کبنانیوز؛ کبناخبر | پایگاه قهرمانی و خوابگاه ورزشکاران در گچساران احداث می شود

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۰ شهریور , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۴ | کد خبر : 274368 |
 •   
  مدیرکل ورزش وجوانان استان خبرداد/

  مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: با توجه به نگاه و حمایت نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی،پیگیر ویژه برای احداث پایگاه قهرمانی و خوابگاه ورزشکاران در گچساران هستیم.

  کبناخبر؛

  مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: با توجه به نگاه و حمایت نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی،پیگیر ویژه برای احداث پایگاه قهرمانی و خوابگاه ورزشکاران در گچساران هستیم.

  به گزارش کبنا خبر از گچساران،نشست رؤسا و نایب رئیسان هیئت های ورزشی شهرستان گچساران با حضور تاجگردون نمایند ه مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ،علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان ،رحیمی فرماندار ،اعضای شورای اسلامی شهرستان گچساران ،عبدالخانی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گچساران ،اعضای شورای اسلامی شهرستان گچساران ،رؤسا و نایب رئیسان هیئت های ورزشی شهرستان در محل فرمانداری این شهر برگزار شد و پیرامون مسائل و مشکلات ورزش شهرستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت که توضیحات لازم توسط علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان ارائه گردید.

  مدیرکل ورزش وجوانان استان کهگیلویه وبویراحمد در این نشست از بیانات ،انتقادات و مشکلات هیئت ها تقدیر کرد و گفت: ما وارث گذاشتگان هستیم و یه اتفاقاتی از گذشته افتاده و تا به امروز ادامه داشته که امیدوارم با پیشنهادات و راهنمایی ها و انتقادات سازنده شما و تلاش مجموعه ما ،اثربخشی را در سطح گچساران داشته باشیم.

  سید محمد تقی علوی واگذاری اماکن ورزشی را از سیاست های کلی وزارت ورزش و جوانان دانست و گفت:قاعدتا” اداره کل ورزش استان نیز اماکن ورزشی خود را برای اجاره در کمیسیون ماده ۸۸ به مزایده می گذارد.

  علوی با بیان اینکه کمیسیون ماده ۸۸ شامل ۱۱ عضو می باشد که اعضا بهترین تصمیم را برای واگذاری اماکن ورزشی میگیرند، گفت: از روزی که آمده ام هیچ اماکنی را بدون هماهنگی با رؤسای ادارات به مستأجرین واگذار نکردم.

  وی با گلایه به هیئت های ورزشی و مکانی که در اجاره آنها بوده و هزینه آب،برق و گاز آنها پرداخت نشده است ،ابراز داشت: قاعدتا” تا زمانی که بدهی های آنها از سوی مستاجرین و هیئت ها پرداخت نشود ،قرارداد جدید منعقد نخواهد شد.

  مدیرکل ورزش وجوانان استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه بعضی از هیئت ها نمی توانند حتی پول آب ،برق و گاز آماکن ورزشی خود را پرداخت کنند،گفت: واقعا” یک جای کار می لنگد و اگر این موضوع واقعیت داشته باشد ،باید یک آسیب شناسی جدی در این مورد در گچساران داشته باشیم.

  سید محمد تقی علوی ادامه داد: مربیانی که در سطح باشگاه ها و هیئت ها فعالیت می کنند باید درآمد حاصله از این کار را یک بخش از آن را برای خود بردارند و بخش دیگر را برای نگهداری و هزینه اماکن ورزشی اختصاصی خود به هیئت مربوطه پرداخت نمایند.

  علوی گفت:اگر تلاش بکنیم درآمدی در اماکن ورزشی کسب شود قاعدتا” بخشی از آن درآمد به خود آن شهرستان برگشت داده خواهد شد.

  وی یکی از سیاست های اداره کل ورزش و جوانان استان را شناسایی  قهرمانان و مدال آوران حاضر در اردو و عضویت تیم های ملی دانست و گفت: قرار براین است که تمام قهرمانان رشته های مختلف در اردوها شناسایی شوند وظمن دیدار از آنها در اردوی تیم ملی از آنها تجلیل بعمل آید که ما عینا” از قهرمانان استان در اردوهای تیم ملی و استانی وشهرستانی تجلیل کردیم.

  مدیرکل ورزش وجوانان استان کهگیلویه وبویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با تائید سخنان تاجگردون نماینده شهرستانهای گچساران وباشت در رابطه با عدم پیشرفت در حوزه نرم افزاری ورزش ،بیان داشت: با توجه به اینکه در استانهای دیگر فعالیت و کار کرده ام ،اعتراف میکنم که در بحث آموزش و پژوهش استان کهگیلویه وبویراحمد نسبت به استانهای دیگر قابل قیاس نیست و باید در این مورد بسیار کار کرد.

