

  روز روشن
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۵۹:۱۴
  7

  تحلیل جناب اقای نیک اقبالی معاونت محترم استانداری کاملا علمی ومنطقی ومر قانون است اعضا شورا نباید طایفه ای شهردار معرفی کنند شهرداری که شرایط لازم ندارد با مردم عادی چه فرقی دارد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  هم استانی
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۰۳:۵۱
  8

  ۱ شوراها باید شهرداری انتخاب کنند که از بدنه دولت باشند و کارمند رسمی دولت باشند
  ۲شوراها باید شهرداری انتخاب کنند که مدرکشان حداقل مهندسی عمران باشد و بتواند فردا روزی سر از نقشه های شهر دربیاورد
  ۳شوراها باید شهرداری انتخاب کنند که همسو با دولت تدبیر و امید باشد تا نماینده و دیگر مسولین با هماهنگی و همفکری هم بتوانند در این مدت چهر سال شهر را آباد کنند
  و اما… اگر شوراها کسی را که حداقل این سه مورد را نداشته باشد معرفی نماید و استانداری تایید کند خیانت به مردم آن شهر کرده است.آقای نیک اقبالی نگذارید به مردم شهرم و استانم بی حرمتی شود.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  روز روشن
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۰۹:۵۱
  9

  شهردار باید چند ویژگی داشته باشه ۱_ پاک ومشکل اخلاقی واداری ومالی نداشته باشه۲_ متخصص باشد۳_سابقه کار داشته باشه ۴_ تحصیل کرده دانشگا های دولتی باشد وبهتر است تحصیلات او عنران یا امور شهری یا یک محاسبه گر خوب باشد۵_ وابسته جناح نباشه مستقل فکر کنه نه دستورات جناح های سیاسی وطایفه ای را اجرا کنه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  شهروند
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۲۸:۰۸
  10

  حالا این نیک اقبالی خودش تو بدنه دولت می‌مونه که ای نقد از همسویی با دولت حرف میزنه….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  شروندی..
  تاریخ : ۰۳ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۴۶:۱۹
  11

  دولتی که شما با ان همسمو باشی هیچ خیری نمی تواند به مردم برساند تمام شما خدا وپیامبر وامام انقلاب را رها کردید برای پختن نان خودتان فقط همسو با دولت را تذکر میدهید با این ادبیات باید بجای این ادبیات بی محتوا تذکر به خدمت گذاری وپاک دستی وامثالهم را یاد اوری کنید اما فرمایش شما این ذهنیت را ایجاد می کند که پاک دستی خداشناسی دنبال کردن طرحهای عمرانی اهمیتی ندارد وملاک نیست فقط همسود بله همسود با دولت بودن ملاک است حیف از این معیار صد حیف

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  عدالت
  تاریخ : ۰۴ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۶:۴۵:۱۶
  12

  کسی که مطلب شماره۶رانوشتی ببخشید یعنی علم و قانون می گویند شهرداران همه باید با دولت همسو باشند؟پس جنابعالی آگه چنین علم وقوانینی راجایی دیدی به ما هم معرفی کن یا هم آگه اطلاعی نداری مطلب ننویس؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  عدالت
  تاریخ : ۰۴ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۶:۵۴:۵۹
  13

  از سایت کپنا خواهشمندیم این مطلب را بذاره،در مراسم شهردار دهدشت وچرام عکس فردی به نام برخه دیده می شود که در چرام کنار بخشدار مرکزی نشسته است،ایشان برادر یا پسر عموی اسفندیار برخه هست وزمان نمایندگی بزرگواری همیشه همراه ایشان بود والان در بین اصلاح طلبان ودر جلسات آنها هم شرکت می کند می خواستیم بدانیم ایشان چه مسولیتی دارد که کسی نمی داند و الان در همه جلسات حتی جلسات مدیر عامل بانکها با ادارات هم می آید،همیشه در جلسات حاج عدل هاشمی هم هست،پس چطوره ایشان و اسفندیار برخه در جلسات اصول گرایان و اصلا ح طلبان حضور دارند و چطور ایشان اصلا در جلسات ادارات شرکت می کند که این جای تعجب بسیار است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  عدالت
  تاریخ : ۰۴ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۰۰:۵۰
  14

  این اقای …….. چه مسولیت دارد که از جلسه مسولین با نماینده ولی فقیه تا جلسات رسمی ادارات و همچنین همه جلسات دیگر حضور دارد؟ایشان همیشه همراه بزرگواری بود و هیچ سابقه سیاسی و اجرایی نداشت،الان هم همیشه با حاج عدل هاشمی پور است ودر همه جلسات می آید ودر جلسات اصلاح طلبان هم می آید،آیا جلسات رسمی ادارات همه می توانند شرکت کنند؟شاید هم مدیک اداره ای باشد کوشی خبر نداشته باشد؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دنا
  تاریخ : ۰۴ مهر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۴۴:۳۹
  15

  پپپخخخخ حجججج

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...