کبنانیوز؛ کبناخبر | در مازه‌لیر؛ رنج، درد، محرومیت هست، برق، آب و بهداشت کافی نیست (+تصاویر)

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۳ | کد خبر : 276631 |
 •   
  گزارشی از وضعیت روستایی در مارگون/

  مازه‌لیر نام روستایی در نزدیکی شهرستان مارگون در استان کهگیلویه وبویراحمد است، روستایی که سایه‌ بلند محرومیت با آب و خاک آن آمیخته است.

  کبناخبر؛

  مازه‌لیر نام روستایی در نزدیکی شهر مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد است، روستایی که سایه‌ بلند محرومیت با آب و خاک آن آمیخته است.

  مازه‌لیر نام روستایی در نزدیکی شهر مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد است، روستایی که سایه‌ بلند محرومیت با آب و خاک آن آمیخته است. با گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی و شعار سازندگی در دولت های متفاوت، مازه‌لیر هم‌چنان آب ندارد، برق ندارد، بهداشت کافی ندارد و نبود گاز و خطوط ارتباطی رنج زندگی را بر دورافتادگی این روستا می‌افزاید. نبود امکانات اولیه سبب شده تا تحصیل و دریافت امکانات فرهنگی برای کودکان به رویایی بزرگ و دور از دسترس تبدیل شود، بیشتر ساکنان روستا از کودک تا پیر بی‌سوادند و یا از توان خواندن و نوشتن اندکی برخوردارند. کودکان مازه‌لیر از صبح تا شب در کنار مادر و پدر به کشاورزی، کار خانه و پیمودن راه برای آوردن آب سپری می‌کنند.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۳ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  شهروندی
  تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۹:۳۸
  1

  توجه توجه جهت اطلاع اهالی روستای مازه لیر وهمه اهالی روستاهای مشابه حال که از صدقه سر مسیولین استانی وکشوری ودر سایه سلامت کل مسیولین وخدمات دهی اینچنینی به مردم محروم محرومیت دست بر سر این مردم بر نمیدارد بهتر است اهلی روستاها دست ااز سر محرومیت برداشته وبه شهرها پناه ببرند ولو حاشیه نشین شهرها شوند وخود را از تولید کننده به مصرف کننده محض تبدیل تا خیال وارد کنندگان کالا های تاریخ گذشته سرطان زا اعم از کشاورزی وغیره خیلشان راحت ودست وبال این مافیاهای بقول معاون محترم ریاست جمهور امثال دختر بیکار بیچاره وزیر بازتر باشد گوش اگر گوش مدیر وناله اگر ناله تو انکه هرگز بجایی نرسد فریاد است والسلام

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  k
  تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۴۰:۵۵
  2

  از مسئولین محترم خواهشمندیم حداقل یکبار به این مکان سفر کنند وببینند رنج مردم رو

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  طاس احمدی
  تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۴۶:۰۶
  3

  درد اینجاست که درد رانمیشود به کسی حالی کرد..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...