  سید محمد تقی علوی با اشاره به اینکه خیلی از قهرمانان و مدال آوران از دل پایگاه های قهرمانی بیرون می آیند ،گفت: : با توجه به نگاه و حمایت  جناب آقای تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی،پیگیر ویژه برای احداث پایگاه قهرمانی و خوابگاه ورزشکاران در گچساران هستیم.

  علوی در رابطه با اینکه در گذشته گچساران ۱۲ رئیس هیئت استانی داشته و به ۲ نفر تقلیل پیدا کرده است ،ابراز داشت: در بحث انتخابات یک اصلی هست که انتصابات حذف شده و رؤسای هیئت ها از طریق رای گیری اعضای مجمع هیئت استان انتخاب می شوند.

  وی در جواب سئوالی که سهم دختران و بانوان از ورزش استان چقدر است، گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد حوزه کاری را برای حوزه ورزشی بانوان گذاشته ایم و اعتباراتی را که به هئیت های ورزشی می دهیم تأکید میکنیم که سهم بانوان را بدهند.

  علوی در بخش دیگر از سخنان خود  با بیان اینکه ورزش نفت یک ورزش پویایی است و ما ورزش نفت را جدا از خود نمی بینیم، افزود: آقای تاجگردون می توانند سهم خواهی شما را از حوزه وزارت نفت بگیرند که همه مردم گچساران بتوانند از ظرفیت های ورزش نفت استفاده کنند.

  مدیرکل ورزش وجوانان استان کهگیلویه وبویراحمد در رابطه با درخواست ساختمان جهت هیئت های ورزشی بابیان اینکه هیچ گونه ردیفی در این مورد نداریم و دولت اجازه پروژه جدید نمی دهد، گفت: هیچ قولی در این مورد نمی توانم بدهم ،اما اگر جناب آقای تاجگردون از اعتبارات نفت بتوانند زمینه ای را فراهم بکنند ،می توانیم یک ساختمان جهت دفتر هیئت های ورزشی مثل خوابگاه ورزشکاران احداث نمائیم.

  علوی در پایان از نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که در صورت امکان دو دستگاه خودرو مینی بوس خریداری شود و در اختیار دوتا ازهیئت های فعال قرار بگیرد تا بتوانند سایر هیئت های دیگر را تحت پوشش قرار دهند.

  احداث پایگاه ورزش قهرمانی ،احداث خوابگاه ورزشی ، وسیله نقلیه جهت ایاب و ذهاب ورزشکاران به مسابقات استانی و کشوری،کمبود تجهیزات  ورزشی ،نبود اسپانسر ورزشی در شهرستان ،کمبود نیروی متخصص ،احداث سالن ورزشی ویژه بانوان ،استفاده از تجربیات پیشکسوتان ورزشی شهرستان ،تشکیل موزه ورزش شهرستان ،کمبود سیستم های گرمایشی و سرمایشی در سالن های ورزشی از مهمترین موارد مطرح شد ه در این نشست بود.

      

  عکس:حبیب قلندری

  انتهای پیام/1003/ ک/ س
 • ۴ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  فرشید
  تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۲:۲۱
  1

  هر چه ادمه بیکار و هیچکاره که نمیدونن ورزش چیه تو جلسه تشریف دارن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 12 Thumb down 1

  گچساران
  تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۳۶:۴۰
  2

  با توجه به اینکه در استانهای دیگر فعالیت و کار کرده ام ،اعتراف میکنم که در بحث آموزش و پژوهش استان کهگیلویه وبویراحمد نسبت به استانهای دیگر قابل قیاس نیست و باید در این مورد بسیار کار کرد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  محمد
  تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۵:۲۰:۵۷
  3

  قطب ورزش استان کهکیلویه و بویراحمد گچساران..جا داره سالن های بیشتری احداث بسه توذشهر با سیستم گرمایشی و سرمایشی تجهیزات خوب.. روزانه ۸۵۰۰۰۰هزار بشکه نفت داریم از شهر گچساران صادرات میشه حقش بیشتر ازهاست… شعار پیشگیری بهتر از درمان..چرا ک با ورزش مردم کشور مردم سلامتی شون بهتر و کمتر ب بیمارستان ها مراجعه نمایید.و هزینه ک دولت باید برای درمان بدهد ب ورزش توجه کند با هزینه ب مراتب کمتر..ب این میگن بهره وری..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 4

  سلمان فارس
  تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۳۶:۵۶
  4

  در خصوص جلسه فوق انسانهای بسیار تارزشمندی ذکه سالها زحمت ورزش استان را می کشند حضور دارند ولی افرادی نیز هستند که //////وارد شده اند این به خاطر برنامه های سیاسی است که ورزش دارد نابود میشود نماینده محترم داره ورزش رو به بیراهه میبرد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